STEROWANIE ELEKTRYCZNE OKNAMI DACHOWYMI

Elektryczne sterowanie oknami dachowymi to zarówno gotowe rozwiązania, czyli okna z fabrycznie zamontowanymi elementami odpowiedzialnymi za zdalną obsługę, jak i możliwe do dokupienia osobno systemy, które można zamontować oddzielnie. W przypadku okien dachowych największych producentów zwykle w sprzedaży dostępne są oba te rozwiązania, a przy tym większość z oferowanych okien zaprojektowana jest w taki sposób, aby możliwe było zainstalowanie w nich elementów sterowania elektrycznego także po zakupie okien.
zdalne sterowanie elektryczne oknami dachowymi

Sterowanie elektryczne okien dachowych – nowoczesność i wygoda

Sterowanie elektryczne w przypadku okien dachowych będzie szczególnie przydatnym rozwiązaniem w przypadku montażu poza zasięgiem dostępności do obsługi okna lub gdy dostęp jest utrudniony, ale także gdy zależy nam na zwiększonej wygodzie i możliwości sterowania oknami „z kanapy”. Interesującym rozwiązaniem mogą być także systemy automatycznej kontroli klimatu, w których otwieranie i zamykanie okien będzie uzależnione od stanu powietrza we wnętrzach oraz informacji na temat pogody na zewnątrz, w których zwiększone stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniach spowoduje otwarcie okien i wietrzenie oraz automatyczne ich zamknięcie na przykład w przypadku wykrycia opadów deszczu. W systemach tych nie trzeba więc pamiętać o codziennym wietrzeniu czy martwić się o to, czy okna są zamknięte gdy rozpęta się ulewa. Możliwości związane ze sterowaniem elektrycznym okien dachowych wyglądają nieco inaczej u różnych producentów, dlatego warto zapoznać się ze szczegółami tych propozycji.

Sterowanie elektryczne okien dachowych Velux

VELUX INTEGRA, czyli innowacyjny system zdalnego sterowania oknami dachowymi Velux może obejmować dodatkowo obsługę rolet wewnętrznych i zewnętrznych, a do obsługi systemu stosowany jest panel naścienny lub smartfon wyposażony w dedykowaną aplikację. Komponenty systemu VELUX INTEGRA występują w wariantach z zasilaniem elektrycznym pochodzącym z sieci lub z paneli solarnych. System może obejmować wiele okien dachowych Velux, co umożliwia zamykanie i otwieranie wszystkich okien w obrębie domu z użyciem jednego urządzenia sterującego. Rozwiązania elektryczne VELUX INTEGRA posiadają także wbudowany czujnik deszczu, który inicjuje samoczynne zamknięcie okien w przypadku wykrycia opadów deszczu, co jest szczególnie ważne i przydatne w przypadku okien połaciowych. Velux oferuje także bardziej zaawansowane rozwiązania związane ze sterowaniem elektrycznym, które ułatwiają kontrolę jakości powietrza we wnętrzach – VELUX ACTIVE with NETATMO. W systemie tym, za sprawą informacji pochodzących z czujników powietrza w pomieszczeniach wraz z danymi na temat aktualnej pogody na zewnątrz następuje automatyczne sterowanie oknami i roletami VELUX.
velux integra okna dachowe sterowane elektrycznie (2)
velux integra okna dachowe sterowane elektrycznie (1)

Na akcesoria okienne VELUX INTEGRA składają się takie produkty, jak:

  • Solarny zestaw adaptacyjny VELUX INTEGRA (KSX 100K), przeznaczony do montażu w obrotowych oknach manualnych Nowej Generacji Velux z górnym otwieraniem (lub zestaw KSX 100 z przeznaczeniem do okien poprzedniej generacji, poza oknem GZL), zawierający silnik z kostką podłączeniową i akumulatorem zasilającym do 300 otwarć bez ładowania, panel naokienny z ogniwem fotowoltaicznym i czujnikiem deszczu, klawiaturę naścienną KLI.
  • Pakiet VELUX ACTIVE, obejmujący jeden czujnik wewnętrzny do kontroli klimatu poddasza, przycisk „wyjście” oraz bramkę. Do instalacji systemu VELUX ACTIVE konieczne jest zastosowanie zestawu startowego oraz aplikacji do zainstalowania na smartfonie.
  • VELUX ACTIVE przycisk „wyjście”, który za jednym przyciśnięciem powoduje zamknięcie wszystkich okien w domu (zalecany montaż przy wszystkich drzwiach wyjściowych z budynku.
  • Wewnętrzny czujnik klimatu poddasza – mierzy temperaturę, wilgotność i poziom CO2.
  • Przycisk naścienny KLI 310 lub KLI 311* KLI 312** KLI 313 ***– umożliwia sterowanie „góra/dół/zatrzymanie”, przeznaczony do produktów elektrycznych oraz solarnych, bezprzewodowy z zasilaniem z baterii. Może obsługiwać jeden lub więcej produktów. *Przycisk KLI 311 przeznaczony jest do okien VELUX INTEGRA oraz okien do dachów płaskich, **KLI 312 przeznaczony jest do obsługi osłon wewnętrznych.***KLI 313 przeznaczony jest do obsługi osłon zewnętrznych.

Sterowanie elektryczne okien dachowych Fakro

W ofercie Fakro w zakresie komponentów sterowania elektrycznego znajdują się rozwiązania oparte na komunikacji przewodowej, bezprzewodowej, opartej na falach radiowych oraz WiFi. Komunikacja bezprzewodowa ma wiele zalet, ponieważ fale radiowe bez problemu przenikają przez ściany budynku i nie wymagają wykonywania okablowania, co byłoby kłopotliwe w przypadku integrowania urządzeń w obrębie całego domu. Produkty Fakro zaopatrzone w sterowanie elektryczne oparte na komunikacji bezprzewodowej działają w systemie komunikacji radiowej Z-Wave i WiFi.

Sterowanie produktami elektrycznymi Fakro może być kontrolowane:

  • z poziomu smartfona, komputera czy tabletu, z użyciem aplikacji,
  • klawiaturą naścienną ZRW7
  • pilotami ZRS24, ZRH12, ZRG3,
okna dachowe fakro sterowane elektrycznie z-wave (1)
W sterowaniu opartym na komunikacji przewodowej sygnały przesyłane są poprzez przewód magistralny, prowadzony zwykle równolegle z instalacja elektryczną lub linii zasilającej, dlatego najłatwiej jest przeprowadzać instalację na etapie prac wykończeniowych lub podczas remontu domu. Moduły sterowania przewodowego zasilane są prądem sieciowym 230V lub za pośrednictwem zasilacza i obsługiwane z użyciem przełącznika na ścianie. Produkty Electro 230 oparte są na siłowniku na 230V i sterowane przyciskiem naściennym. Produkty Electro 12 obejmują akcesoria zewnętrzne, posiadają zasilacz 15V, a ich obsługa możliwa jest z użyciem przycisku na ścianie. Produkty Electro 24 obejmują okna dachowe oraz akcesoria zewnętrze i wewnętrze z silnikiem 24V.
Fakro smartHome jest systemem, który umożliwia zarządzanie klimatem we wnętrzu domu. Łączy on działanie produktów elektrycznych wraz z czujnikami jakości powietrza, pomagając kontrolować jego skład i temperaturę. W systemie smartHome możliwe jest ustawianie sekwencji zdarzeń i niemal nieograniczona konfiguracja urządzeń działających w systemie bezprzewodowym. Zapewnia on także dwukierunkowy sygnał, czyli potwierdzenie wykonania funkcji (np. zamknięcia okna). W jego obrębie możliwe jest sterowanie także produktami innych marek. W systemie smartHome Fakro mogą być obsługiwane okna dachowe wyposażone w komponenty Z-Wave, rolety, markizy, okna do płaskich dachów, okna pionowe, drzwi i bramy garażowe.
okna dachowe

Nasz sklep internetowy to doskonały wybór! Okna dachowe, które sprzedajemy, są bezpieczne, trwałe i nowoczesne. Dysponujemy również wszelkimi akcesoriami do dachów, co sprawia, że możesz dokonać u nas prawdziwie kompleksowego zamówienia. Nasi fachowcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego asortymentu! Posiadamy oddziały na terenie całego kraju, dlatego żadna dostawa nie stanowi dla nas wyzwania. Skontaktuj się za pomocą formularza, aby zapytać o dostępność lub czas realizacji.

Cart
Your cart is currently empty.