Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

Poznaliście już produkty w kategorii okien dachowych VELUX GLU 0051
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący tych okien - sprawdź i dowiedz się więcej

okna dachowe glu 0061

VELUX Okna dachowe obrotowe łazienkowe GLU 0051

Okna GLU 0051 to ekonomiczne, trwałe i ciepłe okna dachowe o tradycyjnej, obrotowej konstrukcji, które za sprawą profili drewniano-poliuretanowych świetnie sprawdzą się w każdej łazience czy kuchni. Odporne na wilgoć wykończenie w kolorze białym jest przy tym łatwe do utrzymania w czystości oraz nie wymaga konserwacji przez wiele lat.
 • Okno w klasie STANDARD

 • Otwieranie obrotowe

 • Górny uchwyt otwierający

 • Wentylacja zintegrowana z uchwytem otwierającym

 • Wentylacja wyposażona w filtr (kurz i owady)

 • Profile drewniano-poliuretanowe (odporne na wilgoć)

 • Pakiet szybowy z klejoną szybą wewnętrzną

 • Ochrona przed promieniowaniem UV

Velux GLU 0051 – wygoda i komfort

Okno GLU 0051 posiada drewniano-poliuretanowe profile, dlatego jest odporne na wilgoć i wyjątkowo trwałe, nawet w przypadku montażu w kuchni czy łazience. Górny system otwierania to wygodniejsza obsługa w przypadku okien zamontowanych nisko lub gdy bezpośrednio pod oknem ustawione są meble lub sprzęty. Profile okienne wykonane są w ThermoTechnology oraz zabezpiecza je dodatkowa uszczelka, dlatego całość zapewnia bardzo dobre parametry izolacji termicznej oraz najwyższą szczelność. Poznaj najważniejsze cechy drewniano-poliuretanowych, obrotowych okien dachowych GLU 0051:
okno dachowe velux glu 0051 (3)
Ciepłe i odporne na wilgoć profile okienne – udoskonalone drewno sosnowe, poddane obróbce termicznej oraz pokryte kilkukrotną warstwą białego poliuretanu to najwyższa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, izolacyjność termiczna oraz odporność na wilgoć i zabrudzenia, co zapewnia nieskazitelną trwałość na lata.
Okno wyposażone w zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem – zarówno przez dzieci, jak i nagłe zjawiska pogodowe. W górnej części okna znajduje się wygodna zasuwka.
dwuszybowe okna dachow velux glu 0051
Konstrukcja ThermoTechnology to wiele innowacyjnych rozwiązań Velux, które poprawiają wytrzymałość oraz izolację termiczną drewnianych profili okiennych Velux, także w przypadku tych, które pokrywane są lakierem poliuretanowym. Drewno poddawane jest obróbce wysokotemperaturowej oraz łączone z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS, które stanowi dodatkową barierę dla utraty ciepła.
okno dachowe velux glu 0051 (1)
Górne otwieranie – okna GLU 0051 posiadają górny uchwyt otwierający, umożliwiający wygodną obsługę okna jedną ręką. Taka lokalizacja uchwytu ułatwia obsługę okna, pod którym stoją meble lub w przypadku niskiego montażu.
Lepszy dostęp światła słonecznego – zwężone profile okienne, dzięki czemu okno posiada większą powierzchnię przeszklenia w porównaniu do standardowych produktów o tych samych wymiarach.
okno dachowe velux glu 0051 (2)
System automatycznej wentylacji – Stała wymiana powietrza możliwa jest dzięki systemowi wentylacji, który zapewnia świeże powietrze bez potrzeby otwierania okien. Wentylacja posiada filtr powietrza, który zatrzymuje kurz i owady, a w razie potrzeby można go łatwo wymienić. Prosty system wymaga jedynie uchylenia klapy wentylacyjnej, co w przeciwieństwie do otwierania okna nie wyziębia pomieszczenia, jest jednak wystarczające, aby pozbyć się nadmiaru pary wodnej i zapobiec osiadaniu wilgoci na ścianach i sprzętach, co mogłoby z czasem skutkować powstawaniem grzybów.
glu 0051 velux
Energooszczędny pakiet szybowy – okna GLU 0051 posiadają ciepły pakiet szybowy z hartowaną szybą oraz komorą miedzyszybową z wypełnieniem z argonu. Pakiet wzbogaca powłoka niskoemisyjna, co ogranicza straty energii grzewczej w sezonie zimowym oraz zmniejsza nagrzewanie wnętrza latem. Pakiet szybowy okien 0051 zapewnia izolacyjność termiczną na poziomie Ug=1,0 W/m2K oraz Uw=1,3 W/m2K, izolację akustyczną wynoszącą 29 dB oraz bardzo wysoką przenikalność światła – 69%.

Okna dachowe nowoczesne i innowacyjne

 • Przeznaczenie – poddasza mieszkalne, w szczególności pomieszczenia o podwyższonej wilgotności powietrza
 • Otwieranie – górny uchwyt
 • Budowa profili okiennych – drewno sosnowe w powłoce poliuretanowej
 • Kolor profilu – biały
 • Rodzaj pakietu szybowego – –51, dwuszybowy, energooszczędny
 • Wypełnienie przestrzeni międzyszybowych – gaz szlachetny (argon)
 • Ciepła ramka dystansowa – tak
 • Automatyczny nawiewnik – tak (w przypadku zamknięcia wentylacji szczelność okna jest porównywalna do okien nieposiadających wentylacji, odpowiednie do budynków z wentylacją mechaniczną)
 • Klasa przepuszczalności powietrza – 4 klasa (najwyższa)
 • Współczynnik przenikania ciepła Ug – 1,0 W/(m2K)
 • Współczynnik przenikania ciepła Uw – 1,3 W/(m2K)
 • Izolacja akustyczna Rw – 29 dB
 • Zakres nachylenia połaci dachowej – 15° – 90°
 • Gwarancja – standardowa 10 lat, możliwość przedłużenia gwarancji do 20 lat w przypadku montażu z izolacją BDX

Okno GLU 0051 - dodatkowe możliwości

Komfort użytkowania okien dachowych Velux można podwyższyć z zastosowaniem rolet oraz markiz Velux – okna GLU 0051 wyposażone są w system szybkiego montażu, dlatego cały proces można przeprowadzić samodzielnie w zaledwie kilka minut. Rolety do okien dachowych pozwalają na kontrolę intensywności światła w pomieszczeniach poddasza, od lekkiego rozproszenia, aż po całkowite zaciemnienie, z kolei dzięki markizom zewnętrznym można ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń w upalne dni, bez zaciemniania wnętrza.
Cart
Your cart is currently empty.
darmowa wycena okien dachowych

Wiemy że wybór okien dachowych może być skomplikowany, dlatego skorzystaj z porady naszych specjalistów którzy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni model okna, kołnierza a nawet dodatki do Twoich okien. Zostaw do siebie kontakt lub zadzwoń do nas a z chęcią pomożemy