Strona główna » Poradniki » Okna dachowe – poradnik jak wybrać okna na poddasze » Okno dachowe FTP-X P50 GreenView – z nowym pakietem szybowym

Okno dachowe FTP-V P50 GreenView z nowym pakietem szybowym

Strona główna » Poradniki » Okna dachowe – poradnik jak wybrać okna na poddasze » Okno dachowe FTP-X P50 GreenView – z nowym pakietem szybowym

Podczas projektowania najnowszej linii okien dachowych Fakro GreenView podstawową ideą było stworzenie takich produktów, które będą wspierać środowisko naturalne, począwszy od zrównoważonej produkcji, na ograniczaniu strat energii grzewczej we wnętrzach skończywszy. Okna dachowe Fakro GreenView to bez wątpienia produkty wkraczające w przyszłość branży budowlanej – przyszłość, w której producenci i użytkownicy są świadomi wagi dbałości o środowisko naturalne, ponieważ wszystkie te zmiany muszą zacząć się już dziś!

Najnowsze okna dachowe Fakro GreenView – postaw na mądre budowanie

okna dachowe fakro ftp-x p50
Najnowsze okna dachowe GreenView, określane przez Fakro jako „nowy standard na nowe czasy” to wyjątkowe połączenie najskuteczniejszych rozwiązań, znanych i sprawdzonych w produktach Fakro już od kilku lat oraz wielu innowacji, dzięki którym są to produkty nowatorskie i najwyższej jakości. Ekologia staje się już dziś nowym standardem w budownictwie, na co zwracają uwagę zarówno producenci, jak i inwestorzy. Najważniejsza filozofia firmy Fakro, czyli GoGreen, to przede wszystkim dążenie do całkowitego ograniczenia niszczycielskich wpływów na środowisko naturalne. Dlatego właśnie naturalne drewno stanowiące podstawowy surowiec do produkcji najwyższej jakości okien dachowych Fakro pochodzi wyłącznie z zasobów planowanej gospodarki leśnej i wykorzystywane jest w sposób przemyślany.

Sprawdź wybrane przez nas najlepsze okna na Twoje poddasze:

Okna dachowe linii GreenView otrzymały złoty medal na targach Budma 2022 w Poznaniu!

Okno FTP-V P50 GreenView – wyczekiwana nowość

W najnowszej linii okien dachowych GreenView znajdziemy połączenie znanych i sprawdzonych rozwiązań oraz wielu innowacji. Okno FTP-V P50 to przede wszystkim najwyższej klasy, trzyszybowe okno obrotowe o drewnianych profilach, które gwarantuje bardzo wysokie parametry termoizolacyjne. Drewniana konstrukcja, która dokonale chroni ciepło sprawia, że jest to okno przeznaczone do pomieszczeń codziennego użytku, jak pokoje dzienne, sypialnie czy gabinety.
Okno zbudowane jest z naturalnego, klejonego warstwowo drewna sosnowego poddanego impregnacji próżniowej oraz pokrytego bezbarwnym, ekologicznym lakierem akrylowym. Profile okienne mają zupełnie nowy kształt, który jeszcze lepiej komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami poddasza.
Środkowa oś obrotu ze stabilnym zawiasem to najbardziej uniwersalna konstrukcja, która pozwala na obrócenie skrzydła okiennego o 180° oraz zablokowanie w wybranej pozycji z zastosowaniem zasuwki. Można dzięki temu wygodnie i bezpiecznie umyć okno od zewnętrznej strony czy zamontować zewnętrzną markizę.
fakro okna dachowe greenview
W nowym oknie FTP-V P50 zastosowano także innowacyjny nawiewnik, który wykazuje bardzo dużą wydajność w zakresie wymiany powietrza, nie wpływając jednocześnie na wychładzanie się wnętrz w zimnych porach roku, dzięki czemu nawet wtedy nie trzeba rezygnować ze zdrowego mikroklimatu w domu.
nowe okno fakro ftp p50 (3)
Okno posiada superenergooszczędny pakiet szybowy U5, którego zaawansowana budowa zapewnia najwyższe standardy w zakresie ochrony ciepła we wnętrzach. Wszystkie trzy szyby w pakiecie są hartowane (4 mm) i posiadają bezterminową gwarancję na wypadek stłuczenia wywołanego gradobiciem. Obie szyby skrajne pokryte są dodatkowo powłoką niskoemisyjną, co ogranicza straty cieplne. Z kolei przestrzenie międzyszybowe mają po 10 mm i wypełnione są kryptonem, co znacząco podnosi skuteczność w ochronie przed utratą ciepła. Wewnętrzna szyba zespolona posiada ciepłą ramkę dystansową TGI. Pakiet zapewnia przy tym bardzo wysoką izolację akustyczną, wzmacnianą powłoką wyciszającą Przenikalność cieplna Ug w tym pakiecie to aż (jednynie) 0,50 W/m2K. W oknach z linii GreenView znajdą się ponadto takie rozwiązania, jak wewnętrzna szyba, chroniona warstwą laminatu, dzięki czemu w przypadku stłuczenia odłamki szkła nie zagrażają mieszkańcom. Z kolei zastosowanie powłoki łatwozmywalnej ogranicza osadzanie się zabrudzeń, przez co okna dłużej pozostają czyste a mycie staje się o wiele łatwiejsze.
nowe okno fakro ftp p50

Zarówno konstrukcja okna, jak i samego pakietu szybowego mają na celu zapewnienie najwyższej ochrony w związku z żywiołami, jak grad czy porywiste wiatry. Okno posiada zlokalizowaną na dolę klamkę z funkcją mikrouchylenia. W linii okien GreenView ma ona unowocześniony, ergonomiczny kształt. W nowym oknie FTP-V P50 GreenView pojawia się zupełnie nowe oblachowanie – przeważa w nim minimalizm, bardziej płaski i wygładzony kształt. Oblachowanie występuje w nowym kolorze – RAL 7016 (antracyt), który wybrany został z myślą o najnowszych trendach budowlanych.

W najnowszej linii okien dachowych Fakro GreenView, a więc także w oknie FTP-V P50, zastosować można dokładnie te same akcesoria do okien dachowych Fakro, które pasują do starszych modeli okien, dzięki czemu do wyboru pozostaje niezwykle bogaty wachlarz żaluzji, rolet wewnętrznych i zewnętrznych oraz markiz, z którymi można kontrolować światło słoneczne oraz temperaturę we wnętrzach, chroniąc je przed nagrzewaniem.
PREMIERA NAJNOWSZYCH OKIEN DACHOWYCH FAKRO Z LINII GREENVIEW MA NASTĄPIĆ JUŻ W POŁOWIE 2022 ROKU
Cart
Your cart is currently empty.