Jak wybrać odpowiednie okna dachowe

Strona główna » Poradniki » Okna dachowe – poradnik jak wybrać okna na poddasze

Wybór odpowiedniego okna dachowego zazwyczaj zależy od projektu budowlanego – to w nim określone są wymiary okien oraz parametry które muszą spełniać. Aktualnie wszyscy najwięksi producenci okien dachowych czyli roofART, FAKRO i VELUX produkują okna w jednakowych rozmiarach – najbardziej popularne to okna dachowe 78×118 lub 78×140 – okna takie zapewniają bardzo dużą ilość naturalnego światła które wypełnia pomieszczenie. Jeżeli nie mamy w projekcie budowlanym wskazanego dokładnego modelu lub parametrów jakie mają spełniać okna dachowe, należy zapoznać się z charakterystyką okien i dobrać odpowiednie okno dostosowane do naszych wymagań. Poniżej przedstawiamy Państw najpopularniejsze kryteria którymi należy się kierować przy wyborze okien razem z poradnikami.

producenci okien dachowych

Nie wiesz jakiemu producentowi powierzyć swoje okna dachowe? Sprawdź nasz poradnik zobacz czym wyróżnia się każdy z nich i zdecyduj które okna będą dla Ciebie najlepsze. 

PAKIET SZYBOWY W OKNACH DACHOWYCH

Najpopularniejszymi pakietami szybowymi są okna dachowe 2-szybowe oraz 3-szybowe. Wybierz poniżej który pakiet szybowy Cię interesuje aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Materiał z jakiego jest wykonane okno dachowe

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczny wybór okna dachowego jest jego przeznaczenie. Jeżeli okno przeznaczone jest do pomieszczeń „wilgotnych” takich jak łazienka czy kuchnia należy zastosować specjalne okna dachowe pokryte poliuretanem lub w całości wykonane z PVC..

 

Otwieranie okien dachowych - górne? dolne? może elektryczne?

Niektórzy producenci dają możliwość doboru sposobu otwierania okien – czy klamka ma być umiejscowiona na górze czy na dole skrzydła okiennego. Możliwość wyboru pomiędzy górnym i dolnym otwieraniem daje szanse na dopasowanie okien dachowych dokładnie do pomieszczenia w którym będą się one znajdować – wykorzystać jego potencjał

Rodzaje okien dachowych

Rodzajem okna dachowego można okresić jego ceny charakterystyczne – np okna dachowe zamieniające się w balkon, okna dachowe służące jednocześnie jako wyjście na dach (okno wyłazowe), okna o podwyższonej osi obrotu, okna uchylno obrotowe itp. Dowiedz się więcej na temat okien specjalistycznych i sprawdź naszą ofertę.

Nie znalazłeś odpowiedniego poradnika dla Ciebie? A może nadal masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas z chęcią na nie odpowiemy

Cart
Your cart is currently empty.