Okna dachowe kolankowe FAKRO

Kiedy przypatrzmy się bliżej aktualnie wybieranym przez inwestorów projektom domów, zauważymy rosnące zainteresowanie zastosowaniem okien dachowymi kolankowymi. Po decyzji o montażu tych okien zyskujemy w naszym poddaszu wiele możliwości aranżacyjnych. Poza nadaniem nietuzinkowego wyglądu całego budynku otrzymujemy poczucie przestrzeni oraz panoramiczne widoki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najnowszych trendów w stolarce okiennej, firma Fakro proponuje swoim klientom aż kilka rodzajów okien kolankowych dachowych, spełniających najwyższe wymogi. Dopasowane pod względem sposobu otwierania czy rozmiaru, zapewnią nam komfortowe miejsce do życia.
fakro okna dachowe kolankowe

Okna kolankowe Fakro – najistotniejsze funkcje

okna dachowe kolankowe
Okna kolankowe Fakro przeznaczone do montażu w ścianie pionowej (kolankowej) na poddaszu są w pewnym sensie przedłużeniem okna dachowego. Daje nam to możliwość łączenia zalet tradycyjnej stolarki pionowej z mocnymi stronami okien połaciowych. Przy montażu okna dachowego kolankowego istotne jest, aby wysokość ściany kolankowej, w której umieszczone będzie okno wynosiła minimum 85 cm, a sama ściana umieszczona była w stropie. Okna kolankowe dobrane w odpowiedni sposób nie tylko stanowią element wykończenia naszego poddasza, ale także mają za zadanie spełnić konkretną funkcję. Do najważniejszych zadań okien kolankowych zaliczamy:
  • wpuszczenie do naszego wnętrza większej ilości naturalnego światła,
  • zwiększenie pole widzenia,
  • poprawienie komfortu użytkowania poddasza,
  • pozytywny wpływ na bilans energetyczny budynku,
  • optyczne powiększenie naszych pomieszczeń,
  • dopełnienie designu nie tylko naszego poddasza, ale i całego domu,
  • rozwiązanie problemu w konstrukcjach dachów o zbyt małym koncie nachylenia, w których niemożliwe jest zamontowanie tradycyjnych okien dachowych.

Rodzaje okien dachowych kolankowych

okna dachowe kolankowe (1)
Wśród ofert okien dachowych kolankowych dostępnych na rynku, znajdziemy kilka rodzajów różniących się między sobą wielkością czy sposobem otwierania. Okna dachowe kolankowe występują w różnych wymiarach, jednak najistotniejsze w ich wyborze powinno być dopasowanie ich rozmiaru do konstrukcji nie tylko naszej połaci, ale i całego dachu. Okna kolankowe różnić się mogą między sobą także materiałem, z którego zostały wykonane. Producenci decydują się na okna kolankowe wytworzone z drewna klejonego warstwowo, z drewna powlekanego warstwą poliuretanu lub PCV. Pierwsze sprawdzą się idealnie w salonie, sypialniach czy pomieszczeniach użytku codziennego zaś okna z PCV oraz powlekane poliuretanem to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jak kuchnia czy łazienka, ponieważ posiadają podwyższone parametry odporności na wilgoć. Wśród metod otwierania okien kolankowych znajdziemy takie otwierane na zewnątrz, do środka czy całkowicie nieotwierane. Istnieje także możliwość uchylenia skrzydła, która ułatwi cyrkulacje powietrza. Okna kolankowe zamontowane w ścianie kolankowej, ze względu na okucia dzielimy na: -uchylne (dają możliwość uchylenia, jak i otwarcia do kąta 90 stopni), -uchylno-rozwiewne (w tym rozwiązaniu część pionowa otwiera się do środka, a górna uchyla w pionie), -okna nieotwieralne. W oknach połaciowych mamy zaś do wyboru okna obrotowe, uchylne czy takie o podwyższonej osi obrotu.

Istotne zalety okien dachowych kolankowych

okna dachowe kolankowe (2)
Niepodważalne jest, że okna dachowe kolankowe to wybór, który niesie ze sobą wiele zalet i pozytywnych efektów. Decydując się na te produkty, warto dokładnie przyjrzeć się ich charakterystyce. Do najistotniejszych z cech wyróżniających okna dachowe kolankowe od tradycyjnych okien dachowych zaliczamy: – nieograniczone możliwości aranżacyjne – szeroki podział okien pod względem rozmiaru czy sposobu otwierania daje nam wiele wyjątkowych sposób dopasowania okien do wykończenia całego poddasza, – niespotykane i nietuzinkowe uzupełnienie designu całego domu – cena okien dachowych kolankowych oraz ich nieprzeciętny wygląd sprawia, że zyskujesz pewność niespotykanego i nieszablonowego wyglądu całego domu, – pomocne rozwiązanie w niektórych sytuacjach – w przypadku, gdy konstrukcja dachu ma zbyt mały kąt nachylenia, aby zamontować tradycyjne okna dachowych, skuteczne może okazać się postawienie na okna dachowe kolankowe, – ciekawy sposób na utworzenie portfenetrów – sposób a uzyskanie loftowego i niebanalnego charakteru naszego poddasza, polegający na zamontowaniu okna ciągnącego się od podłogi, aż po sufit. Efekt taki uzyskamy, łącząc jedynie okno kolanowe z połaciowym.

Okna dachowe kolankowe w ofercie naszego sklepu!

Nowoczesny design, poszerzenie przestrzeni widzianej z poddasza czy doświetlenie pomieszczeń światłem dziennych, to główne (ale nie jedyne) powody wzrostu zainteresowania oknami dachowymi kolankowymi wśród inwestorów. Decyzja o zamontowaniu okien kolankowych w naszym domu często wiąże się z wieloma pytaniami i wątpliwościami, dlatego w tej kwestii warto zaufać specjalistą, którzy pomogą Ci w doborze okien kolankowych do Twojego poddasza. Istotną zaletą wyboru naszych oddziałów jest fakt wieloletniej współpracy z gigantami na rynku okien dachowych takimi jak Fakro czy Velux! Co istotne producenci nie tylko gwarantują nam pomoc w doborze okien, ale także wsparcie doradców technicznych podczas montażu. Szeroki wachlarz produktów ponadto, pozwala na indywidualne dopasowanie okien dachowych kolankowych właśnie do Twojego domu, nadając mu nieszablonowy charakter. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy okna kolankowe są właśnie dla Ciebie niech nasze konkurencyjne ceny pozwolą Ci rozwiać wszystkie wątpliwości.
Szukasz idealnego okna dachowego kolankowego? Jesteś w dobrym miejscu! Skontaktuj się z nami i ciesz się najkorzystniejszą wyceną okien dachowych kolankowych na rynku!

Masz pytania?

Napisz nam o swoich wizji montażu okien kolankowych i pozwól nam przedstawić Ci pomysł na spełnienie Twoich oczekiwań!
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!