VELUX Roleta z prowadnicami – 5 zalet

Rolety w prowadnicach to wygodny i estetyczny produkt do okien dachowych. Zapewniają odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia w zależności od potrzeb domowników, a ich budowa jest idealnie dostosowana do specyfiki okien dachowych. Dowiedz się, co zyskujesz, wybierając roletę z prowadnicą zamiast standardowej rolety.
rolety do okien dachowych na prowadnicach

Z tekstu dowiesz się:

 • dlaczego tak istotna jest szczelność rolet z prowadnicą,
 • jakie rodzaje rolet z prowadnicami możesz znaleźć w ofercie VELUX,
 • czy możesz wybrać kolor wykończenia prowadnic do rolety,
 • w jaki sposób możesz sterować roletami wewnętrznymi z prowadnicami,
 • jak zamontować roletę z prowadnicą.
Rolety wewnętrzne z prowadnicami to wyjątkowo wygodne i praktyczne rozwiązanie do okna dachowego. Tkanina rolety jest przymocowana do górnego kasetonu, w którym całkowicie się chowa, gdy jest podniesiona. Opuszczane rolety poruszają się płynnie na przykręconych do framugi okien prowadnicach, które stabilizują tkaninę na miejscu. Wszystkie te cechy sprawiają, że roleta z prowadnicą jest jeszcze lepiej dopasowana do okna.

Co wpływa na wyjątkowość rolet z prowadnicami?

1. Idealna szczelność prowadnic do rolet

Być może doświadczyłeś kiedyś tej sytuacji: opuszczasz rolety na oknie, aby światło nie odbijało się od ekranu telewizora, ale nieszczelności po bokach przepuszczają promienie, które tworzą irytujące linie i przeszkadzają w oglądaniu filmu. A może do spania potrzebujesz absolutnej ciemności, której Twoje klasyczne rolety nie są w stanie zapewnić? Rolety z prowadnicą eliminują problem nieszczelności. Po rozwinięciu tkanina całkowicie zasłania całą powierzchnię szyby. Dlatego też ten mechanizm jest często stosowany w przypadku rolet zaciemniających – np. marki VELUX. Połączenie nieprzepuszczającej światła rolety z prowadnicą to gwarancja kompletnego zaciemnienia. W przypadku okien dachowych przyleganie rolety do szyby jest szczególnie istotne ze względu na to, że po uchyleniu okna rolety z tradycyjnym systemem mogą się poruszać pod wpływem wiatru i generować hałas. Rolety w prowadnicach są napięte i unieruchomione, dzięki czemu listwa nie stuka o szybę i nie przeszkadza Ci w relaksie.

2. Mnóstwo dostępnych rodzajów rolet z prowadnicą

W ofercie VELUX większość rolet wewnętrznych została wyposażona w prowadnice. Możesz wybrać m.in.:
 • rolety zaciemniające – o których zaletach wspomnieliśmy wyżej, dostępnych w aż 1800 kolorach z kolekcji Colour by you – możesz więc idealnie dopasować je kolorystycznie do aranżacji pomieszczenia;
 • energooszczędne rolety zaciemniające – które łączą wysoki stopień zaciemnienia (do 99%) z poprawą izolacyjności pomieszczenia nawet o 27%;
 • rolety zaciemniająco-plisowane – które dają Ci możliwość albo całkowitego zaciemnienia, albo delikatnego rozproszenia wpadających promieni;
 • rolety dekoracyjne – które rozpraszają światło i stanowią estetyczną ozdobę okna,
 • rolety plisowane – dostępne w 20 kolorach i wzorach materiału ułożonego w eleganckie plisy.
Warto wspomnieć, że mechanizm prowadnic został zastosowany również w innych produktach okien dachowych marki VELUX – moskitierach.

3. Estetyczne wykończenie rolety z prowadnicami

Dzięki idealnemu dopasowaniu rolety w prowadnicach tworzą z ramą okienną spójną całość. Materiał nie marszczy się ani nie odstaje, a prowadnice utrzymują go na miejscu. Co więcej, od teraz możesz wybierać spośród dwóch kolorów prowadnic, takich jak:
 • srebrny – świetnie pasuje m.in. do drewnianych ram okien,
 • biały – doskonały do okien o białych ramach.
W ten sposób możesz zaplanować każdy detal swojej aranżacji poddasza. Jeśli nie chcesz, żeby roleta była widoczna w momencie, gdy nie jest używana, zdecyduj się na roletę w kasecie z prowadnicami.

4. Komfortowa obsługa rolety z prowadnicą

Obsługa manualna rolety na prowadnicach jest bardzo wygodna. Wystarczy chwycić za uchwyt w dolnej lub górnej części rolety i rozłożyć ją według upodobań. Prowadnice do rolet zapewniają płynne przesuwanie rolety, a jeśli okno znajduje się wysoko, istnieje możliwość dokupienia drążka, adaptera lub elementu przedłużającego do uchwytu pozycjonującego.
To jednak niejedyny sposób sterowania roletą. Dzięki prowadnicom rolety VELUX możesz opuszczać i podnosić również zdalnie za pomocą klawiatury naściennej lub aplikacji mobilnej VELUX ACTIVE. Do wyboru masz dwie opcje zasilania rolety – energią elektryczną lub słoneczną (rolety z silnikiem solarnym). Solarne lub elektryczne rolety to niezastąpione rozwiązanie na poddaszu, w którym okna znajdują się poza zasięgiem dłoni domowników lub w którym występuje duża liczba okien. Teraz, aby błyskawicznie zasłonić wszystkie okna, wystarczy jeden przycisk!

5. Nieinwazyjny montaż

Ostatnią zaletą rolet wewnętrznych z prowadnicami jest ich łatwy montaż, do którego nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi. Wystarczy, że roletę z kasetonem dopasowanym do Twojego okna (na podstawie numeru tabliczki znamionowej w prawym lub lewym rogu skrzydła) umieścisz w górnej krawędzi okna. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk rolety umieszczanej w zaczepach montażowych, w które są wyposażone wszystkie okna VELUX. Wystarczy jedynie dokręcić prowadnice za pomocą śrubokrętu i rozciągnąć za nimi żyłki, po których będą się poruszać rolety. I gotowe!
Warto dodać, że ukrycie żyłek za prowadnicami, a także brak sznurków charakterystycznych dla systemów koralikowych sprawia, że rolety na prowadnicach są bezpieczne do zastosowania nawet w pokojach dziecięcych. Chcesz poznać inne produkty do okien dachowych VELUX? Zapoznaj się z szeroką ofertą wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego i zadbaj o dobry komfort na Twoim poddasz

Jeżeli w poradnikach nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania napisz lub zadzwoń do nas!

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!