Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

obrotowe okna dachowe drewniane velux

DREWNIANO-POLIURETANOWE OKNA DACHOWE VELUX OBROTOWE

Okna dachowe Velux o konstrukcji obrotowej ze środkową osią obrotu to najbardziej uniwersalny rodzaj okien, który sprawdzi się w większości typowych pomieszczeń poddasza, a profile okienne wykonane z drewna i poliuretanu pozwalają na zastosowanie tych okien w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności w powietrzu.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już produkty w kategorii drewniano poliuretanowych obrotowych okien dachowych VELUX
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący tych okien - sprawdź i dowiedz się więcej

Velux – okna obrotowe odporne na wilgoć

drewniano poliuretanowe obrotowe okna dachowe velux (1)
Obrotowe okna dachowe Velux to najczęściej wybierana konstrukcja okienna w przypadku poddaszy ze skosami – środkowa oś umożliwia obrót skrzydła o 180°, łatwe mycie oraz swobodny dostęp, zaś w przypadku większości okien dachowych Velux ten sam model można wybrać w wersji z górnym lub z dolnym otwieraniem. Jest to niezwykle przydatna możliwość, ponieważ dolne otwieranie będzie wygodniejsze w przypadku okien zamontowanych na dużej wysokości, zaś górne zawsze wtedy, gdy pod oknem ustawione są meble lub sprzęty. Dzięki możliwości wyboru sposobu otwierania oraz konstrukcji drewniano-poliuretanowej, jest to rozwiązanie idealne do pomieszczeń, w których panuje podwyższona wilgotność, czyli kuchni i łazienek, a także pralni, suszarni itd.

Profile drewniano-poliuretanowe Velux

drewniano poliuretanowe obrotowe okna dachowe velux (1)
Okna dachowe drewniano-poliuretanowe łączą w sobie zalety okien drewnianych z funkcjonalnością okien plastikowych (PVC). Okna drewniane to bardzo wysoka wytrzymałość, naturalny budulec oraz bardzo skuteczne parametry w zakresie izolacji termicznej, zaś okna plastikowe, dzięki odporności na wilgoć poradzą sobie lepiej z warunkami związanymi z podwyższoną wilgotnością. W drewniano-poliuretanowych oknach Velux mamy to wszystko w jednym rozwiązaniu, a w połączeniu z najnowszymi technologiami Velux otrzymujemy najwyższą jakość, estetykę i trwałość na lata.
Drewniany rdzeń okien Velux wykonany jest z klejonego warstwowo drewna, poddawanego obróbce termicznej, w wyniku której usuwana jest z niego naturalnie występująca woda, dzięki czemu drewno ma o wiele niższe przewodnictwo cieplne. Na powierzchnię drewna nakładana jest następnie kilkukrotna warstwa poliuretanu, tworząca szczelną i nieprzepuszczalną dla wilgoci powłokę. Profile okienne są ponadto wspierane konstrukcją w ThermoTechnology, co z jednej strony wzmacnia ich ogólną wytrzymałość, z drugiej zaś podnosi parametry izolacji termicznej. Okna drewniano-poliuretanowe mają wykończenie w kolorze białym, a ponieważ warstwa poliuretanu jest bardzo gruba, na powierzchni nie ma widocznej struktury drewna, jest ona gładka i odporna na zabrudzenia czy pleśń i grzyby. Naroża okna są gładko wykończone, bez wyczuwalnych łączeń, w których mogłyby zbierać się zanieczyszczenia. Profile drewniano-poliuretanowe nie wymagają konserwacji przez wiele lat oraz zachowują maksymalną szczelność, ponieważ nie nasiąkają wilgocią i nie pęcznieją.

Drewniano-poliuretanowe okna obrotowe Velux – zalety

  • Energooszczędny, trzyszybowy pakiet – nowoczesne okna dachowe Velux wyposażone są w trzyszybowe pakiety, z komorami wypełnionymi gazem szlachetnym oraz z ciepłą ramką dystansową, co składa się na znakomite parametry termoizolacyjne. W produktach wyższej klasy stosuje się czarną ramkę termoplastyczną TPS oraz udoskonaloną powłokę na szybach.

  • Łatwe mycie – zarówno profile drewniano-poliuretanowe, jak i same szyby są łatwe do utrzymania w czystości. Szyby pokryte są powłoką łatwozmywalną, której grubość wynosi 10 nm. Sprawia ona, że cząstki organiczne rozkładane są w wyniku oddziaływania promieni słonecznych i spłukiwane wraz z deszczem. Dzięki temu okna bardzo rzadko wymagają mycia, jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, to skrzydło można obrócić o 180° i bezpieczne unieruchomić zasuwką.

  • Konstrukcja ThermoTechnology to wiele innowacji konstrukcyjnych, które podnoszą parametry izolacji termicznej, gwarantując jeszcze większe oszczędności związane z kosztami ogrzewania poddasza.

  • Wysoka izolacyjność akustyczna – w nowoczesnych, drewniano-poliuretanowych oknach obrotowych Velux zastosowano wiele rozwiązań, podnoszących komfort akustyczny we wnętrzach. Specjalistyczna konstrukcja wycisza hałasy o różnej częstotliwości – o 30% grubsze szyby oraz różnice w grubości każdej z szyb w pakiecie zapewnia wychwytywanie fal dźwiękowych z szerszej skali, dlatego właściwości wyciszające są aż o 3 dB wyższe. Oznacza to nawet dwukrotne obniżenie natężenia hałasu we wnętrzach.

  • System wentylacji – w oknach drewniano-poliuretanowych Velux zastosowano dwustopniowy system wentylacji, który zapewnia stały dostęp świeżego powietrza bez konieczności otwierania okna i wychładzania wnętrz. Dostarczane do wnętrza powietrze jest ponadto przefiltrowane – wolne od kurzu i owadów. Wentylacja jest szczególnie istotna w oknach przeznaczonych do kuchni i łazienek, ponieważ wymiana powietrza chroni przed zawilgoceniem i zagrzybieniem ścian.

Obrotowe okna drewniano-poliuretanowe Velux – maksimum komfortu

W oknach dachowych Velux przewidziano możliwość szybkiego i niezwykle prostego montażu rolet, dzięki którym każde wnętrze zyska zarówno prywatność, jak i możliwość kontroli światła w zależności od potrzeb. Okna dachowe Velux można także doposażyć w nowoczesny i niezwykle wygodny system sterowania elektrycznego Velux ACTIVE a wraz z nim w możliwości, jakie zapewnia system zarządzania klimatem VELUX INTEGRA. Twoje okna dachowe mogą być obsługiwane pilotem, przyciskiem naściennym lub z użyciem aplikacji na smartfonie a także otwierać się i zamykać automatycznie, w reakcji na stan powietrza we wnętrzu wraz z warunkami pogodowymi na zewnątrz.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!