Schody strychowe stworzone zostały z myślą o komunikacji pomiędzy mieszkalną częścią domu a nieużytkowym strychem. Ponieważ ze strychu nie korzysta się zwykle codzienne, a raczej kilkanaście razy do roku, składana konstrukcja, którą można schować w stropie gdy nie jest akurat potrzebna, pozwala zachować przestrzeń użytkową, nie wpływa w żaden sposób na wystrój wnętrz i pozwala uniknąć kosztownej i skomplikowanej budowy schodów stacjonarnych. Schody składane kryją się w suficie i są w nim zamaskowane z użyciem (najczęściej białej) klapy, dlatego bez obaw można zamontować je we właściwie każdym pomieszczeniu, dokładnie tam, gdzie ich montaż będzie najbardziej praktyczny dla użytkowników.
Nie trzeba także martwić się o wychładzanie się pomieszczeń, ponieważ dobrej jakości schody strychowe znaleźć można w wariantach termoizolacyjnych, energooszczędnych a nawet superenergooszczędnych, odpowiednich do budownictwa pasywnego. Dzięki temu można z łatwością wybrać odpowiednią opcję w zależności od specyfiki pomieszczenia, w jakim mają się pojawić. To jednak nie wszystko, ponieważ producenci składanych schodów strychowych mają do zaoferowania znacznie więcej, dzięki czemu rozwiązania te są często wyjątkowo funkcjonalne, praktyczne i niejednokrotnie stanowią znacznie lepszy wybór, niż schody stacjonarne.
są to najczęściej takie modele schodów strychowych, które zapewniają wymagane minimum komfortu cieplnego, nie będą więc generować znaczących strat energetycznych, ale nie uchronią przed wychładzaniem w zupełności. W ich klapie najczęściej nie zastosowano materiału izolującego lub jest go niewiele, całość okala z kolei uszczelka obwodowa. O schodach termoizolacyjnych mówi się zazwyczaj, gdy ich parametry termoizolacyjne wynoszą U = 1,1 W/m2K. Nie jest to wartość niska, ponieważ właśnie tyle stanowi minimum w przypadku okien dachowych, które jednak montowane są na granicy użytkowego wnętrza i otwartej przestrzeni. Dlatego właśnie, w przypadku odpowiednio ocieplonego strychu, termoizolacyjne schody strychowe są rozsądnym rozwiązaniem. Jeżeli jednak dla użytkowników istotna jest skuteczniejsza ochrona przed chłodem a strych nie jest odpowiednio zaizolowany lub różnica temperatur pomiędzy nim a wnętrzem domu jest zbyt duża, wtedy U = 1,1 W/m2K może nie być wystarczające.
Jeżeli masz dalej pytania – wypełnij krótki formularz, zadzwoń do nas lub wyślij e-mail. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy przy wyborze najlepszych okien dla Ciebie!
Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!