Pakiety szybowe w oknach FAKRO

Pakiety szybowe, które znaleźć można w oknach dachowych Fakro to bardzo wiele, różnorodnych możliwości a w ofercie tego producenta znajdują się zarówno okna w kategoriach ekonomicznych (klasa STANDARD), jak i zaawansowane technologicznie i supertermoizolacyjne okna dachowe klasy LUX. Pakiety te różnią się między sobą zarówno parametrami w zakresie izolacyjności termicznej, jak i wieloma dodatkowymi czynnikami, jak np. wytrzymałością antywłamaniową, izolacją akustyczną czy też pozyskiwaniem energii cieplnej ze słońca. Ale to nie wszystko – poznaj wszystkie możliwości, jakie można znaleźć wybierając poszczególne pakiety szybowe w ofercie okien dachowych Fakro i wybierz rozwiązania, które najlepiej zrealizują wymagania, jakie stawiasz oknom dachowym do swojego domu.
cennik okna dachowe fakro
Nowoczesne poddasze – zaawansowane i proekologiczne produkty o szybkim i łatwym montażu. Trwałe, funkcjonalne i bezpieczne

Standardowe pakiety trzyszybowe okien dachowych

Trzyszybowy pakiet U4 – superenergooszczędny

fakro okna dachowe pakiety szybowe u4 i u5 (2)
Pakiet standardowy U4 o oznaczeniu 4HT-Tg12Ar-4-Tg12Ar-4T tworzy dwie komory międzyszybowe, które wypełniono gazem szlachetnym – argonem. W pakiecie tym zastosowano od zewnątrz szybę hartowaną, która jest na tyle wytrzymała, aby poradzić sobie z różnymi, często skrajnymi i intensywnymi czynnikami pogodowymi oraz mechanicznymi. Po wewnętrznej stronie znajduje się z kolei szyba z powłoką niskoemisyjną, która ogranicza wymianę cieplną z otoczeniem i chroni przed nagrzewaniem się wnętrz w upalne dni. Pomiędzy szybami pakietu U4 zastosowano ciepłą ramkę dystansową TGI, która dodatkowo zabezpiecza naroża pakietu przed przenikaniem ciepła, izolując całą konstrukcję przeszklenia.

Trzyszybowy pakiet U5 – superenergooszczędny

fakro okna dachowe pakiety szybowe u4 i u5 (1)
Dwukomorowy pakiet U5 (4HT–Tg10Kr–4H–Tg10Kr–4HT) o podwyższonych parametrach stosowany jest w oknach drewnianych. Jest to pakiet wyjątkowo wytrzymały – w całości tworzą go szyby hartowane i każda z nich ma grubość 4 mm, co sprawia, że jest to wyjątkowo bezpieczny pakiet. Szyby zewnętrzne są dodatkowo pokryte warstwą niskoemisyjną, ograniczającą straty energii grzewczej. Obie komory pomiędzy szybami wypełnione są najskuteczniejszym pod względem wypełnienia w pakietach gazem szlachetnym, czyli kryptonem. Jedna z szyb jest zespolona (superenergooszczędna) i po jej stronie zastosowana jest ciepła ramka dystansowa TGI. Jest to pakiet szybowy o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych.

Pakiety szybowe do budownictwa pasywnego:

Trzyszybowy pakiet U6 – superenergooszczędny

fakro pakiety szybowe dla domu pasywnego z rekuperacją (2)
Pakiet U6 (6H–Tg18Ar–4HT–Tg18Ar–33.2T) to podwyższony standard jakości – zbudowany jest trzech szyb, czyli tworzy dwie komory międzyszybowe. Szyba zewnętrzna oraz środkowa są hartowane, na szybie środkowej zastosowano także warstwę niskoemisyjną, ograniczającą wymianę cieplną, zaś wewnętrzna szyba laminowana o klasie antywłamaniowej P2A podnosi bezpieczeństwo na wypadek próby włamania oraz w przypadku stłuczenia chroni domowników przed odłamkami szkła, które utrzymane zostaną przez folię ochronną i nie rozprysną się po wnętrzu. Wszystkie trzy szyby oddzielone są ciepłymi ramkami dystansowymi TGI a przestrzenie międzyszybowe wypełnione są argonem.

Czteroszybowy pakiet U8 – pasywny

fakro pakiety szybowe dla domu pasywnego z rekuperacją (3)
Jest to najcieplejszy, pojedynczy pakiet szybowy dla okien dachowych, jaki znaleźć można na rynku. Pakiet U8 (4H–Tg12Kr–4HT–Tg12Kr– 4HT–Tg12Kr- 4HT) tworzy trzy komory międzyszybowe wynoszące po 12 mm, które wypełniono kryptonem, czyli najlepiej chroniącym przed utratą energii cieplnej gazem szlachetnym. Każda z czterech szyb jest hartowana, czyli jest to pakiet wyjątkowo wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Trzy szyby w pakiecie pokryte są warstwą niskoemisyjną, dodatkowo wszystkie szyby przedzielone są ciepłymi ramkami dystansowymi TGI. Pakiet U8 wyjątkowo skutecznie chroni przed stratami energii z wnętrza, dlatego też spełnia bardzo wysokie normy narzucone dla budownictwa pasywnego.

Dwuszybowy pakiet P2 – antywłamaniowy

fakro okno dachowe z pakietem antywłamaniowym
To specjalistyczny pakiet szybowy posiadający od wewnętrznej strony szybę o klasie antywłamaniowej P2A (norma PN-EN 356). Jest to szyba laminowana o wysokiej odporności na rozbicie, składająca się z połączonych dwóch warstw szkła (grubość 3mm), zaś pomiędzy tymi warstwami umieszczona jest podwójna warstwa folii PVB (2×0,38 mm), która stanowi ochronę przed rozpryśnięciem się kawałków szkła na wypadek stłuczenia. Od zewnątrz zastosowano wytrzymałą na warunki atmosferyczne oraz czynniki mechaniczne szybę hartowaną, zaś wnętrze pakietu wypełnione jest argonem oraz wzbogacone ciepłą ramką dystansową TGI, która oddziela szyby. Od wewnętrznej strony pakietu zastosowano także powłokę niskoemisyjną. Pakiet P2 wykazuje podwyższone parametry w zakresie ochrony przed przenikaniem promieniowania UV, blokując je w 98%.

Poznaj nasze najczęściej kupowane okna dachowe w super cenach!

Cart
Your cart is currently empty.