Akcesoria do okien dachowych

Wybór akcesoriów dachowych jest ogromny – żaluzje, rolety wewnętrzne i zewnętrze w różnych kolorach wykonane z różnych materiałów oraz markizy. Co wybrać? Czym się od siebie różnią te produkty? Sprawdź poniższy podział akcesoriów do okien dachowych i wybierz to co najbardziej spełnia Twoje potrzeby! Akcesoria do okien mozna podzielić na 3 podstawowe grupy. Produkty zewnętrzne – w których skład wchodzą rolety zewnętrzne oraz markizy. Akcesoria okienne wewnętrzne zaciemniające/ograniczające słońce. Moskitiery – czyli produkty dzięki którym mozemy zostawić otwarte okna bez obawy o atak muchami, komarami i innymi owadami.

Optymalna ochrona przed upałem?

Dalej nie wiesz które akcesoria stanowią najlepsza ochronę przed nagrzaniem pomieszczenia? Sprawdź poniższy wykres na którym firma FAKRO przedstawiła wyniki przeprowadzonego badania. Według normy DIN 5034-1 w okresie letnim pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem w okresie lata za pomocą zewnętrznych osłon umiejscowionych przed szybą które odbijają ciepło. Firma FAKRO w celu udoskonalenia swoich produktów dokonała analizę skuteczności ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonało kilka identycznych pomieszczeń badawczych które były wyeksponowane na działanie promieni słonecznych. Badanie wykonane zostało na zamkniętych oknach na które zamontowano różne akcesoria okienne – rolety, markizy oraz żaluzje. Poniżej prezentujemy Państwu wykres efektów badań.

Wyniki przeprowadzonego badania jednoznacznie wskazują na wyższość markiz oraz rolet zewnętrznych nad akcesoriami wewnętrznymi jeżeli chodzi o ilość pochłanianego ciepła. Czyli najlepiej chronią przed upałem z zewnątrz. Akcesoria wewnętrzne robią to w ograniczonym stopniu dając możliwość regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Najlepszy stosunek ceny do funkcjonalności jaką jest nagrzewanie pomieszczenia stanowią zdecydowanie markizy  do okien dachowych.

Jeżeli w poradnikach nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania napisz lub zadzwoń do nas!

Cart
Your cart is currently empty.