velux okno gll 78x140 MK08 z dolnym otwieraniem

VELUX GLL 1064b 78×140 MK08 – Obrotowe okno dachowe drewniane 3-szybowe

1 867,46 

VELUX GLL 1064B 78x140 trzyszybowe drewniane okno dachowe

Nowoczesne okna dachowe VELUX GLL 1064B w wymiarze 78×140 – zaprojektowane na rok 2021 w związku z nowymi przepisami. To zdecydowanie więcej ciepła, jeszcze wyższe bezpieczeństwo oraz większa wygoda użytkowania. Firma VELUX mianuje swój produkt nowym obliczem komfortu. W prezentowanym modelu (1064B) okna otwierane są od dołu (klamka u dołu okna).

 

Znaczacą oszczędność przy rachunkach za energię elektryczną można zaobserwować dzięki użytym w oknach dachowych GLL 1064B rozwiązaniom. Fachowcy od VELUX wykorzystali połączenie innowacyjnych usprawnień w budowie okna, która zapewnia przystępną cenę. Taki efekt został osiągnięty przy użyciu powłoki V11 oraz zastosowaniu specjalnej czarnej ramki TPS (termoplastycznej). To dzięki takim zabiegom można zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Są to najlepsze okna trzybyszybowe od VELUX – dodatkowo w super cenie! Warto wybrać okna dachowe VELUX GLL 1064B, aby zagwarantować sobie najwyższy komfort podczas użytkowania pomieszczeń na poddaszu.

3-szybowe okno dachowe do łazienki z klamką umieszczoną na dole skrzydła

VELUX GLL 1064b 78x140 – okna dachowe wykonane z drewna

zalety okien drewnianych VELUX GLL 1064B 78x140

Okna dachowe VELUX GLL 1064b 78×140 posiadają profile wykonane z drewna sosnowego. Sosna to klasyczny, tradycyjny materiał o dość jasnym wzorze i usłojeniu. Jest wytrzymała a przy tym wystarczająco sprężysta oraz przyjazna w obróbce ; zapewnia dobrą izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną. Drewno sosnowe zawiera żywicę, która stanowi jego naturalną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Mimo wszystko drewno to jest jeszcze impregnowane w fabrykach VELUX oraz dodatkowo lakierowane, co trwale zabezpiecza je przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Ma to bardzo korzystne przełożenie na jego parametry użytkowe czy dużą żywotność, którą sam producent ocenia na co najmniej 40 lat! Profile okienne wykonane z drewna są stałe wymiarowo i odporne na różnice temperatury. W tym miejscu należałoby zaznaczyć, że drewniane okna dachowe są wytrzymalsze od okien plastikowych! Drewno samo w sobie jest materiałem mocniejszym a dodatkowe procesy produkcyjne przedłużają jego nienaganną kondycję na długie lata.

 

Nic dziwnego, że okna dachowe VELUX GLL 1064b cieszą się w naszym sklepie bardzo dużą popularnością. Najwyższa jakość wykonania, przystępna cena oraz ponadczasowy design to gwarancja pełnego zadowolenia z wyboru. Okna drewniane cechują się tym, że każde usłojenie różni się od siebie, co zapewnia im niepowtarzalność i unikalny charakter. Profile dodatkowo impregnowane oraz pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym – na bazie wody – za każdym razem prezentują się wyjątkowo i szlachetnie. Oczywiście „ciepło” drewna w sensie estetycznym z pewnością jest właśnie tym czynnikiem, który ostatecznie przekonuje naszych Klientów do zakupu, jednak bardzo ważne jest również to, że okna dachowe wykonane z drewna mają dużo lepsze właściwości termoizolacyjne aniżeli okna plastikowe! Za sprawą jednorodnej struktury profile drewniane pozyskują energię cieplną z promieni słonecznych i transportują ją do wnętrza domu czy mieszkania.

Jak powstają okna dachowe VELUX

Firma VELUX stawia na zrównoważoną produkcję. Gdy tylko drewno zostanie dostarczone do fabryki, poddawane jest ono rzetelnej kontroli jakości, między innymi przy użyciu promieniowania X-RAY, za pomocą którego można usunąć ewentualne wady wewnątrz drewna. Materiał jest dalej transportowany do tartaku, gdzie ulega procesowi „przecierania” a następnie suszenia do wilgotności na poziomie 10 – 14%. Gdy te etapy zostaną pomyślnie ukończone, drewno jest odpowiednio profilowane w zależności od typu oraz rozmiaru docelowego okna dachowego. W ostatnim procesie produkcyjnym wszystkie elementy są impregnowane, laminowane, jak i malowane specjalistycznymi lakierami na bazie wody. Odpady drzewne, które powstają w międzyczasie, są w pełni wykorzystywane dalej, a trociny czy wióry trafiają do silosów jako paliwo w kotłach na biomasę, które ogrzewają hale produkcyjne.

Okna dachowe VELUX – produkcja a kwestie ekologiczne

ekologiczne okna dachowe VELUX GLL 1064B 78x140

Zastosowanie drewna sosnowego w produkcji okien dachowych VELUX GLL 1064b 78×140 przyczynia się także do ograniczenia zmian klimatycznych na naszej planecie i tym samym jest korzystne dla środowiska. Drewno to przecież odnawialny surowiec naturalny. Bardzo istotne jest jednak to, aby pochodziło z obszarów, na których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Firma VELUX stawia to wszystko za priorytet, angażując się w działania mające na celu ochronę środowiska, zapewnienie różnorodności biologicznej czy również ochronę praw lokalnych społeczności zorientowanych wokół terenów zalesionych.

 

We wszystkich fabrykach VELUX w Europie stosowane jest drewno certyfikowane (FSC [Forest Stewardship Council] i/lub PEFC [Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes]). Firma jest bardzo świadoma wagi kwestii ekologicznych i w swojej działalności skupia na tych aspektach ogrom wysiłku. Kupując zatem okna dachowe VELUX GLL 1064b 78×140 można być pewnym, że materiały pozyskiwane do ich produkcji nie przekraczają możliwości odtworzenia ich przez las. Należy dodać, że firma w pełni respektuje wszelkie zagrożone gatunki oraz obszary chronione przed wyrębem.

VELUX GLL 1064B 78x140 drewniane okna sosnowe

W Polsce funkcjonują dwie fabryki VELUX, w Gnieźnie oraz w Namysłowie. Okna dachowe produkowane w tych fabrykach w 100% wykorzystują drewno certyfikowane, które jest pozyskiwanie w Lasach Państwowych – co daje gwarancję kontroli zarówno jakości drewna, jak i wymienionych wcześniej kwestii pro-ekologicznych.


Wykorzystywanie drewna w budownictwie ma również pozytywne przełożenie na aspekt energetyczny. Produkcja elementów drewnianych wymaga dużo mniejszego zużycia energii aniżeli w przypadku elementów stalowych. Jest to bardzo istotne w kontekście energii elektrycznej, która po dziś dzień w znacznym stopniu pozyskiwana jest z nieodnawialnych paliw kopalnych – te zasoby zaś szybko się kończą na naszej planecie. Mniejsze zużycie energii odnotowują także procesy recyklingu – profile drewniane łatwiej zutylizować aniżeli w przypadku okien plastikowych czy aluminiowych.


Kupując okna dachowe VELUX, mamy możliwość zweryfikowania certyfikatów na stronach internetowych: pefc.org lub fsc.org. 44% lasów w Europie jest certyfikowanych przez PEFC, natomiast 41% posiada certyfikat FSC.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX GLL 1064b 78×140 MK08 – Obrotowe okno dachowe drewniane 3-szybowe”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.