Strona główna » Poradniki » Okna dachowe – poradnik jak wybrać okna na poddasze » Jakie okna dachowe – FAKRO czy VELUX®?

Jakie okna dachowe - FAKRO czy VELUX?

Strona główna » Poradniki » Okna dachowe – poradnik jak wybrać okna na poddasze » Jakie okna dachowe – FAKRO czy VELUX®?

Na polskim rynku dostępna jest bardzo bogata i różnorodna oferta okien dachowych, od wielu producentów. Nie da się jednak ukryć, że do najbardziej popularnych a zarazem sprawdzonych należą w szczególności okna dachowe FAKR oraz VELUX, których wyroby charakteryzuje podobna jakość, a dodatkowo, ponieważ są to producenci konkurencyjni, w ich ofertach często można napotkać dość zbliżone właściwości, ceny, jak również parametry. Jeżeli zastanawiasz się którego producenta wybrać, kupując okna dachowe dla swojego poddasza, sprawdź, które z propozycji lepiej sprawdzą się właśnie u Ciebie.

Okna dachowe VELUX vs FAKRO– które produkty wybrać?

okna dachowe fakro czy velux co wybrać

Porównując szczegółową ofertę obu tych producentów znaleźć można tak samo wiele różnic, jak i podobieństw. Ponieważ firmy te dbają o zaspokojenie tych samych potrzeb rynkowych, to także proponowane okna dachowe będą prezentowały podobny zakres techniczny, funkcjonalny oraz jakościowy. W przypadku obu ofert znaleźć można zarówno standardowe, obrotowe okna dachowe, okna klapowo-obrotowe (uchylno-obrotowe), okna wysokoosiowe oraz wyłazowe. Tak samo skutecznie dobrać można wymagany stopień skuteczności izolacji termicznej oraz akustycznej, a wszystko to chronione jest wieloletnią gwarancją producenta. Zdecydowanie porównywalna jest także jakość okien od obu tych producentów – niezawodność profili okiennych, sposób obróbki drewna czy dodatkowe zabezpieczenia i technologie, które wpływają na przedłużenie trwałości. Wszystko to przekłada się na zadowolenie oraz zaufanie klientów.

okna dachowe velux czy fakro co wybrac

Z kolei najbardziej istotną różnicą, którą zauważyć można pomiędzy ofertami obu tych producentów jest to, że okna FAKRO wytwarzane są wyłącznie z dolnym systemem otwierania, z kolei VELUX, w zdecydowanej większości modeli okien oferuje do wyboru – otwieranie dolne lub górne. W przypadkach wielu pomieszczeń na poddaszu różnica ta może być kluczowa, a okna z górnym otwieraniem często sprawdzą się lepiej w pomieszczeniach, w których okna zamontowane są dość nisko lub gdy ustawiono pod nimi meble. Wybierając okna dachowe spośród oferty właśnie tych dwóch producentów nie trzeba martwić się ani o jakość, ani o stosunek ceny do jakości, które zawsze są na odpowiednim poziomie, a przedział cenowy produktów zawsze pozwala na znalezienie odpowiedniego rozwiązania. 

Jedynymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę decydując się na okna od jednego z tych producentów powinny zatem być walory funkcjonalne oraz indywidualne preferencje, szczególnie pod kątem pomniejszych funkcji czy rozwiązań technologicznych, które będą ważne akurat dla Ciebie, ponieważ w kwestiach najważniejszych dla okien dachowych, zawsze i bezwzględnie można mieć pewność najwyższej jakości i niezawodności.

Sprawdź wybrane przez nas najlepsze okna dachowe na Twoje poddasze:

Okna dachowe FAKRO – co warto wiedzieć

Fakro to polski producent, specjalizujący się w dachowej stolarce okiennej, którego produkty sprzedają się w naszym kraju bardzo skutecznie. W swojej ofercie posiada zarówno tradycyjne, obrotowe konstrukcje ze środkową osią obrotu, okna uchylno-obrotowe, uchylne czy też nowoczesne okna balkonowe. Oferta ta obejmuje ponadto wiele rozwiązań z innych kategorii – okna do dachów płaskich, świetliki dachowe, a także akcesoria, w tym rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy oraz dodatki do obsługi i montażu okien. Wszystkie te produkty słyną z najwyższej jakości, spełniają wszelkie wymogi i standardy, chronią ciepło oraz zapewniają wysoki komfort użytkowania – wygodę obsługi czy odpowiednią izolację akustyczną. Zakres cenowy okien dachowych Fakro jest bardzo szeroki, więc znajdą się tu produkty na każdą kieszeń – od okien dachowych klasy STANDARD, o podstawowych parametrach i niezbędnym zakresie funkcjonalnym, przez okna klasy STANDARD PLUS, które będą miały dodatkowe rozwiązania funkcjonalne i podwyższone parametry. Zaś najwyższa klasa LUX obejmuje zaawansowane, nowoczesne i innowacyjne okna dachowe o najwyższych parametrach. Niemal wszystkie okna dachowe Fakro można doposażyć w komponenty sterowania elektrycznego i systemu inteligentnego zarządzania klimatem. Wybrane okna wraz z kołnierzami uszczelniającymi można przy tym wybrać w wielu niestandardowych kolorach, na indywidualne zamówienie. Elementy drewniane okien dachowych można zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL, podobnie w przypadku zewnętrznego oblachowania oraz wykończenia kołnierza uszczelniającego, dzięki czemu można wszystko idealnie dopasować do koloru pokrycia dachowego. W przypadku okien z PVC możliwy jest wybór kilku kolorów okleiny.
Produkcja okien dachowych Fakro to ciągle rozwijane, nowoczesne technologie. Firma ta świadoma jest wagi wprowadzania rozwiązań ekologicznych, zarówno w zakresie pozyskiwania i odzyskiwania surowców, ekologicznych procesów produkcji, a także zapewnienia takiej oferty produktowej, z którą użytkownicy okien będą mogli sami w swoich domach zminimalizować zużycie energii grzewczej i elektrycznej.

VELUX – producent okien dachowych dla wymagających

Okna dachowe produkowane przez VELUX to kompleksowa oferta różnorodnych rozwiązań, wśród których znaleźć można wszystko, co może być potrzebne do poddasza, niezależnie od wymagań, lokalizacji czy specyfiki dachu. Jest to obok Fakro największy producent okien dachowych dostępnych w Polsce, a niesłabnąca od wielu lat sprzedaż produktów VELUX świadczy najlepiej o zadowoleniu klientów oraz o ofercie, która zawsze trafia w konkretne potrzeby. Okna dachowe VELUX to niezawodne rozwiązania na dziesiątki lat, które zapewniają nie tylko ciepło i szczelność, ale także estetykę, wygodę obsługi i bezpieczeństwo – zarówno w kontakcie z czynnikami atmosferycznymi, jak i pod względem prób włamania. Oferta okien dachowych VELUX także dostosowana jest do szerokiego spektrum potrzeb i wymagań oraz podobnie, jak w poprzednim przypadku, dzieli się na trzy klasy jakości produktów – STANDARD, STANDARD PLUS oraz PREMIUM. Produkty w klasie STANDARD to ekonomiczne rozwiązania, zapewniające podstawowe parametry termoizolacyjne, akustyczne i funkcjonalne, i których ceny nie są wygórowane. W klasie STANDARD PLUS, podobne rozwiązania wzbogacone są o dodatkowe ulepszenia, które podwyższają ich izolacyjność termiczną oraz ulepszają funkcjonalność. Klasa PREMIUM obejmuje natomiast bardziej skomplikowane konstrukcyjnie, innowacyjne i o najwyższych parametrach okna dachowe, które zadowolą najbardziej wymagających. W przypadku okien VELUX także pojawia się szereg rozwiązań, jak okna ze sterowaniem elektrycznym czy solarnym oraz komponenty do sterowania elektrycznego, możliwe do zsynchronizowania w systemie zautomatyzowanego zarządzania stanem powietrza we wnętrzach. W ofercie VELUX również znajduje się szereg akcesoriów – od tych montażowych, przez produkty usprawniające obsługę aż po akcesoria dekoracyjne i przeciwsłoneczne, jak rolety i markizy.

To także możliwość kompleksowego doświetlenia wnętrz, niezależnie od typu dachu – również z oknami do dachów płaskich, świetlikami dachowymi a także oknami specjalistycznymi.
VELUX i logo VELUX są znakami zarejestrowanymi VKR Holding A/S
okna dachowe

Chciałbyś wymienić okna dachowe na nowe? Nasz sklep internetowy to doskonały wybór! Okna dachowe, które sprzedajemy, są bezpieczne, trwałe i pochodzą od najlepszych producentów na rynku, tj. FAKRO, VELUX czy roofART. Dysponujemy również wszelkimi akcesoriami do dachów, co sprawia, że możesz dokonać u nas prawdziwie kompleksowego zamówienia. Nasi fachowcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego asortymentu! Posiadamy oddziały na terenie całego kraju, dlatego żadna dostawa nie stanowi dla nas wyzwania. Skontaktuj się za pomocą formularza, aby zapytać o dostępność lub czas realizacji.

Cart
Your cart is currently empty.