Gwarancja okna dachowe Fakro

Okna dachowe są takim elementem w budynku, który narażony jest na wiele szkodliwych czynników i zagrożeń – wichury, grad, częste zmiany temperatur a nawet złamane gałęzie. Dlatego poza samą jakością i trwałością okien ważna jest także gwarancja, jaką oferuje dany producent. Warunki ochrony gwarancyjnej u różnych producentów mogą znacząco się od siebie różnić, dlatego właśnie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego produktu warto dokładnie sprawdzić wszystkie szczegółowe informacje. Jak zatem przedstawia się sytuacja w przypadku okien dachowych Fakro?
gwarancja na okna dachowe fakro

Okna dachowe Fakro – jakość chroniona przez lata

Fakro to polski producent okien dachowych, specjalizujący się w stolarce okiennej od ponad 30 lat. Firma należy do największych z Polsce i stale rozwija zarówno jakość, jak i stara się dbać o zadowolenie swoich klientów. Fakro znane jest z najwyższej jakości swoich wyrobów, które cenione są nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jednak nawet najlepsze produkty, szczególnie takie, które wystawione są na różne niekorzystne czynniki, wymagają odpowiedniej ochrony oraz zabezpieczeń w postaci gwarancji, która ma upewniać klienta co do tego, że poniesienie kosztów danego zakupu nie niesie za sobą ryzyka w przypadku błędów produkcyjnych czy zdarzeń losowych. Gwarancja, jaką oferuje firma Fakro na swoje produkty stanowi przy tym najlepszy dowód na to, że producent ten jest pewien najwyższej jakości swoich okien dachowych. Od niedawna okna Fakro chronione są aż 20-letnią gwarancją, która obowiązuje po spełnieniu kilku warunków. Jednak nawet to nie jest wszystko, czego można spodziewać się od ochrony gwarancyjnej Fakro.
gwarancja okna dachowe fakro

Sprawdź wybrane przez nas najlepsze okna na Twoje poddasze:

Okna dachowe Fakro – gwarancja standardowa i dodatkowe możliwości

gwarancja okna dachowe fakro (2)
Wszystkie okna dachowe Fakro chronione są przynajmniej 10-letnią gwarancją ogólną, która funkcjonuje od daty zakupu, obejmując zarówno samo okno dachowe, jak i użyty do jego montażu kołnierz uszczelniający. Jest to jedynie gwarancja standardowa, ponieważ bardzo łatwo jest ją przedłużyć. Na 15-letnią gwarancję na szybę i zawiasy, liczoną od daty zakupu, mogą liczyć posiadacze obrotowych okien dachowych Fakro, którzy spełnią bardzo proste warunki – wystarczy w ciągu 180 dni od daty zakupu wypełnić i zarejestrować formularz „10 lat gwarancji”, który dostępny jest na stronie producenta. Tak jak w każdym innym przypadku, istotne jest także przestrzeganie warunków określonych w karcie gwarancyjnej.
gwarancja okna dachowe fakro (1)
Na aż 20 lat gwarancji na całe okno mogą liczyć wszyscy, który zdecydowali się na zakup okna dachowego Fakro z pakietem szybowym U5. Będą to okna FTP U5, FTP-V U5, FTU U5, FTU-V U5, FTW U5 lub FTW-V U5, jednak z zastrzeżeniem, że posiadają kolor oblachowania wybrany z palety RAL. Aby skorzystać z tak długiej ochrony, do montażu wymienionych wyżej okien trzeba zastosować kołnierz uszczelniający Thermo i pakiet XDK. Dodatkowo, w ciągu 180 dni liczonych od daty zakupu należy wypełnić i zarejestrować formularz „20 lat gwarancji” [dostępny tutaj – https://www.fakro.pl/serwis/gwarancja/#gwarancja] oraz standardowo, przestrzegać podstawowych warunków określonych w karcie gwarancyjnej produktu i dokonać przeglądu serwisowego w ciągu od 5 do 7 lat od dnia zakupu okna.

Szyby hartowane w oknach Fakro chronione bezterminowo!

Jest to największy atut wśród warunków gwarancyjnych obowiązujących na okna dachowe Fakro. Pakiety szybowe wyposażone w szyby hartowane (przynajmniej jedną) chronione są przez cały okres użytkowania, bez żadnych ograniczeń. Szyby hartowane w oknach Fakro mają podwyższoną wytrzymałość, w związku z czym zapewniają najwyższe bezpieczeństwo użytkowania, niezależnie od warunków pogodowych. Gwarancja bezterminowa dotyczy uszkodzeń szyb hartowanych w wyniku gradobicia.

Dodatkowe produkty Fakro a ochrona gwarancyjna

Poza samymi oknami dachowymi, gwarancją firmy Fakro objęte są także inne produkty oraz akcesoria do okien dachowych. W przypadku wyłazów dachowych oraz użytych do ich montażu kołnierzy, ochrona gwarancyjna wynosi 5 lat. Z kolei na akcesoria dachowe, czyli zarówno rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje i markizy a także komponenty wchodzące w skład sterowania elektrycznego, gwarancja trwa 2 lata od dnia zakupu.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!