Fakro pakiet szybowy U4 czy U5 - porównanie

Okna dachowe to jeden z najważniejszych czynników umożliwiających adaptację nieużytkowego strychu w poddasze mieszkalne. Mają za zadanie zapewnić odpowiednią intensywność światła słonecznego, możliwość przewietrzenia i estetyczny wygląd, jednak równie ważne jest także, aby poprzez okno dachowe nie tracić zbyt wiele energii grzewczej z wnętrz. Przemyślana i innowacyjna konstrukcja okien dachowych Fakro oraz najwyższej jakości, termoizolacyjne pakiety szybowe to najważniejsze czynniki, zapewniające ciepło na poddaszu i oszczędności w wydatkach na ogrzewanie.
Fakro u4 czy u5 - porównanie pakietów szybowych
Nowoczesne poddasze – zaawansowane i proekologiczne produkty o szybkim i łatwym montażu. Trwałe, funkcjonalne i bezpieczne

Pakiet szybowy U4 Fakro UW nawet 1.0 W/m2K

fakro okno dachowe z pakietem u4 czy u5 (2)
Pakiet szybowy U4 w oknach dachowych Fakro składa się z trzech szyb, czyli tworzy dwie komory [4HT-Tg12Ar-4-Tg12Ar-4T]. Zewnętrzna spośród trzech szyb jest hartowana, dlatego wykazuje znaczną wytrzymałość na skrajne warunki pogodowe, w tym gradobicia. Szyby pakietu przedziela ciepła ramka dystansowa TGI, która jest w kolorze czarnym, dlatego utrata energii cieplnej jest znacząco ograniczona. Szyba wewnętrzna pokryta została powłoką niskoemisyjną, co ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń latem, zaś zimą zmniejsza straty ciepła z wnętrza.

Pakiet szybowy U5 Fakro UW nawet 0.86 W/m2K

fakro okno dachowe z pakietem u4 czy u5 (2)
Pakiet szybowy U5 w oknach dachowych Fakro również jest pakietem trzyszybowym, lecz o dodatkowo podwyższonych parametrach izolacji termicznej. Pakiet tworzy dwie komory [4HT–Tg10Kr–4H–Tg10Kr–4HT], otoczone trzema hartowanymi szybami, z których każda ma grubość 4 mm, co zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa w zakresie uszkodzeń mechanicznych, także wywołanych czynnikami atmosferycznymi. Szyba wewnętrzna oraz zewnętrzna pokryta jest powłoką niskoemisyjną, a przestrzenie pomiędzy szybami (10 mm) wypełnione są kryptonem i jedna z nich posiada ciepłą ramkę dystansową TGI. Dodatkowo jedna z szyb hartowanych jest energooszczędną szybą zespoloną.

Jak dobrać odpowiedni pakiet szybowy Fakro

Podczas wybierania danego typu pakietu szybowego w oknach dachowych Fakro warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jakim stopniu chroni on przed utratą ciepła, z uwzględnieniem, że im wyższa ochrona, tym większe oszczędności zostaną odnotowane w okresie grzewczym. Wybór powinien zostać także oparty na preferencjach w zakresie wytrzymałości pakietu, tj. w obszarach, w których często występują nagłe zjawiska pogodowe w tym grad, warto przemyśleć wybór pakietu złożonego z samych szyb hartowanych, w innym przypadku nie zawsze jest to konieczne. Pozostałe aspekty wyboru zależne są od preferencji indywidualnych, a w porównaniu obu pakietów może pomóc załączona tabela z zestawieniem:

Rodzaj pakietu Fakro

Pakiet szybowy U4

Pakiet szybowy U5

Typ pakietu

Superenerooszczędny

Superenerooszczędny

Oznaczenie pakietu

4HT-Tg12Ar-4-Tg12Ar-4T

4HT–Tg10Kr–4H–Tg10Kr–4HT

Liczba szyb hartowanych

1

3

Ramka dystansowa

Ciepła ramka TGI

Ciepła ramka TGI

Powłoka niskoemisyjna

tak

tak

Gaz szlachetny

argon

krypton

Szyba zespolona

nie

tak

Przenikalność cieplna Uw

1,1 W/m2K (1,0 W/m2K)*

0,97 W/m2k (0,86 W/m2K)*

Dwuszybowy pakiet P2 – antywłamaniowy

Okna dachowe Fakro – bezpieczeństwo i termoizolacja

fakro okna dachowe pakiet u4 czy u5 (2)
Okna dachowe na co dzień muszą zmagać się z wieloma czynnikami atmosferycznymi, dlatego muszą być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz chronić przed utratą ciepła. Konstrukcja okien dachowych Fakro, niezależnie czy będą to okna drewniane, czy aluminiowo-tworzywowe, oparta jest na technologii topSafe, zapewniającej wyjątkową wytrzymałość, trwałość przez długie lata oraz podwyższoną odporność na włamanie. O ile same profile okienne odpowiadają za szczelność a ich konstrukcja jest opracowana w taki sposób, aby nie przewodziły one energii cieplnej, o tyle nadal największe znaczenie w zakresie skuteczności izolacji termicznej okna dachowego mają właśnie różne pakiety szybowe. Dzięki doborowi odpowiedniego pakietu szybowego w oknach Fakro możemy znacząco wpłynąć na finanse gospodarstwa domowego, ograniczając w mniejszym lub większym stopniu wytracanie się ciepła w pomieszczeniach poddasza. W przypadku okien dachowych Fakro i dostępnych dla nich pakietów szybowych parametry izolacyjności termicznej mogą być podstawowe (rzędu Uw = 1,1 W/m2K, co w przypadku okien dachowych stanowi według prawa budowlanego minimum dla budynków mieszkalnych), jak i maksymalnie podwyższone, jak np. w przypadku okien do budownictwa pasywnego. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się jednak optymalne rozwiązania, o nieco podwyższonych parametrach izolacji termicznej.

Wszystko o pakietach szybowych w oknach dachowych FAKRO

fakro okna dachowe pakiet u4 czy u5 (1)
Pakiet szybowy to konstrukcja, która poza przeszkleniem samym w sobie składa się też z wielu rozwiązań, które mają na celu sprawić, aby szyby nie stanowiły drogi ujścia dla energii cieplnej w takim stopniu, jaki miałby miejsce w przypadku zastosowania jednej, najzwyklejszej szyby wstawionej w ramę okienną. Na pakiet szybowy składają się min. trzy szyby (kiedyś także dwie, ale obecnie trzy to minimum), które oddzielają ramki dystansowe, a pomiędzy każdą z szyb powstaje komora, która wypełniana jest gazem szlachetnym – argonem lub kryptonem. Dodatkowo w pakiecie szybowym może pojawić się powłoka niskoemisyjna, szyby hartowane i/lub powierzchnie łatwozmywalne a nawet pakiety wyciszające. Dlatego od pakietu szybowego zależy nie tylko stopień skuteczności izolacji termicznej, ale także w dużej mierze bezpieczeństwo, dźwiękoszczelność a nawet stopień przenikania światła słonecznego do wnętrza. Szyby mogą mieć różne właściwości, zarówno termoizolacyjne, jak i antywłamaniowe, niskoemisyjne czy wyciszające. Istnieją także różne rodzaje ramek dystansowych – standardowe lub ciepłe, i rozróżnienie to ma ogromne znaczenie dla izolacji termicznej, ponieważ ramka oddziela szyby i ogranicza przewodzenie ciepła. Dlatego tak ważne jest, aby była ona wykonana z kompozytu tworzywa sztucznego oraz stali, które nawet pięciokrotnie skuteczniej ograniczają straty ciepła. Niezwykle ważny jest też zastosowany w komorach międzyszybowych gaz szlachetny, ponieważ ma on inną gęstość niż powietrze, dlatego wyhamowuje ruchy cząsteczek ciepłego powietrza sprawiając, że energia ta nie przenika przez pakiet. Najlepsze właściwości w tym zakresie wykazuje krypton, zaraz po nim pojawia się argon.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!