Okna dachowe kolankowe

Okna kolankowe stanowią nowoczesne połączenie okna dachowego z oknem tradycyjnym. Sprawdzają się doskonale w budynkach, które mają dach bez okapu, tworząc nietuzinkowe uzupełnienie wyglądu całego budynku. Istotną zaletą tych okien jest, poszerzenie perspektywy widzenia, umożliwiające swobodne podziwianie panoramy, które często ograniczone jest przy wyborze tradycyjnych okien dachowych. Okna kolankowe to także idealne rozwiązanie na poddaszu naszego domu, dzięki znakomitemu doświetleniu naszego pomieszczenia, tworząc jasne i przyjazne dla domowników wnętrze. Te nowoczesne okna pełnią więc niebanalną rolę w nadawaniu oryginalnego charakteru nie tylko naszego poddasza, ale i całego domu.
okna dachowe kolankowe

Sprawdź okna dachowe kolankowe wybranego producenta:

Okna dachowe kolankowe – przeznaczenie

okna dachowe kolankowe
Czym właściwie są okna dachowe kolankowe i kiedy najlepiej zdecydować się na ich wybór? Zaprojektowane i przeznaczone zostały z myślą o montowaniu w ścianie pionowej (kolankowej) na poddaszu z zestawieniem z oknami dachowymi (do ich łączenie używa się specjalnych kołnierzy uszczelniających). Okna kolankowe nazywane inaczej fasadowymi, składają się zatem z dwóch części – dolnego okna pionowego umieszczonego w ścianie kolankowej oraz okna montowanego w połaci dachu. W konsekwencji zyskujemy możliwości połączenie zalet okien dachowych z walorami stolarki pionowej. Przy montażu okna kolankowego istotne jest, aby wysokość ściany kolankowej, w której umieszczone będzie nasze okno wynosiła minimum 85 cm, a sama ściana umieszczona była w stropie. Najczęściej okna te stosuje się w dachach o kącie nachylenia 15o – 90 o. Na wybór okien dachowych kolankowych często decydują się także właściciele domów, których budowa ze względu na nietypową konstrukcję uniemożliwia montaż tradycyjnych okien dachowych. Zauważalny w ostatnim czasie trend nowoczesny dachów bezokapowych, to także motyw montażu okien kolankowych, które stanowią integralne uzupełnienie designu całego budynku.

Rodzaje okien dachowych kolankowych

okna dachowe kolankowe (1)
Wśród ofert okien dachowych kolankowych dostępnych na rynku, znajdziemy kilka rodzajów różniących się między sobą wielkością czy sposobem otwierania. Okna dachowe kolankowe występują w różnych wymiarach, jednak najistotniejsze w ich wyborze powinno być dopasowanie ich rozmiaru do konstrukcji nie tylko naszej połaci, ale i całego dachu. Okna kolankowe różnić się mogą między sobą także materiałem, z którego zostały wykonane. Producenci decydują się na okna kolankowe wytworzone z drewna klejonego warstwowo, z drewna powlekanego warstwą poliuretanu lub PCV. Pierwsze sprawdzą się idealnie w salonie, sypialniach czy pomieszczeniach użytku codziennego zaś okna z PCV oraz powlekane poliuretanem to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jak kuchnia czy łazienka, ponieważ posiadają podwyższone parametry odporności na wilgoć. Wśród metod otwierania okien kolankowych znajdziemy takie otwierane na zewnątrz, do środka czy całkowicie nieotwierane. Istnieje także możliwość uchylenia skrzydła, która ułatwi cyrkulacje powietrza. Okna kolankowe zamontowane w ścianie kolankowej, ze względu na okucia dzielimy na: -uchylne (dają możliwość uchylenia, jak i otwarcia do kąta 90 stopni), -uchylno-rozwiewne (w tym rozwiązaniu część pionowa otwiera się do środka, a górna uchyla w pionie), -okna nieotwieralne. W oknach połaciowych mamy zaś do wyboru okna obrotowe, uchylne czy takie o podwyższonej osi obrotu.

Istotne zalety okien dachowych kolankowych

okna dachowe kolankowe (2)
Niepodważalne jest, że okna dachowe kolankowe to wybór, który niesie ze sobą wiele zalet i pozytywnych efektów. Decydując się na te produkty, warto dokładnie przyjrzeć się ich charakterystyce. Do najistotniejszych z cech wyróżniających okna dachowe kolankowe od tradycyjnych okien dachowych zaliczamy: – nieograniczone możliwości aranżacyjne – szeroki podział okien pod względem rozmiaru czy sposobu otwierania daje nam wiele wyjątkowych sposób dopasowania okien do wykończenia całego poddasza, – niespotykane i nietuzinkowe uzupełnienie designu całego domu – cena okien dachowych kolankowych oraz ich nieprzeciętny wygląd sprawia, że zyskujesz pewność niespotykanego i nieszablonowego wyglądu całego domu, – pomocne rozwiązanie w niektórych sytuacjach – w przypadku, gdy konstrukcja dachu ma zbyt mały kąt nachylenia, aby zamontować tradycyjne okna dachowych, skuteczne może okazać się postawienie na okna dachowe kolankowe, – ciekawy sposób na utworzenie portfenetrów – sposób a uzyskanie loftowego i niebanalnego charakteru naszego poddasza, polegający na zamontowaniu okna ciągnącego się od podłogi, aż po sufit. Efekt taki uzyskamy, łącząc jedynie okno kolanowe z połaciowym.

Okna dachowe kolankowe w ofercie naszego sklepu!

Nowoczesny design, poszerzenie przestrzeni widzianej z poddasza czy doświetlenie pomieszczeń światłem dziennych, to główne (ale nie jedyne) powody wzrostu zainteresowania oknami dachowymi kolankowymi wśród inwestorów. Decyzja o zamontowaniu okien kolankowych w naszym domu często wiąże się z wieloma pytaniami i wątpliwościami, dlatego w tej kwestii warto zaufać specjalistą, którzy pomogą Ci w doborze okien kolankowych do Twojego poddasza. Istotną zaletą wyboru naszych oddziałów jest fakt wieloletniej współpracy z gigantami na rynku okien dachowych takimi jak Fakro czy Velux! Co istotne producenci nie tylko gwarantują nam pomoc w doborze okien, ale także wsparcie doradców technicznych podczas montażu. Szeroki wachlarz produktów ponadto, pozwala na indywidualne dopasowanie okien dachowych kolankowych właśnie do Twojego domu, nadając mu nieszablonowy charakter. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy okna kolankowe są właśnie dla Ciebie niech nasze konkurencyjne ceny pozwolą Ci rozwiać wszystkie wątpliwości.
Szukasz idealnego okna dachowego kolankowego? Jesteś w dobrym miejscu! Skontaktuj się z nami i ciesz się najkorzystniejszą wyceną okien dachowych kolankowych na rynku!

Masz pytania?

Napisz nam o swoich wizji montażu okien kolankowych i pozwól nam przedstawić Ci pomysł na spełnienie Twoich oczekiwań!
okna dachowe

Chciałbyś wymienić okna dachowe na nowe? Nasz sklep internetowy to doskonały wybór! Okna dachowe, które sprzedajemy, są bezpieczne, trwałe i pochodzą od najlepszych producentów na rynku, tj. Fakro, Velux czy roofART. Dysponujemy również wszelkimi akcesoriami do dachów, co sprawia, że możesz dokonać u nas prawdziwie kompleksowego zamówienia. Nasi fachowcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego asortymentu! Posiadamy oddziały na terenie całego kraju, dlatego żadna dostawa nie stanowi dla nas wyzwania. Skontaktuj się za pomocą formularza, aby zapytać o dostępność lub czas realizacji.

Cart
Your cart is currently empty.