velux nowe okno gll 66x118 FK06

VELUX GLL 1064 66×118 FK06 – Obrotowe okno dachowe drewniane 3-szybowe

Oceniony 5.00 na 5 na podstawie 1 oceny klienta

1 640,09 

Produkt dostępny na zamówienie

VELUX GLL 1064 66x118 3-szybowe drewniane okno dachowe

Te innowacyjne 3-szybowe okna dachowe VELUX GLL 1064 w wymiarze 66×118 zaprojektowano z myślą o roku 2021 w obliczu wchodzących w życie nowych przepisów. Model z oferty cechuje jeszcze więcej ciepła, większe bezpieczeństwo oraz podwyższona wygoda użytkowania. Sama firma VELUX nazywa swoje okna nowym obliczem komfortu.

 

Znaczące oszczędności w rachunkach za energię mamy możliwość zaobserwować za sprawą rozwiązań użytych w oknach dachowych GLL 1064. Eksperci z firmy VELUX wykorzystali innowacyjne połączenie nowoczesnych usprawnień w konstrukcji okna – zapewniających niską cenę. Skutek ten został osiągnięty za sprawą zaawansowanej technologicznie powłoki V11 oraz użyciu specjalnej czarnej ramki TPS (termoplastycznej). To dzięki takim rozwiązaniom  można  zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Bez cienia wątpliwości są to najlepsze okna 3-byszybowe od VELUX – i to w dodatku w super cenie! Warto wybrać okna dachowe VELUX GLL 1064, aby zapewnić najwyższy komfort podczas użytkowania pomieszczeń na poddaszu.

3-szybowe okno dachowe do łazienki z klamką umieszczoną na dole skrzydła

VELUX GLL 1064 66x118 – okna dachowe wykonane z drewna

zalety okien drewnianych VELUX GLL 1064 66x118

Okna dachowe VELUX GLL 1064 66×118 posiadają profile wykonane z drewna sosnowego. Sosna to klasyczny, tradycyjny materiał o dość jasnym wzorze i usłojeniu. Jest wytrzymała a przy tym wystarczająco sprężysta oraz przyjazna w obróbce ; zapewnia dobrą izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną. Drewno sosnowe zawiera żywicę, która stanowi jego naturalną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Mimo wszystko drewno to jest jeszcze impregnowane w fabrykach VELUX oraz dodatkowo lakierowane, co trwale zabezpiecza je przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Ma to bardzo korzystne przełożenie na jego parametry użytkowe czy dużą żywotność, którą sam producent ocenia na co najmniej 40 lat! Profile okienne wykonane z drewna są stałe wymiarowo i odporne na różnice temperatury. W tym miejscu należałoby zaznaczyć, że drewniane okna dachowe są wytrzymalsze od okien plastikowych! Drewno samo w sobie jest materiałem mocniejszym a dodatkowe procesy produkcyjne przedłużają jego nienaganną kondycję na długie lata.

 

Nic dziwnego, że okna dachowe VELUX GLL 1064 cieszą się w naszym sklepie bardzo dużą popularnością. Najwyższa jakość wykonania, przystępna cena oraz ponadczasowy design to gwarancja pełnego zadowolenia z wyboru. Okna drewniane cechują się tym, że każde usłojenie różni się od siebie, co zapewnia im niepowtarzalność i unikalny charakter. Profile dodatkowo impregnowane oraz pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym – na bazie wody – za każdym razem prezentują się wyjątkowo i szlachetnie. Oczywiście „ciepło” drewna w sensie estetycznym z pewnością jest właśnie tym czynnikiem, który ostatecznie przekonuje naszych Klientów do zakupu, jednak bardzo ważne jest również to, że okna dachowe wykonane z drewna mają dużo lepsze właściwości termoizolacyjne aniżeli okna plastikowe! Za sprawą jednorodnej struktury profile drewniane pozyskują energię cieplną z promieni słonecznych i transportują ją do wnętrza domu czy mieszkania.

Jak powstają okna dachowe VELUX

Firma VELUX stawia na zrównoważoną produkcję. Gdy tylko drewno zostanie dostarczone do fabryki, poddawane jest ono rzetelnej kontroli jakości, między innymi przy użyciu promieniowania X-RAY, za pomocą którego można usunąć ewentualne wady wewnątrz drewna. Materiał jest dalej transportowany do tartaku, gdzie ulega procesowi „przecierania” a następnie suszenia do wilgotności na poziomie 10 – 14%. Gdy te etapy zostaną pomyślnie ukończone, drewno jest odpowiednio profilowane w zależności od typu oraz rozmiaru docelowego okna dachowego. W ostatnim procesie produkcyjnym wszystkie elementy są impregnowane, laminowane, jak i malowane specjalistycznymi lakierami na bazie wody. Odpady drzewne, które powstają w międzyczasie, są w pełni wykorzystywane dalej, a trociny czy wióry trafiają do silosów jako paliwo w kotłach na biomasę, które ogrzewają hale produkcyjne.

Okna dachowe VELUX – produkcja a kwestie ekologiczne

ekologiczne okna dachowe VELUX GLL 1064 66x118

Zastosowanie drewna sosnowego w produkcji okien dachowych VELUX GLL 1064 66×118 przyczynia się także do ograniczenia zmian klimatycznych na naszej planecie i tym samym jest korzystne dla środowiska. Drewno to przecież odnawialny surowiec naturalny. Bardzo istotne jest jednak to, aby pochodziło z obszarów, na których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Firma VELUX stawia to wszystko za priorytet, angażując się w działania mające na celu ochronę środowiska, zapewnienie różnorodności biologicznej czy również ochronę praw lokalnych społeczności zorientowanych wokół terenów zalesionych.

 

We wszystkich fabrykach VELUX w Europie stosowane jest drewno certyfikowane (FSC [Forest Stewardship Council] i/lub PEFC [Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes]). Firma jest bardzo świadoma wagi kwestii ekologicznych i w swojej działalności skupia na tych aspektach ogrom wysiłku. Kupując zatem okna dachowe VELUX GLL 1064 66×118 można być pewnym, że materiały pozyskiwane do ich produkcji nie przekraczają możliwości odtworzenia ich przez las. Należy dodać, że firma w pełni respektuje wszelkie zagrożone gatunki oraz obszary chronione przed wyrębem.

VELUX GLL 1064 66x118 drewniane okna sosnowe

W Polsce funkcjonują dwie fabryki VELUX, w Gnieźnie oraz w Namysłowie. Okna dachowe produkowane w tych fabrykach w 100% wykorzystują drewno certyfikowane, które jest pozyskiwanie w Lasach Państwowych – co daje gwarancję kontroli zarówno jakości drewna, jak i wymienionych wcześniej kwestii pro-ekologicznych.


Wykorzystywanie drewna w budownictwie ma również pozytywne przełożenie na aspekt energetyczny. Produkcja elementów drewnianych wymaga dużo mniejszego zużycia energii aniżeli w przypadku elementów stalowych. Jest to bardzo istotne w kontekście energii elektrycznej, która po dziś dzień w znacznym stopniu pozyskiwana jest z nieodnawialnych paliw kopalnych – te zasoby zaś szybko się kończą na naszej planecie. Mniejsze zużycie energii odnotowują także procesy recyklingu – profile drewniane łatwiej zutylizować aniżeli w przypadku okien plastikowych czy aluminiowych.


Kupując okna dachowe VELUX, mamy możliwość zweryfikowania certyfikatów na stronach internetowych: pefc.org lub fsc.org. 44% lasów w Europie jest certyfikowanych przez PEFC, natomiast 41% posiada certyfikat FSC.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące VELUX GLL 1064 66x118:

Okna dachowe – kiedy otwieranie górne?

Okna dachowe z otwieraniem górnym zaleca się w przypadku, gdy wysokość ściany kolankowej mieści się na wysokości od 80cm do 130cm oraz gdy pod oknem zamierzamy ustawić meble.

Kiedy okno dachowe o wymiarach 66×118 będzie dobrym rozwiązaniem?

Okna dachowe w rozmiarze 66×118 należą do okien średnich i są najbardziej uniwersalne, w zależności od rozmiaru i kształtu dachu.

Wentylacja okien dachowych – kiedy stosować?

Okna dachowe Velux GLL 1064 umożliwiają otwarcie lub zamknięcie wentylacji w dowolnej chwili, w zależności od potrzeb, np. gdy chcemy przewietrzyć pomieszczenie.

Jak wydłużyć gwarancję na okna do 20 lat?

Gwarancja na okna dachowe Velux może sięgać aż 20 lat, gdy wraz z oknem zakupimy dodatkową ramę izolacyjną o oznaczeniu BDX.

Jakie akcesoria dodatkowe można zastosować w oknach dachowych Velux?

Najczęściej wybierane akcesoria to rolety lub markizy. Dzięki zastosowaniu tych dodatków opcjonalnych, możemy np. uchronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się za sprawą promieni słonecznych.

1 opinia dla VELUX GLL 1064 66×118 FK06 – Obrotowe okno dachowe drewniane 3-szybowe

  1. Oceniono 5 na 5

    Zadowolony klient

    Nowoczesne okna dachowe – najlepsza jakość w super cenie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.