fakro schody strychowe lmk metlowe

FAKRO schody strychowe LMK – z metalową drabinką

Oceniony 5.00 na 5 na podstawie 1 oceny klienta

1 064,00 1 120,00 

Schody strychowe LMK to trzysegmentowe schody, w których klapa oraz skrzynka wykonane są z drewna sosnowego. Drabinka schodów jest metalowa i pomalowana proszkowo na kolor RAL 7022. Posiadają termoizolacyjną klapę, w kolorze białym oraz poręcz w kolorze czerwonym. Poręcz zamontowana jest do kątowników drabiny i ułatwia poruszanie się po schodach.

Fakro schody strychowe LMK

Schody strychowe produkcji Fakro to praktyczna i wygodna konstrukcja, która zapewnia dostęp do wyższych kondygnacji budynku, bez konieczności budowania standardowych, stacjonarnych schodów. Jest to dzięki temu nie tylko oszczędność czasu i środków, ale także przestrzeni użytkowej – składane schody strychowe Fakro pozostają schowane w stropie zawsze wtedy, gdy nie są potrzebne. Chowane schody strychowe nie zaburzają także wystroju pomieszczenia oraz nie wpływają na jego estetykę, ponieważ po złożeniu pozostają niemal niewidoczne w stropie. Jest to przy tym rozwiązanie spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa, zapewniające stabilność i wysoką wygodę użytkowania.
 • Skrzynia drewniana z białą klapą maskującą
 • Termoizolacyjna konstrukcja z uszczelką obwodową
 • Drabinka metalowa, segmentowa
 • Maksymalne obciążenie – 200 kg
 • Bezpieczne, antypoślizgowe stopnie drabinki
 • Wygodna poręcz
 • Przydatne akcesoria dodatkowe
 • Możliwość dostosowania do pomieszczeń o różnej wysokości

Sprawdź dodatki do schodów stychowych FAKRO LMK

Wyposażenie dodatkowe do schodów strychowych LMK Fakro

Producent schodów strychowych LMK Fakro przygotował wiele akcesoriów dodatkowych, które ułatwiają użytkowanie oraz estetyczny montaż, jak m.in.:

 • Listwy wykończeniowe LXL, z którymi można estetycznie wykończyć skrzynię osadzoną w stropie. Listwy mogą być wykonane z drewna lub PVC, wykończone są w kolorze białym lub maskującym Invisible;
 • Kątowniki montażowe LXK Fakro do schodów strychowych, które ułatwiają precyzyjne osadzenie skrzyni w stropie oraz stabilizują montaż;
 • Zestaw izolacyjny LXD do schodów strychowych Fakro, z którym można dodatkowo podwyższyć parametry termoizolacyjne konstrukcji.

Rozmiary schodów LMK

Jak dobrać rozmiar skrzyni schodów LMK Fakro

W przypadku istniejącego już otworu w stropie, wymiary skrzyni schodów strychowych Fakro należy dostosować do otworu pod względem szerokości oraz długości a także pod katem wysokości pomieszczenia, czyli od 220 cm do 280 cm (wtedy należy wybrać model LMK 280) lub od 281 cm do 305 cm (model LMK 305). Jeżeli w stropie nie ma jeszcze gotowego otworu, wtedy istotna jest wyłącznie wysokość pomieszczenia oraz indywidualne preferencje związane z komfortem użytkowania. Najczęściej wybieranym wymiarem skrzyni, a zarazem rozmiarem optymalnym dla większości użytkowników, a tym samym umożliwiającym wnoszenie i znoszenie różnych przedmiotów, są schody LMK o wymiarach 70 cm x 120 cm lub większe.

Schody strychowe LMK występują w 7 rozmiarach skrzyń i przeznaczone są do 2 rożnych wysokości pomieszczeń

LMK 280 60×120, 70×120, 70×130, 70×140

LMK 305 60×130, 70×130, 70×140

 

 

Metalowe schody LMK Fakro - informacje techniczne

 • Schody składane, trzysegmentowe z metalową drabinką
 • Drewniana skrzynia z klapą maskującą – białe
 • Do pomieszczeń o wysokości od 220 cm do 280 cm lub od 281 cm do 305 cm
 • Liczba stopni – 12 dla długości 280 cm; 13 dla długości 305 cm;
 • Termoizolacja skrzyni – 1,1 W/m2K
 • Stopnie antypoślizgowe
 • Maksymalne obciążenie – 200 kg
 • Drabinka wyposażona w poręcz
 • Szerokość drabiny – 38 cm

Schody strychowe Fakro LMK – wygoda pod każdym względem

Budowa schodów strychowych Fakro to wyjątkowo łatwy montaż, który można przeprowadzić w dwie osoby. Dodatkowo, ponieważ metalowa drabinka dostępna jest w dwóch wymiarach, dostosowanych do najpowszechniejszych wysokości pomieszczenia, a do tego ma budowę segmentową, jej długość może zostać w łatwy sposób dostosowana do wysokości wnętrza i nie będzie wymagała docinania. Długości drabinki dostosowane są do dwóch wysokości pomieszczeń – do 280 cm oraz do 305 cm. Produkt, który dostarczany jest do klienta to gotowa do instalacji konstrukcja, której nie trzeba dodatkowo skręcać czy przygotowywać. Składane schody strychowe LMK Fakro to także bardzo wygodna obsługa – w klapie maskującej zastosowano mechanizm odciążający, dzięki któremu jej otwieranie i zamykanie a także rozsuwanie z zsuwanie drabinki nie stanowią problemu i nie wymagają użycia dużej siły. Do zestawu dołączony jest też drążek teleskopowy, który umożliwia łatwe dosięgnięcie do otwarcia klapy.

Schody strychowe Fakro LMK – możliwe warianty produktu

Schody strychowe LMK Fakro dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do potrzeb i specyfiki pomieszczenia. Schody LMK 280 przeznaczone są do pomieszczeń, których minimalna wysokość wynosi 220 cm a maksymalna – 280 cm. Konstrukcja tych schodów wymaga odległości zamachowej min. 157 cm zaś odległość po rozłożeniu drabinki wynosi 118,5 cm. Schody strychowe Fakro LMK 280 dostępne są także w kilku rozmiarach bazowych (do wymiarów otworu w suficie), wynoszących 60 x 120 cm, 70 x 120 cm, 70 x 130 cm oraz 70 x 140 cm. Schody LMK 305 będą odpowiednie w przypadku tych pomieszczeń, których minimalna wysokość to 281 cm a maksymalna – 305 cm. Wymagają odległości zamachowej równej 175 cm a odległość po rozłożeniu drabinki wynosi 127 cm. Schody strychowe LMK 305 dostępne są w rozmiarach dostosowanych do otworów w suficie o wymiarach 60 x 130 cm, 70 x 130 cm oraz 70 x 140 cm.

Metalowe, termoizolacyjne schody strychowe Fakro LMK z poręczą – wygoda, bezpieczeństwo, estetyka

Schody strychowe Fakro LMK to konstrukcja chowana w stropie, przez co nie wpływają w żaden sposób na walory funkcjonalne dowolnego pomieszczenia. Wygodna w użytkowaniu budowa obejmuje zarówno łatwe zamykanie i otwieranie klapy skrzyni zamontowanej w stropie, jak i wysuwanie czy chowanie samej drabinki. Metalowa drabinka schodów ma podwyższone maksymalne obciążenie (do 200 kg) oraz zbudowana jest ze stopni z antypoślizgowym wykończeniem, a wchodzenie i schodzenie po schodach ułatwia znajdująca się w górnej części schodów poręcz.
Schody strychowe LMK Fakro to wysoka estetyka, z którą rozwiązanie to może być stosowane w każdym rodzaju pomieszczenia, pozostając bez wpływu na jego wystrój. Skrzynia, do której chowają się schody, wraz z klapą maskującą, wykonane są z drewna sosnowego i wykończone na kolor biały, przez co dobrze komponują się z wyglądem sufitu i nie zwracają na siebie uwagi. Uniwersalne zastosowanie w każdego typu pomieszczeniach użytkowych zapewnia także termoizolacyjna konstrukcja z dodatkową uszczelką oraz grubą warstwą izolacji termicznej (3 cm), dzięki czemu nie trzeba martwić się o nadmierne wychładzanie się ogrzewanych wnętrz, łączonych z nieużytkowym i nieogrzewanym strychem – parametry termoizolacyjne skrzyni wraz z klapą maskującą wynoszą [U] 1,1 W/m2K, co stanowi wysoką wartość, która zapewni bardzo wysoki komfort cieplny.

1 opinia dla FAKRO schody strychowe LMK – z metalową drabinką

 1. Oceniono 5 na 5

  Marzena

  Porządne i wytrzymałe schody

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!