Gwarancja na okna dachowe

Ze względu na swoją lokalizację oraz ustawienie, okna dachowe w znacznie większym stopniu niż te pionowe narażone są na wpływ czynników atmosferycznych, dlatego podczas ich wybierania warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry, ale także na warunki gwarancyjne. Możliwość wymiany lub naprawy okien w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów może być niekiedy pomocna i niewątpliwie pozwala spać spokojnie. Gwarancje u różnych producentów często bardzo się między sobą różnią, a warto wiedzieć, że to przez jak długi czas producent odpowiada za sprawność swoich wyrobów oraz czego dokładnie dotyczą warunki gwarancji, stanowi często informację samą w sobie – na temat jakości produktu.
gwarancja na okna dachowe

Sprawdź gwarancje wybranego producenta:

Okna dachowe – rękojmia, gwarancja, warunki

Okna połaciowe, tak samo jak inne wyroby znajdujące się w obrocie rynkowym, objęte są przede wszystkim dwuletnią rękojmią a dodatkowo – gwarancją producenta, która dotyczy sprawnego działania oraz trwałości. Dokumenty gwarancyjne, czy to papierowe, czy elektroniczne, otrzymuje się podczas odbioru lub montażu okien, jeżeli usługa była łączona. Niekiedy producenci okien dachowych proponują przedłużenie czasu gwarancji w przypadku korzystania z firmowych usług serwisowych. Istnieje też wiele innych niuansów związanych z umowami gwarancyjnymi, których zapisy nie dość, że różnią się u poszczególnych producentów, to jeszcze nie zawsze zdają się być jasne. Dlatego właśnie warto zapoznać się z naszym przewodnikiem po gwarancjach na okna dachowe, aby nie przeoczyć żadnych istotnych zapisów oraz zasad i cieszyć swoimi oknami dachowymi jak najdłużej!
okna dachowe gwarancja

Sprawdź wybrane przez nas najlepsze okna na Twoje poddasze:

Okna dachowe – podstawowe postanowienia gwarancji

pakiety szybowe w oknach dachowych
Okres gwarancyjny ma swój początek w momencie, gdy produkt zostaje wydany kupującemu, i to samo dotyczy okien dachowych. W warunkach gwarancyjnych dotyczących okien ujęte są wady produkcyjne i projektowe, wadliwe materiały. Standardowa gwarancja na okna dachowe u różnych producentów może wynosić od 10 do nawet 25 lat, a zapisy warunków jej udzielenia czasem znacząco się od siebie różnią. Zwykle ochrona dotyczy zarówno samego okna, jak i dodatkowych elementów od danego producenta, np. kołnierzy uszczelniających. Warto zwrócić uwagę, co proponowane jest w zakresie okuć okna oraz trwałości i szczelności pakietu szybowego. Zazwyczaj czas ochrony gwarancyjnej jest do siebie zbliżony, a dodatkowo wielu producentów umożliwia przedłużenie takiej gwarancji, na przykład gdy zastosuje się oryginalny kołnierz uszczelniający lub dodatkowe zabezpieczenia, jak choćby izolacja wokółokienna. W innych przypadkach przedłużenie gwarancji okna bądź jego poszczególnych elementów może zależeć od zarejestrowania produktu poprzez formularz na stronie producenta, w czasie określonym przez firmę, np. w ciągu dwóch lat od zakupu.

Ochrona gwarancyjna szyb hartowanych

gwarancja na okna dachowe
Tak samo, jak istotne jest zastosowanie przynajmniej zewnętrznych szyb hartowanych w oknach dachowych, tak samo ważna jest gwarancja ich wytrzymałości. Ustawienie okien naraża je na kontakt z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi jak grad czy wichury, naprężenia termiczne w ciągu dnia oraz podczas zmieniających się pór roku. Silne wiatry mogą nawiewać złamane gałęzie itp., w okna zdarza się wlatywać ptakom. Gwarancja na szyby hartowane w oknach dachowych często należy do najdłuższych w całym pakiecie gwarancyjnym, w większości przypadków dotyczy także przyczyn niezależnych od błędów producenta – gradobicia, uszkodzeń mechanicznych, całkowitego stłuczenia. W przypadku niektórych producentów szyby hartowane chronione są bezterminowo, inni zapewniają gwarancję 20-letnią lub 15-letnią. Jest to niewątpliwie czynnik, który może stanowić o wyborze okien z atrakcyjniejszą gwarancją.

Jakie wypadki nie są uwzględniane w gwarancji okien dachowych

pakiety szybowe w oknach dachowych
W każdym przypadku postanowień gwarancyjnych dotyczących okien dachowych występują takie czynniki, które nie wliczają się w ochronę gwarancyjną bądź unieważniają niektóre postanowienia. Najbardziej standardową przyczyną do nieudzielenia gwarancji może być przeprowadzenie montażu przez niewykwalifikowaną firmę lub niezgodnie z zaleceniami producenta oraz bez wymaganych akcesoriów, najczęściej firmowych. Nie jest to szczególnie zaskakujące, ponieważ produkty te są skomponowane w taki sposób, aby idealnie się wzajemnie uzupełniać, dlatego zastosowanie innych, często tańszych oznacza najczęściej słabszą ochronę lub mniejszą skuteczność. Wielu producentów zwraca także uwagę na właściwie i regularnie przeprowadzane zabiegi konserwacyjne w obrębie okien dachowych. Gwarancji bardzo często nie dotyczą wady wynikające ze standardowej eksploatacji albo te, przed którymi uchroniłoby stosowanie się do zaleceń odnośnie ochrony czy konserwacji okna. Mogą to być na przykład wybarwienia na elementach drewnianych lub PVC, pogorszenie estetyki, brak połysku czy też korozja, a także zmian wynikających z ekspozycji na promieniowanie słoneczne, deszcz, w tym deszcze kwaśne.
Sprawdzając, jakie warunki gwarancyjne zapewniają poszczególni producenci lub też wybierając konkretne okno dachowe, warto jest sprawdzić, czy dane zapisy odnośnie gwarancji dotyczą całego asortymentu okien, czy tylko poszczególnych modeli, bo w tych kwestiach szczególnie łatwo o pomyłkę czy niedopatrzenie.

Gwarancja dotycząca akcesoriów do okien dachowych

okna dachowe do domu z rekuperacją (2)
Producenci okien dachowych bardzo często zapewniają szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych – montażowych czy dekoracyjnych. Kołnierze uszczelniające, jak zostało już wyżej wspomniane, najczęściej będą miały podobną lub taką samą gwarancję jak same okna. Z kolei w przypadku akcesoriów dekoracyjnych, tj. rolet wewnętrznych i zewnętrznych, żaluzji czy markiz, gwarancja udzielana jest najczęściej na czas 2 – 3 lat. Bardzo podobnie sytuacja przedstawia się z elementami potrzebnymi do sterowania elektrycznego okien dachowych.
Warto pamiętać przy tym, że w zależności od producenta, zupełnie inaczej może wyglądać sposób realizacji postanowień gwarancyjnych, czy to wymiany, czy napraw i kosztów transportu. Producent może zapewnić naprawę uszkodzonego okna dachowego zarówno w domu klienta, jak i we własnej siedzibie, co często zależy od stopnia i zakresu uszkodzeń. Z kolei produkty, których nie ma sensu naprawiać mogą być wymienione na nowe, wolne od wad fabrycznych, lecz nie zawsze musi to być dokładnie taki sam model, a jedynie odpowiadający jakością i typem. Innym rodzajem realizacji ochrony gwarancyjnej może być także zwrot środków finansowych, jakie klient poniósł czy to w związku z zakupem produktu, czy też z jego autoryzowaną naprawą.
okna dachowe

Nasz sklep internetowy to doskonały wybór! Okna dachowe, które sprzedajemy, są bezpieczne, trwałe i objętę wieloletnią gwarancją! Pochodzą od najlepszych producentów na rynku, tj. Fakro, Velux czy roofART. Dysponujemy również wszelkimi akcesoriami do dachów, co sprawia, że możesz dokonać u nas prawdziwie kompleksowego zamówienia. Nasi fachowcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego asortymentu! Posiadamy oddziały na terenie całego kraju, dlatego żadna dostawa nie stanowi dla nas wyzwania. Skontaktuj się za pomocą formularza, aby zapytać o dostępność lub czas realizacji.

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!