Gwarancja okna dachowe Velux

W przypadku okien dachowych szczególnie ważne jest, aby były one wytrzymałe, trwałe oraz zapewniały najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Uzyskanie tych cech to spore wyzwanie, ponieważ ze względu na lokalizację w skośnym dachu są one szczególnie narażone na wiele zagrożeń – od silnych wiatrów i nagłych zmian temperatur, aż po grad a nawet ułamane gałęzie. Ponieważ zakup kompletu okien dachowych to przy tym spory wydatek, zrozumiałym jest, że klienci oczekują, aby wybierane produkty chronione były odpowiednią gwarancją, która pozwoli przez jak najdłuższy czas nie martwić się ani o wady produkcyjne, ani o żadnego rodzaju usterki. Gwarancje na okna dachowe u różnych producentów przedstawiają się często zupełnie inaczej, a niektóre warunki i zapisy łatwo jest przeoczyć, dlatego przedstawiamy podsumowanie warunków gwarancji na okna dachowe Velux.
gwarancja na okna dachowe velux

Okna dachowe Velux – duńska jakość i bezpieczeństwo

Velux jest przedsiębiorstwem pochodzącym z Danii, które wytwarzaniem okien dachowych zajmuje się już od ponad 80 lat, a w Polsce obecne jest już od ponad 30 lat. W ofercie tego producenta na polskim rynku znaleźć można także świetliki dachowe, okna do dachów płaskich oraz akcesoria okienne – rolety, żaluzje i markizy, a także wszelkie komponenty do sterowanie elektrycznego zarówno okien, jak i rolet. Wszystkie te produkty wyróżnia najwyższa, światowa jakość, długoletnia trwałość i estetyka a także najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu, zarówno w zakresie ochrony ciepła we wnętrzach poddasza, jak i wygody użytkowania. Okna dachowe Velux to stale rozwijane technologie, nowoczesne rozwiązania oraz design, z którym idealnie komponują się zarówno z tradycyjnymi budynkami i wnętrzami, jak i ze stylem nowoczesnym. Nadal jednak, nawet najlepszej jakości okna dachowe powinny być chronione przez producenta gwarancją, której warunki oraz czas trwania będą adekwatne zarówno do deklarowanej trwałości, jak i ich ceny. W przypadku Velux, gwarancja jaką oferuje na swoje produkty najlepiej dowodzi tego, jak dużą pewność firma pokłada w ich najwyższej trwałości. Poza standardowymi postanowieniami gwarancji, firma wprowadza także wiele dodatkowych udogodnień, z którymi można zyskać dodatkowe lata bezpiecznego użytkowania, nawet do 20 lat w przypadku okien nowej generacji.
okres gwarancji na okna dachowe velux

Sprawdź wybrane przez nas najlepsze okna na Twoje poddasze:

Okna dachowe Velux – co warto wiedzieć o gwarancji na stolarkę okienną 

gwarancja na okna dachowe velux (1)
Poza podstawowymi postanowieniami gwarancyjnymi Velux, wyroby tego producenta podlegają niezależnym, odrębnym ustaleniom, takim jak przede wszystkim rękojmia. Wszystkie okna połaciowe Velux standardowo objęte są 10-letnią gwarancją, która obejmuje konstrukcję okna wraz z szybami izolacyjnymi oraz zastosowany do montażu kołnierz uszczelniający Velux. 10-letnia gwarancja obejmuje również takie dodatki tego producenta, jak wnęka okienna, wokółokienna rama termoizolacyjna, izolacja przeciwwilgociowa, paroizolacja wokółokienna, przedłużenie ościeżnicy czy też pomocnicza krokiew.
gwarancja na okna dachowe velux (2)
Dodatkowe 10 lat gwarancji (10 + 10) dotyczy fabrycznie zainstalowanych szyb zespolonych, z zastrzeżeniem, że dotyczy to pierwszego kupującego, który dodatkowo wypełni oraz zarejestruje odpowiedni kwestionariusz, dostępny na stronie producenta, w ciągu dwóch lat od zakupu produktu (data dostarczenia do kupującego). Otrzymuje się wtedy potwierdzenie przedłużenia gwarancji, które będzie w przyszłości stanowiło podstawę do jej realizacji. Niezależnie od daty zarejestrowania przedłużenia gwarancji, będzie ona obowiązywała przez maksymalnie 20 lat od momentu dostarczenia produktu do kupującego.
gwarancja na okna dachowe velux (3)
Dodatkowe 10 lat do standardowej gwarancji (również 10 + 10 lat) dotyczy także okien Velux nowej generacji, czyli tych, w których kodzie rozmiaru zawarta jest litera „K”, jeżeli zamontowane zostaną z zastosowaniem zestawu izolacyjnego BDX (alternatywnie z podobnymi rozwiązaniami). Przedłużenie dotyczyć będzie samego okna wraz z szybami izolacyjnymi i kołnierzem uszczelniającym Velux i należne jest pierwszemu kupującemu, po wypełnieniu i zarejestrowaniu kwestionariusza przedłużenia gwarancji (najpóźniej dwa lata od zakupu). Realizacja warunków gwarancji działa tak samo, jak zostało opisane wyżej, czyli po okazaniu potwierdzenia przedłużenia i obowiązuje do max. 20 lat od zakupu okna.
Dodatkowo, producent wspomina o specjalnej, wydłużonej gwarancji, która obejmuje pęknięcia okuć stalowych, profili poliuretanowych i PVC – dotyczy działania siły obciążeń, wynikających ze standardowego użytkowania produktu – przedłużenie gwarancji do 15 lat. Zapis ten dotyczy okien dachowych oraz okien do dachów płaskich.

Produkty Velux – gwarancja na akcesoria do okien dachowych oraz inne produkty

W ofercie Velux znajdują się także m.in. okna do płaskiego dachu, które chronione są 10-letnią gwarancją oraz wyłazy dachowe, z gwarancją wynoszącą 2 lata. Z kolei w przypadku akcesoriów do okien, czyli produktów przeciwsłonecznych oraz dekoracyjnych takich jak wewnętrzne rolety, żaluzje i moskitiery a także zewnętrze, elektryczne i manualne rolety i markizy, wraz z komponentami sterowania elektrycznego oraz solarnego a nawet akcesoria typu drążki, gwarancja wynosi 3 lata.
Cart
Your cart is currently empty.