Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

DREWNIANE SCHODY STRYCHOWE FAKRO

SCHODY STRYCHOWE DREWNIANE

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Drewniane schody strychowe

Drewniane schody strychowe o konstrukcji składanej w stropie to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostęp do niezaadaptowanego do celów mieszkalnych poddasza, z którego nie korzysta się codziennie. Dzięki schodom składanym nie ma potrzeby wygospodarowania przestrzeni w poniższych, użytkowych pomieszczeniach, która byłaby koniecznością w przypadku stawiania schodów stacjonarnych. Takie rozwiązanie to przy tym znacznie niższy koszt finansowy i niewielkie nakłady pracy, przy zachowaniu wysokiego komfortu użytkowania oraz maximum bezpieczeństwa. Różnorodność możliwości pozwala na łatwe dobranie idealnego względem potrzeb rodzaju schodów strychowych o różnych właściwościach i parametrach, m.in. w zakresie dopuszczalnego obciążenia czy też parametrów termoizolacyjnych skrzyni. Jedną z popularnych możliwości są schody strychowe z drabinką zbudowaną z drewna, które stanowią lżejszą i niezwykle komfortową w użytkowaniu, najczęściej też tańszą wersję tego rozwiązania. Sprawdź, jakie możliwości można znaleźć w tej kategorii składanych schodów strychowych i znajdź rozwiązanie idealne dla siebie.

Drewniane schody strychowe – możliwości

drewniane schody strychowe składane
Dobrej jakości, drewniane schody strychowe, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu to produkty, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa oraz izolacji termicznej i szczelności, aby mogły stanowić połączenie pomiędzy mieszkalnymi i ogrzewanymi pomieszczeniami a nieużytkowym strychem, zapewniając tym samym najwyższą izolację termiczną pomiędzy tymi poziomami. W kategorii schodów drewnianych znaleźć można zarówno rozwiązania o standardowych, jak i znacznie podwyższonych parametrach termoizolacyjnych, co pozwala skutecznej dostosować je do różnych warunków panujących w obrębie pomieszczeń, które połączą schody strychowe. Ponadto, w przypadku wszystkich, dobrej jakości drewnianych schodów strychowych pojawiają się takie rozwiązania, jak antypoślizgowe wykończenie stopni, poręcze, które ułatwiają poruszanie się po drabinie czy chociażby uszczelki obwodowe, chroniące przed chłodem i wilgocią. W zdecydowanej większości przypadków do zestawu dołączony jest także drążek teleskopowy, który ułatwia otwieranie i zamykanie wysoko zamontowanej klapy.

Drewniane schody strychowe a termoizolacja:

W przypadku standardowych rozwiązań o podstawowych parametrach termoizolacyjnych, współczynnik przenikalności cieplnej zaczyna się od wartości [Uw] 1,1 W/m2K, stanowiącej odpowiednie zabezpieczenie przed chłodem. Warto przy tym wiedzieć, że taką samą, minimalną wartość [Uw] wykazują dopuszczone do montażu w budownictwie mieszkalnym okna dachowe przeznaczone do montażu w poddaszach mieszkalnych, dlatego w przypadku skrzyni schodów strychowych, które nie mają nawet bezpośredniego dostępu do obszaru poza budynkiem, jest to wartość zapewniająca wysoki komfort cieplny we wnętrzach poniżej montażu schodów strychowych.
Nie jest to jednak wszystko, co mają do zaoferowania schody strychowe z drewnianą drabinką, ponieważ parametry izolacji termicznej mogą być znacznie wyższe, co może być szczególnie przydatne w przypadku strychów, które nie są odpowiednio zaizolowane lub domów nastawionych na energooszczędne zużycie paliw grzewczych. Drewniane schody strychowe o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych mogą być wyposażone w dodatkowe uszczelki (nawet 4) oraz dodatkową warstwę materiału termoizolacyjnego i osiągać bardzo wysokie parametry [Uw], od 0,74 W/m2K, przez 0,64 W/m2K do imponujących 0,51 W/m2K, które to stanowią certyfikowane rozwiązanie z przeznaczeniem do budownictwa pasywnego.

Drewniane schody strychowe standardowe i ognioodporne:

Nie wszystkie propozycje z zakresu drewnianych schodów strychowych będą pełniły barierę przeciwogniową, ale istnieje też wiele modeli spełniających tę funkcję. W przypadku drewnianych, ognioodpornych schodów strychowych zastosowano klapę, która zapewnia ochronę przeciwpożarową o 60 minutowej ochronie przed przedostawaniem się ognia, co oznacza bardzo wysokie zabezpieczenie na wypadek wystąpienia pożaru.

Możliwości dodatkowe:

drewniane schody strychowe mozliwosci
Wśród schodów strychowych z drewnianą drabinką można ponadto wyróżnić rozwiązania zapewniające m.in. podwyższony komfort użytkowania, dzięki takim rozwiązaniom, jak przedłużone czy obustronne poręcze, które ułatwiają poruszanie się po drabinie. Drabinka może mieć tradycyjną, segmentową budowę, która wymaga nieco więcej przestrzeni podczas rozkładania, jednak w przypadku, gdy z różnych powodów takiej przestrzeni nie ma zbyt wiele, istnieje możliwość wyboru schodów z drabinką wysuwaną. We wszystkich modelach schodów strychowych stosuje się także mechanizm wspomagający otwieranie i zamykanie klapy, w niektórych zaś można dodatkowo znaleźć także mechanizm odciążający rozkładanie i składanie drabinki.
W zakresie estetyki schodów strychowych, znaleźć można zarówno rozwiązania posiadające klapę maskującą wykończoną na biało, która będzie niemal niewidoczna w tradycyjnych, białych sufitach, jak i takie, których klapa wykończona jest w kolorze brązowym/beżowym lub z naturalnego drewna, co ułatwia wkomponowanie skrzyni w mniej standardowe wnętrza. W sprzedaży dostępne są także listwy maskujące, które ułatwiają estetyczne wykończenie połączenia skrzyni z sufitem.
Cart
Your cart is currently empty.