Co prawda, zdecydowana większość dobrej jakości membran dachowych jest zabezpieczona (w mniejszym lub większym stopniu) przed niekorzystnymi skutkami oddziaływania promieni UV, nie oznacza to jednak, że można tę kwestię bagatelizować i pozostawiać membranę bez pokrycia dachowego na całe miesiące. Najczęściej producenci podają określony czas, przez jaki ich materiał może zostać wystawiony na intensywne promieniowanie słoneczne, ale zawsze im której będzie trwała ta ekspozycja, tym lepiej. Z drugiej strony, przekroczenie zalecanego czasu skutkuje najczęściej zniszczeniem folii – utratą jej właściwości, przez co nie będzie pełniła odpowiednio swojej funkcji i w szybszym czasie może przyczynić się do powstania poważniejszych problemów w strukturach pokrycia dachowego.
Tak, ostatnią z okoliczności, które wykluczają zasadność kładzenia membrany w danym momencie jest kwestia niezwykle istotna, czyli brak doświadczenia i wiedzy na temat specyfiki kładzenia membrany na dach a nawet ograniczony czas na wykonanie tych prac. Ponieważ w tej dziedzinie nietrudno jest o popełnienie błędów, dobrze jest zaufać specjalistom. Niedoświadczeni dekarze potrafią zapomnieć na przykład o utworzeniu dwucentymetrowego zwisu membrany między krokwiami, a jest to bardzo ważne, ponieważ konstrukcja dachowa stale pracuje i wykonuje ruchy, dlatego zbyt mocno napięta membrana prędzej czy później mogłaby ulec uszkodzeniu. Drobnym ruchom podlega też sama membrana, np. w ciągu lata, gdy panują wysokie temperatury, membrana może się rozszerzać, zimą natomiast nieco się kurczy. Zbyt naprężony materiał, przez lata podlegania takim zmianom może wytworzyć początkowo mikrouszkodzenia, następnie zaś – poważniejsze, które będą grozić poważnymi problemami dla dachu oraz warstw ocieplenia. Wspomniany wcześniej pośpiech może z kolei popychać do prac w nieodpowiednich warunkach pogodowych, grozi większą liczbą drobnych błędów i przeoczeń.
Warto jednak pamiętać przede wszystkim o tym, że z uwagi na różnorodność membran, ich specyfiki oraz właściwości, zawsze najważniejsze jest, aby bardzo dokładnie zapoznać się z kartą produktu oraz zaleceniami producenta, ponieważ właśnie tam znaleźć można kluczowe informacje na temat ich cech, ograniczeń czy zalecenia dotyczące montażu i eksploatacji.