velux okno gll 78x160 MK10 z dolnym otwieraniem

VELUX GLL 1064b 78×160 MK10 – Obrotowe okno dachowe drewniane 3-szybowe

2 163,99 

Produkt dostępny na zamówienie

VELUX GLL 1064B 78x160 trzyszybowe drewniane okno dachowe

Dwukomorowe trzyszybowe okno dachowe VELUX GLL 1064B w wymiarze 78×160 – zaprojektowane specjalnie na rok 2021 w związku z wejściem w życie nowych przepisów. To zauważalnie więcej ciepła, jeszcze wyższe bezpieczeństwo oraz większa wygoda użytkowania. Firma VELUX określa swój produkt jako nowe oblicze komfortu. W tym modelu (1064B) okna otwierane są od dołu (klamka u dołu okna).

 

Widoczną oszczędność przy rachunkach za energię elektryczną można odczuć dzięki użytym w oknach dachowych GLL 1064B rozwiązaniom. Specjaliści od VELUX wykorzystali nowoczesną kombinację innowacyjnych usprawnień w projekcie okna, która zapewnia atrakcyjnie niską cenę. Efekt został osiągnięty przy użyciu powłoki V11 oraz zastosowaniu specjalnej czarnej ramki TPS (termoplastycznej). To dzięki tym zabiegom można zaoszczędzić na rachunkach. Bez wątpienia są to najlepsze okna trzybyszybowe od VELUX – dodatkowo w super cenie! Warto wybrać okna dachowe VELUX GLL 1064B, aby zagwarantować sobie najwyższy komfort podczas użytkowania pomieszczeń na poddaszu.

3-szybowe okno dachowe do łazienki z klamką umieszczoną na dole skrzydła

VELUX GLL 1064b 78x160 – okna dachowe wykonane z drewna

zalety okien drewnianych VELUX GLL 1064B 78x160

Okna dachowe VELUX GLL 1064b 78×160 posiadają profile wykonane z drewna sosnowego. Sosna to klasyczny, tradycyjny materiał o dość jasnym wzorze i usłojeniu. Jest wytrzymała a przy tym wystarczająco sprężysta oraz przyjazna w obróbce ; zapewnia dobrą izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną. Drewno sosnowe zawiera żywicę, która stanowi jego naturalną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Mimo wszystko drewno to jest jeszcze impregnowane w fabrykach VELUX oraz dodatkowo lakierowane, co trwale zabezpiecza je przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Ma to bardzo korzystne przełożenie na jego parametry użytkowe czy dużą żywotność, którą sam producent ocenia na co najmniej 40 lat! Profile okienne wykonane z drewna są stałe wymiarowo i odporne na różnice temperatury. W tym miejscu należałoby zaznaczyć, że drewniane okna dachowe są wytrzymalsze od okien plastikowych! Drewno samo w sobie jest materiałem mocniejszym a dodatkowe procesy produkcyjne przedłużają jego nienaganną kondycję na długie lata.

 

Nic dziwnego, że okna dachowe VELUX GLL 1064b cieszą się w naszym sklepie bardzo dużą popularnością. Najwyższa jakość wykonania, przystępna cena oraz ponadczasowy design to gwarancja pełnego zadowolenia z wyboru. Okna drewniane cechują się tym, że każde usłojenie różni się od siebie, co zapewnia im niepowtarzalność i unikalny charakter. Profile dodatkowo impregnowane oraz pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym – na bazie wody – za każdym razem prezentują się wyjątkowo i szlachetnie. Oczywiście „ciepło” drewna w sensie estetycznym z pewnością jest właśnie tym czynnikiem, który ostatecznie przekonuje naszych Klientów do zakupu, jednak bardzo ważne jest również to, że okna dachowe wykonane z drewna mają dużo lepsze właściwości termoizolacyjne aniżeli okna plastikowe! Za sprawą jednorodnej struktury profile drewniane pozyskują energię cieplną z promieni słonecznych i transportują ją do wnętrza domu czy mieszkania.

Jak powstają okna dachowe VELUX

Firma VELUX stawia na zrównoważoną produkcję. Gdy tylko drewno zostanie dostarczone do fabryki, poddawane jest ono rzetelnej kontroli jakości, między innymi przy użyciu promieniowania X-RAY, za pomocą którego można usunąć ewentualne wady wewnątrz drewna. Materiał jest dalej transportowany do tartaku, gdzie ulega procesowi „przecierania” a następnie suszenia do wilgotności na poziomie 10 – 14%. Gdy te etapy zostaną pomyślnie ukończone, drewno jest odpowiednio profilowane w zależności od typu oraz rozmiaru docelowego okna dachowego. W ostatnim procesie produkcyjnym wszystkie elementy są impregnowane, laminowane, jak i malowane specjalistycznymi lakierami na bazie wody. Odpady drzewne, które powstają w międzyczasie, są w pełni wykorzystywane dalej, a trociny czy wióry trafiają do silosów jako paliwo w kotłach na biomasę, które ogrzewają hale produkcyjne.

Okna dachowe VELUX – produkcja a kwestie ekologiczne

ekologiczne okna dachowe VELUX GLL 1064B 78x160

Zastosowanie drewna sosnowego w produkcji okien dachowych VELUX GLL 1064b 78×160 przyczynia się także do ograniczenia zmian klimatycznych na naszej planecie i tym samym jest korzystne dla środowiska. Drewno to przecież odnawialny surowiec naturalny. Bardzo istotne jest jednak to, aby pochodziło z obszarów, na których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Firma VELUX stawia to wszystko za priorytet, angażując się w działania mające na celu ochronę środowiska, zapewnienie różnorodności biologicznej czy również ochronę praw lokalnych społeczności zorientowanych wokół terenów zalesionych.

 

We wszystkich fabrykach VELUX w Europie stosowane jest drewno certyfikowane (FSC [Forest Stewardship Council] i/lub PEFC [Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes]). Firma jest bardzo świadoma wagi kwestii ekologicznych i w swojej działalności skupia na tych aspektach ogrom wysiłku. Kupując zatem okna dachowe VELUX GLL 1064b 78×160 można być pewnym, że materiały pozyskiwane do ich produkcji nie przekraczają możliwości odtworzenia ich przez las. Należy dodać, że firma w pełni respektuje wszelkie zagrożone gatunki oraz obszary chronione przed wyrębem.

VELUX GLL 1064B 78x160 drewniane okna sosnowe

W Polsce funkcjonują dwie fabryki VELUX, w Gnieźnie oraz w Namysłowie. Okna dachowe produkowane w tych fabrykach w 100% wykorzystują drewno certyfikowane, które jest pozyskiwanie w Lasach Państwowych – co daje gwarancję kontroli zarówno jakości drewna, jak i wymienionych wcześniej kwestii pro-ekologicznych.


Wykorzystywanie drewna w budownictwie ma również pozytywne przełożenie na aspekt energetyczny. Produkcja elementów drewnianych wymaga dużo mniejszego zużycia energii aniżeli w przypadku elementów stalowych. Jest to bardzo istotne w kontekście energii elektrycznej, która po dziś dzień w znacznym stopniu pozyskiwana jest z nieodnawialnych paliw kopalnych – te zasoby zaś szybko się kończą na naszej planecie. Mniejsze zużycie energii odnotowują także procesy recyklingu – profile drewniane łatwiej zutylizować aniżeli w przypadku okien plastikowych czy aluminiowych.


Kupując okna dachowe VELUX, mamy możliwość zweryfikowania certyfikatów na stronach internetowych: pefc.org lub fsc.org. 44% lasów w Europie jest certyfikowanych przez PEFC, natomiast 41% posiada certyfikat FSC.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące VELUX GLL 1064b 78x160:

Okna dachowe – kiedy otwieranie dolne?

Okna dachowe z otwieraniem dolnym zaleca się w przypadku, gdy wysokość ściany kolankowej wynosi powyżej 130cm i nie zamierzamy ustawiać pod nim wysokich mebli.

Kiedy okno dachowe o wymiarach 78×160 będzie dobrym rozwiązaniem?

Okna dachowe w rozmiarze 78×160 należą do okien dużych i są stosowane wszędzie tam, gdzie zależy nam na dużych przeszkleniu i umożliwia to konstrukcja dachu.

Wentylacja okien dachowych – kiedy stosować?

Okna dachowe Velux GLL 1064b umożliwiają otwarcie lub zamknięcie wentylacji w dowolnej chwili, w zależności od potrzeb, np. gdy chcemy przewietrzyć pomieszczenie.

Jak wydłużyć gwarancję na okna do 20 lat?

Gwarancja na okna dachowe Velux może sięgać aż 20 lat, gdy wraz z oknem zakupimy dodatkową ramę izolacyjną o oznaczeniu BDX.

Jakie akcesoria dodatkowe można zastosować w oknach dachowych Velux?

Najczęściej wybierane akcesoria to rolety lub markizy. Dzięki zastosowaniu tych dodatków opcjonalnych, możemy np. uchronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się za sprawą promieni słonecznych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX GLL 1064b 78×160 MK10 – Obrotowe okno dachowe drewniane 3-szybowe”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.