Program czyste powietrze wymiana okien dachowych

Strona główna » Poradniki » Okna dachowe – poradnik jak wybrać okna na poddasze » Czyste powietrze wymiana okien dachowych 2022

Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiej Agencji Środowiska nie pozostawia najmniejszych złudzeń – Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze wśród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej, a negatywne skutki zdrowotne degradacji środowiska odczuwalne będą jeszcze wiele lat. Lekarze od wielu lat biją na alarm ostrzegając, że nawet niewielka zmiana stężenia pyłów i gazów w atmosferze może powodować tragiczne skutki. Problemy z koncentracją, stany depresyjne, trudności z oddychaniem, nadciśnienie tętnicze, astma a nawet zawał serca to tylko nieliczne z chorób wywołanych przez ich szkodliwe oddziaływanie. Walka z zanieczyszczeniem powietrza stała się więc jednym z ważniejszych wyzwań stawianych społeczeństwu w obecnych czasach.
program czyste powietrze wymiana okien dachowych

Program Czyste Powietrze – dofinansowanie na wymianę okien

Program Czyste Powietrze to odpowiedź rządu na rosnące zainteresowanie możliwością modernizacji termoizolacji w budynkach mieszkalnych. Osoby uprawnieni do otrzymania dotacji z projektu mogą wybrać jedną z trzech opcji termomodernizacji obiektu mieszkalnego. Wszystkie z trzech wariantów obejmują dofinansowanie na modernizację elementów zwiększające efektywność energetyczną budynku, takie jak np. wymiana drzwi, okien czy wymiana bramy garażowe, na te o wyższym stopniu izolacyjności. Beneficjenci chcący skorzystać z programu Czyste Powietrze powinni złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany okien do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściwego dla województwa, w którym znajduje się obiekt mieszkalny.
czyste powietrze wymiana okien dachowych dofinansowanie (2)
Wymiana starych, nieszczelnych okien to wbrew pozorom, bardzo istotny krok w walce nie tylko o naszą planetę, ale także o nasz domowy budżet! Co właściwie daje taki sposób termoizolacji budynku? Rozszczelnione, montowane wiele lat temu okna, które nie musiały spełniać jeszcze tak rygorystycznych norm dotyczących poziomy termoizolacji jak teraz, znacząco podnoszą koszty zużycia energii a tym obciążają naszą kieszeń. Nowoczesne okna o najwyższych parametrach izolacji to niezawodny sposób na poprawę efektywności energetycznej naszego domu. Zniwelowanie utraty ciepła z jednej strony ograniczy koszty związane z ogrzewaniem domu zimą a z drugiej pomoże w chłodzeniu wnętrza latem. Warto pamiętać także, że osoby decydujące się na wymianę okien znaczącą przyczynią się do troski o środowisko naturalne. Czemu zatem nie wszyscy podejmują decyzję o wymianie okien, wiedząc ile korzyści może wyniknąć z takich działań?
czyste powietrze wymiana okien dachowych dofinansowanie (1)
Koszty zakupu nowoczesnych okien zgodnych z obowiązującymi wymogami technicznymi, których współczynnik przenikania ciepłą wynosi nie więcej niż 0,9 W(m2K), często mogą stanowić jedną z głównych barier. Istotną rolę zatem odgrywa tutaj Program Czyste Powietrze, który w swoim projekcie uwzględnia możliwość dofinansowanie na wymianę energooszczędnych okien. Znacząco pozwoli to odciążyć właścicieli budynku od nakładu pieniężnego podczas zakupu nowych okien. Warto zatem zagłębić się w szczegóły programu i podjąć próby możliwości dofinansowania w programie Czyste Powietrze – z myślą o naszej planecie oraz domowym budżecie! Szczegóły składania wniosków oraz kryteria dofinansowania dostępne są na stronie czystepowietrze.gov.pl

Sprawdź wybrane przez nas najlepsze okna na Twoje poddasze:

Rosnąca świadomość obywateli w temacie zanieczyszczenia powietrza sprawiła, że coraz liczniej zaczęliśmy zastanawiać się, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Liczne kampanie społeczne oraz edukacja ekologiczna uzmysławiają nam, że ochrona jakości powietrza jest bardzo istotna dla zdrowia obecnych jak i przyszłych pokoleń mieszkańców naszej planety. Walkę o lepszy komfort naszego życia stała się zatem priorytetem. W Polsce obecnie dostępny jest szereg źródeł finansowania dla projektów ekologicznych, zarówno prowadzonych przez osoby fizyczne, jak i firmy czy samorządy. Od 2018 r. jednym z kluczowych projektów stał się PROGRAM CZYSTE POWIETRZE, który pozwoli nie tylko pozytywnie wpłynąć na ochronę naszej ekosfery, ale w sposób znaczny ograniczy nasze domowe wydatki.

Wymiana okien dachowych w zależności od producenta wybranych okien:

Program Czyste Powietrze - główne założenia

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych – to główne założenie i cel Programu Czyste Powietrze. Program skierowany jest dla właścicieli (lub współwłaścicieli) budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych budynków jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębniona księgą wieczystą. Dotacja uwzględnia 3 opcje dofinansowania (podstawowe, podwyższone i najwyższe) i sięgać może nawet do 69 000 zł. Sam budżet projektu przewiduje 103 mld złotych, a wnioski składać można do 30 czerwca 2027r. Projekt realizowany jest we współpracy m.in. z Ministerstwem Klimatu czy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Program Czyste Powietrze obejmuje wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, dofinansowanie na mikro-instalację fotowoltaiczną oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. W ramach termomodernizacji beneficjent może starać się o dotację między innymi na ocieplenie budynku, zmianę oświetlenia na bardziej wydajne, instalacje ekologicznych źródeł energii oraz także wymianę drzwi i okien na energooszczędne.

Najlepsze oferty na rynku i konkurencyjne ceny to tylko nieliczne z zalet korzystania z usług oddziałów w całej Polsce. Nasi doradcy z chęcią pomogą Ci w doborze najlepszych okien dachowych spełniających najwyższe parametry termoizolacyjne. W ofercie naszego sklepu znajdziesz okna dachowe takich producentów jak roofART, Fakro czy Velux, a sama firma może poszczycić się udziałem w licznych akcjach pro-ekologicznych. Zaufaj naszych specjalistą i ciesz się energooszczędnymi oknami na długie lata. Zapraszamy do kontaktu!

okna dachowe

Nasz sklep internetowy to doskonały wybór! Okna dachowe, które sprzedajemy, są bezpieczne dla użytkowników i środowiska, są trwałe i pochodzą od najlepszych producentów na rynku, tj. Fakro, Velux czy roofART. Dysponujemy również wszelkimi akcesoriami do dachów, co sprawia, że możesz dokonać u nas prawdziwie kompleksowego zamówienia. Nasi fachowcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego asortymentu! Posiadamy oddziały na terenie całego kraju, dlatego żadna dostawa nie stanowi dla nas wyzwania. Skontaktuj się za pomocą formularza, aby zapytać o dostępność lub czas realizacji.

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!