Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

DREWNIANE OBROTOWE OKNA DACHOWE VELUX 1064

VELUX DREWNIANE OBROTOWE OKNA DACHOWE GLL 1064

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już ceny i rozmiary drewnianych okien obrotowych VELUX GLL 1064
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący tych okien - sprawdź i dowiedz się więcej

To drewniane okno supertermoizolacyjne, należące do podwyższonej klasy jakościowej STANDARD PLUS. Dzięki uniwersalnej, obrotowej konstrukcji sprawdzi się w większości pomieszczeń na poddaszu, zapewniając wygodę użytkowania oraz wiele dodatkowych udogodnień dla poprawy komfortu.

Najważniejsze cechy

 • Podwyższona jakość STANDARD PLUS

 • Termoizolacyjny pakiet trzyszybowy

 • Wariant z górnym otwieraniem

 • Konstrukcja drewniana

 • Wentylacja z filtrem oczyszczającym powietrze

 • Poprawiona szczelność

 • 30% grubsze szyby

 • Szyba hartowana

 • Powłoka niskoemisyjna

Okno obrotowe GLL 1064 z górnym otwieraniem – podwyższona jakość, najwyższy komfort

drewniane trzyszybowe okna dachowe velux gll 1064 (1)
Ulepszona, innowacyjna konstrukcja trzyszybowego okna GLL 1064 to jeszcze wyższe parametry izolacji termicznej oraz akustycznej a także ograniczona słyszalność szumu deszczu na szybie. Zastosowanie powłoki łatwozmywalnej to rzadsze mycie i zawsze czysty pejzaż za oknem.
drewniane trzyszybowe okna dachowe velux gll 1064 (2)
Okno dachowe GLL 1064 to także elegancki design – estetyczny i nowoczesny uchwyt otwierający połączony jest z systemem wentylacji, górna lokalizacja umożliwia wygodę otwierania oraz obsługi rolet w przypadku niskiego montażu okna lub ustawionych bezpośrednio poniżej przedmiotów.
drewniane trzyszybowe okna dachowe velux gll 1064 (3)
Podwyższone parametry w zakresie izolacji termicznej to wynik zastosowania nowego, trzyszybowego pakietu z powłoką niskoemisyjną V11 oraz najskuteczniejszej, czarnej ramki dystansowej termoplastycznej TPS. Parametry są dzięki temu lepsze aż o 10%. Zastosowane rozwiązania termoizolacyjne stosowane były dotąd wyłącznie w produktach PREMIUM.
velux okna dachowe GLL 1064 trzyszybowe drewniane obrotowe (4)
Poprawiona izolacyjność akustyczna może być szczególnie istotna w przypadku domu w hałaśliwej lokalizacji, ale nie tylko – redukcja odgłosów deszczu to także komfort snu w jesienne, deszczowe noce. W oknach dachowych GLL 1064 zastosowano aż o 30% grubsze szyby, które znacznie lepiej oddzielają poddasze od hałasów, a innowacyjna, zróżnicowana grubość poszczególnych szyb odpowiada za wyłapywanie fal dźwiękowych o różnej częstotliwości.
velux okna dachowe GLL 1064 trzyszybowe drewniane obrotowe (3)
System wentylacji wyposażony jest w filtr powietrza, chroniący wnętrze przed kurzem i owadami. Filtr można w razie potrzeby odświeżyć z użyciem odkurzacza a także w łatwy sposób wymienić. Wentylacja zachodzi także przy zamkniętym oknie – można ją uruchomić pociągnięciem za uchwyt. Dostęp świeżego powietrza nie wymaga całkowitego wychładzania pomieszczeń.
Powłoka łatwozmywalna N2 na zewnętrznej szybie to rozwiązanie, dzięki któremu większość zabrudzeń rozkłada się pod wpływem promieniowania UV. Dodatkowe właściwości hydrofobowe powłoki ułatwiają swobodne usuwanie zabrudzeń wraz z deszczem.
velux gll 1064 okno dachowe (2)
System wentylacji wyposażony jest w filtr powietrza, chroniący wnętrze przed kurzem i owadami. Filtr można w razie potrzeby odświeżyć z użyciem odkurzacza a także w łatwy sposób wymienić. Wentylacja zachodzi także przy zamkniętym oknie – można ją uruchomić pociągnięciem za uchwyt. Dostęp świeżego powietrza nie wymaga całkowitego wychładzania pomieszczeń.
velux gll 1064 okno dachowe (1)
Ulepszona szczelność – okno dachowe GLL 1064 posiada najwyższą, 4. tą klasę szczelności, bez przeciągów czy świszczenia w trakcie wichury.
W oknie GLL 1064 konstrukcja oparta jest na naturalnym drewnie sosnowym, klejonym warstwowo oraz impregnowanym, pokrytym warstwą bezbarwnego lakieru akrylowego. Drewno jest trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne.
velux okna dachowe GLL 1064 trzyszybowe drewniane obrotowe (2)
Nowoczesny design, na który składa się zarówno elegancki uchwyt otwierający, jak i zaokrąglone kształty elementów. Okno zapewnia możliwość głębszego osadzenia w dachu, zaś oblachowanie zewnętrzne jest bardziej płaskie i posiada wygładzone krawędzie, co sprawia, że estetyka dachu jest bardziej spójna. W dodatku zwężona została górna część oblachowania, a mocowanie na zatrzaski ogranicza ilość koniecznych wkrętów, ułatwiając prace montażowe oraz ujednolicając wygląd okna.
velux okna dachowe GLL 1064 trzyszybowe drewniane obrotowe (1)
Superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet zbudowany z trzech grubych szyb to wyraźnie wyższa skuteczność w zakresie izolacji termicznej, wynosząca – Uw = 1,0 W/m2K oraz Ug = 0,6 W/m2K. Dużą zaletą jest także znacząco podwyższona izolacja akustyczna, czyli 35 dB, dzięki czemu we wnętrzu zawsze można liczyć na komfortową ciszę. Pakiet szybowy w oknach 1064 to także bardzo dobre wyniki w zakresie przepuszczalności światła – 64%, a także współczynnik pozyskiwania energii słonecznej g, wynoszący 0,47.

Okno dachowe GLL 1064 Velux – informacje dodatkowe

 • Klasa produktu – STANDARD PLUS

 • Zalecany kąt nachylenia połaci dachu - 15° - 90°

 • Przenikanie ciepła Uw – 1,0 W/m2K

 • Współczynnik Ug – 0,6 W/m2K

 • Izolacja akustyczna Rw – 32 dB

 • Przepuszczalność energii całkowitej g – 0,47

 • Przepuszczalność światła – 64%

 • Czarna ramka dystansowa termoplastyczna TPS

 • Dwie komory międzyszybowe

 • Zintegrowana wentylacja z filtrem kurzu i owadów

Gwarancja obejmuje 10 lat na całe okno oraz 20 lat na szyby, 15 lat na stalowe okucia. Możliwe jest przedłużenie gwarancji do 20 lat, dla okien zamontowanych z użyciem zestawu izolacyjnego BDX i zarejestrowaniu odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie producenta.

Dodatkowe możliwości przewidziane dla okna GLL 1064

Firma Velux oferuje szeroki wybór dodatkowych produktów, które zwiększają komfort użytkowania, czyli rolet, żaluzji oraz markiz zewnętrznych, których montaż zajmie jedynie kilka minut dzięki przygotowanym w oknach elementom instalacyjnym.
Istnieje możliwość doposażenia okien GLL 1064 w moduł sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA, którego silnik po zamontowaniu pod klapą wentylacyjną pozostaje całkowicie niewidoczny, gdy okno jest zamknięte. Okno wyposażone w elektryczne sterowanie można obsługiwać pilotem, klawiaturą naścienną lub z użyciem aplikacji w smartfonie.
Okno dachowe GLL 1064 występuje także w wersji z dolnym mechanizmem otwierania – GLL 1064B, dzięki czemu można wybrać wygodniejszy wariant w przypadku np. montażu okna na znacznej wysokości.
jakie okna dachowe wybrać drewno czy plastik

DREWNIANE OKNA DACHOWE VELUX GLL 1064

Okna dachowe Velux GLL 1064 przepięknie komponują się z meblami, które wykonano z drewna, w zgodzie z naturą. Tworzą z nimi spójną i estetyczną stylistykę wnętrz – dlatego mają tak wielu zwolenników. Wprowadzają pewien indywidualizm oraz harmonię. Miłośnicy naturalnych rozwiązań na pewno docenią starannie wykonane ramy a także nieopowiedziane historie, które skrywa w sobie każdy drewniany słój. Okna dachowe Velux GLL 1064 sprawią, że wnętrza będą wyglądać luksusowo a przebywające w nich osoby poczują ciepłą, otulającą energię, niemożliwą do uzyskania w przypadku okien plastikowych.

 

Drewno jest materiałem ponadczasowym i zawsze w modzie.

OKNA DACHOWE VELUX 1064 - DLACZEGO OKNA DREWNIANE?

okna drewniane czy plastikowe na dach

Wielu inwestorów czy też po prostu wiele osób, które budują własne domy, zastanawia się nad wyborem okien drewnianych lub plastikowych. Jest to odwieczny dylemat naszych Klientów i jako załoga sklepu internetowego dachowe-okna.pl mierzymy się z tym problemem nieprzerwanie. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – każde rozwiązanie będzie miało swoje wady oraz zalety. W tym artykule chcielibyśmy jednak skupić Państwa uwagę na okna dachowe Velux GLL 1064 ze względu na ich największą popularność w naszym sklepie. Jak się okazuje, drewniane okna dachowe to obiekt pożądania zdecydowanej większości naszych Szanownych Klientów. Nie ma w tym nic dziwnego i doskonale to rozumiemy – okna drewniane są ekologiczne, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach. Coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na aspekty ekologiczne właściwie w każdym obszarze życia i jest to jak najbardziej pocieszające zjawisko. Ekologia = zdrowie, pamiętajmy o tym!

VELUX GLL 1064 – ZALETY WZGLĘDEM OKIEN PLASTIKOWYCH

konserwacja drewnianych okien dachowych

Osoby, dla których najistotniejsza będzie cena, z pewnością skoncentrują swoją uwagę na oknach plastikowych. Takie rozwiązanie zagwarantuje również klasyczny minimalizm. Jeśli jednak większe znaczenie ma dla nas indywidualny charakter pomieszczeń, przywiązanie do tradycji, wysoka trwałość oraz szeroki wybór rozmiarów, korzystniejszym wyborem będą drewniane okna dachowe Velux GLL 1064. Drewno zdecydowanie lepiej sprawdzi się też w sytuacji, gdy okno zajmuje sporą powierzchnię, ponieważ to bardzo wytrzymały materiał – można je montować bez obawy, że ulegną uszkodzeniu.

 

Warto zaakcentować, iż w przeciwieństwie do okien plastikowych, drewniane okna nie ulegają zniekształceniom pod wpływem ciepła. W dodatku gwarantują doskonałą izolacyjność cieplną, idealną szczelność a także całkowitą odporność na działanie warunków atmosferycznych. Bardzo dobrze chronią również przed hałasem.

 

Velux GLL 1064 są wytwarzane z naturalnego drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo. Są bardziej wytrzymałe, lepiej wykonane a tym samym mniej podatne na odkształcenia względem plastikowej konkurencji. Ewentualne zarysowania czy drobne uszkodzenie ramy można naprawić, natomiast w przypadku okien plastikowych jest to często niemożliwe.

KONSERWACJA DREWNIANYCH OKIEN DACHOWYCH

velux gll 1064 drewniane okna na poddasze

Drewno wymaga konserwacji. W przypadku Velux GLL 1064, okna dachowe są zaimpregnowane już na etapie produkcji i przy odpowiedniej używalności trwałość konserwacji można oszacować na 15-20 lat od momentu osadzenia okien w budynku. Po tym czasie powłoka lakieru może się łuszczyć i wymagać to będzie pewnych działań – szlifowania oraz powtórnego malowania. Warto w tym miejscu dodać, że okna dachowe Velux GLL 1064 – z racji drewnianej konstrukcji – możemy w każdym momencie dowolnie zeszlifować i zmienić ich kolor.

 

W pomieszczeniach wilgotnych drewniane okna dachowe należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednimi środkami konserwującymi. Odpowiednie przygotowanie okien zapewni im długoletni blask oraz żywotność. Warto pamiętać o tym, że drewno jest produktem naturalnym i wchłania wilgoć. Przemoczony materiał – a tym bardziej gdy dzieje się to regularnie przez długi czas – ulega zapleśnieniu i degradacji. Stan lakieru należy sprawdzać przynajmniej raz na pół roku, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Cart
Your cart is currently empty.
darmowa wycena okien dachowych

Wiemy że wybór okien dachowych może być skomplikowany, dlatego skorzystaj z porady naszych specjalistów którzy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni model okna, kołnierza a nawet dodatki do Twoich okien. Zostaw do siebie kontakt lub zadzwoń do nas a z chęcią pomożemy