Wymiana okien dachowych VELUX

Jeśli Twoje okna dachowe montowane były 20 lub więcej lat temu, najprawdopodobniej w tym momencie wymagają już wymiany na nowe. Niezależnie, czy powodem jest ich zbytnie zużycie, czy też chęć poprawy warunków izolacji termicznej na Twoim poddaszu, nowoczesne okna dachowe potrafią zapewnić znacznie więcej niż te, które powstawały 20 czy 30 lat temu. Zastanawiasz się nad wymianą starszych okien dachowych Velux na nowe? Sprawdź, co warto wiedzieć o nowych możliwościach oraz dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego modelu okna Velux.
wymiana okien dachowych velux

Dom, który chroni ciepło – wymiana okien dachowych Velux

wymiana okna dachowego na nowe velux
Ze względu na dość wymagającą lokalizację, okna dachowe wystawione są na nieustanny wpływ najróżniejszych czynników atmosferycznych, przez co po wielu latach mogą już nie do końca spełniać swoje pierwotne funkcje. Poza tym, nawet jeżeli nie uległy przez ten czas zbyt dużym uszkodzeniom, to przez ostatnie dwie dekady wiele zmieniło się w podejściu do oszczędzania energii grzewczej, a obecnie możliwości okien dachowych w tym zakresie diametralnie się poprawiły. W przeszłości mniej była rozwinięta zarówno technologia produkcji ciepłych okien dachowych, jak i sama świadomość w dążeniu do jak najskuteczniejszego ograniczania strat energii, zarówno w związku z oszczędnościami dla gospodarstwa domowego, jak i ze względu na środowisko naturalne i jego zasoby. Specjaliści zalecają, aby okna, które montowane były 20 lub więcej lat temu wymieniać na nowe zarówno ze względów na ich zużycie, jak i w związku z tym, że nie ma wątpliwości, że nawet w najmniejszym stopniu nie spełniają one wymagań, jakie obecnie muszą spełniać w związku z normami prawa budowlanego. A te uległy zmianie z początkiem 2021 roku i określają, że montowane w budownictwie mieszkalnym okna dachowe nie mogą przekraczać wskaźnika izolacyjności cieplnej dla całego okna równemu Uw = 1,1 W/m2K. Współcześnie powstające okna dachowe mają jednak do zaoferowania znacznie więcej, zarówno w zakresie ochrony ciepła, jak i dodatkowych funkcji, które podnoszą komfort użytkowania i mieszkania na poddaszu.

Zanim dowiesz się więcej o wymianie sprawdź nasze najpopularniejsze okna dachowe VELUX:

Wymiana okien dachowych Velux – poznaj nowe możliwości

wymiana okien dachowych velux (1)
Nowe okna dachowe Velux to bardzo szeroki zakres możliwości, dlatego przed wyborem rozwiązania idealnego dla domu, warto jest poznać pełną ofertę i dowiedzieć się, czego można obecnie oczekiwać od okien. Okna, które realizują aktualne normy prawa budowlanego będą miały przynajmniej trzyszybowy pakiet, który najczęściej zapewnia też znacznie więcej – od powłok łatwozmywalnych i bezpiecznych laminowanych szyb, przez warstwy niskoemisyjne czy nawet powłoki wyciszające hałasy. Ponadto, aby jak najlepiej zabezpieczyć wnętrze poddasza przed chłodem a tym samym zadbać o najwyższy stopień estetyki, warto zastanowić się nad wymianą okna wraz z całą wnęką, która będzie dzięki temu idealnie dopasowana do wymiarów nowo wybranego produktu. Nie trzeba też wtedy wybierać okna o takich samych wymiarach i w obrębie możliwości, jakie daje rozstaw krokwi, można poszukać optymalnych wysokości czy szerokości nowego okna.
Ostatnią z ważniejszych kwestii dotyczących wyboru nowych okien dachowych Velux jest właściwe dostosowanie materiału, z jakiego zbudowane jest okno – w pomieszczeniach standardowego użytku, jak pokoje dzienne, sypialnie czy gabinety, sprawdzi się każdy z dostępnych materiałów, jednak najczęściej wybiera się naturalne okna drewniane. Z kolei gdy pod uwagę bierzemy pomieszczenia takie, jak kuchnie czy łazienki, profile okienne muszą być odporne na nadmiar wilgoci, która będzie się w nich regularnie pojawiała, dlatego najlepiej sprawdzą się tu okna z zabezpieczeniem w postaci warstwy poliuretanu (okna drewniano-poliuretanowe). Od rodzaju pomieszczenia może zależeć także to, jak wysokie parametry w zakresie izolacji termicznej zapewnią najwyższy komfort użytkowania, uwagę można zwrócić także na izolację akustyczną, szczególnie w pomieszczeniach przeznaczonych do snu. Najnowsza oferta okien dachowych Velux to bardzo szeroki zakres produktów, o parametrach odpowiadających najniższym wymaganym wartościom, ale także znacznie cieplejszych, które będą odpowiednie także do budynków energooszczędnych czy nawet pasywnych.

Trzy techniki na wymianę okna dachowego Velux

Niezależnie od tego, czy chodzi o montaż, czy wymianę okna dachowego, proces ten stanowi istotną ingerencję w budowę dachu a popełnione błędy czy niedociągnięcia montażowe odbiją się na bezpieczeństwie czy parametrach izolacji termicznej. Dlatego też prace te zawsze należy zlecać specjalistom. Wstawianie okien zwykle odbywa się na etapie budowy domu, zaś wymiana starego na nowe – w poddaszu już zamieszkałym, dlatego dla uniknięcia uszkodzeń we wnętrzach można przeprowadzać prace od zewnętrznej strony dachu. Samą wymianę okna dachowego można z kolei wykonać na trzy sposoby:
wymiana okna dachowego velux

Nowe okno dachowe Velux i stara wnęka okienna

to najprostsze wyjście, które można wybrać dla oszczędności, lecz wyłącznie, gdy wybrane okno będzie pochodzić od tego samego producenta i ma takie same wymiary, jak to stare. Przy okazji można postarać się o zastosowanie dodatkowych zestawów ciepłego montażu, które pozwalają podwyższyć parametry izolacyjne okna o kilka procent.

Nowe okno dachowe Velux i częściowa wymiana wnęki

to metoda, na którą warto się zdecydować szczególnie w przypadkach, gdy stare okno dachowe pochodziło od innego producenta niż Velux. Zabieg sprowadza się do demontażu górnej części wnęki i późniejszym dobudowaniu, w zależności od wymiarów okna. W przypadku wyboru tej metody możliwe jest znacznie głębsze osadzenie okna w konstrukcji dachowej i tym samym poprawa jego właściwości izolacyjnych. W tym przypadku można także rozważyć montaż okna w zestawie.

Nowe okno dachowe Velux i nowa wnęka

najbardziej skomplikowana, ale i niosąca najwięcej korzyści metoda. Sprawdzi się najlepiej szczególnie, gdy w planach obok wymiany okna dachowego na nowe jest także większy remont wnętrza poddasza. Nowa wnęka okienna umożliwia zastosowanie dodatkowych zestawów ciepłego montażu i maksymalizacji parametrów izolacji termicznej. Velux posiada w swojej ofercie gotowe wnęki okienne, które będą dzięki temu idealnie dopasowanie do wymiarów okna, zapewniając tym samym najwyższą możliwą precyzję wykonania, a co za tym idzie – szczelności.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!