fakro schody strychowe LMS

FAKRO schody strychowe LMS – z metalową drabinką

952,00 961,00 

Fakro schody strychowe LMS

Poznaj szereg możliwości zapewnianych przez praktyczne, termoizolacyjne schody strychowe Fakro o konstrukcji chowanej w stropie. To łatwy i bezpieczny dostęp do nieużytkowego strychu z poniższych, ogrzewanych pomieszczeń mieszkalnych, bez potrzeby wznoszenia kosztownych schodów stacjonarnych. To przy tym wyjątkowa oszczędność przestrzeni, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania oraz duża oszczędność czasu i pieniędzy. Schody strychowe Fakro spełniają wszelkie normy dotyczące bezpieczeństwa oraz parametrów termoizolacyjnych.
 • Termoizolacyjna klapa maskująca w kolorze beżowym – możliwość pomalowania na dowolny kolor
 • Uszczelka obwodowa
 • Metalowa drabinka o budowie segmentowej
 • Stopki ochronne w dolnej części drabinki
 • Wysokie dopuszczalne obciążenie – do 200 kg
 • Antypoślizgowe, bezpieczne stopnie
 • Możliwość montażu akcesoriów dodatkowych
Do zestawu wraz ze schodami strychowymi Fakro LMS dołączony jest też drążek, który ułatwia dosięgnięcie do klapy i wygodne otwieranie i zamykanie, niezależnie od wysokości pomieszczenia.
schody strychowe fakro lms z metalową drabinką (1)

Termoizolacyjne schody strychowe Fakro LMS z metalową drabinką – ciepłe, wytrzymałe i wygodne

Schody strychowe Fakro LMS z chowaną w stropie konstrukcją to przede wszystkim oszczędność miejsca w pomieszczeniach, nad którymi są montowane, zachowanie ich walorów użytkowych oraz energii grzewczej. Brak konieczności wznoszenia schodów stacjonarnych pozwala także zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy a możliwość ukrycia schodów w stropie, gdy nie są używane, to pełna dowolność w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Składane schody strychowe Fakro LMS zapewniają wysoką wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo – otwieranie i zamykanie klapy wspierane jest mechanizmem odciążającym, dlatego nie wymaga użycia dużej siły, łatwe jest także wysuwanie i chowanie drabinki. Drabinka zbudowana z metalu to większe, dopuszczalne obciążenie – do 200 kg, dzięki czemu schody LMS umożliwiają transportowanie na strych nawet dość ciężkich przedmiotów. Stopnie drabinki wykończone są antypoślizgowo, co zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po schodach. Dla zwiększenia komfortu użytkowania możliwe jest dokupienie osobno metalowej poręczy do zamontowania w górnej części schodów [LXH].
Schody Fakro LMS stworzone są z myślą o budownictwie mieszkalnym i ogrzewanym, ponieważ klapa zamykająca skrzynię ma właściwości termoizolacyjne oraz wykończona jest uszczelką obwodową, dlatego całość zapewnia izolacyjność cieplną [U] na poziomie 1,1 W/m2K, co zapobiega wymianie cieplnej pomiędzy ciepłymi wnętrzami a nieogrzewanym strychem. Do pomieszczeń mieszkalnych dostosowana jest także estetyka schodów, ponieważ schowane w stropie pozostają niemal niewidoczne. Klapa skrzyni jest w kolorze beżowym, dlatego może zostać wykończona na dowolny, pasujący do wnętrza kolor, wśród akcesoriów do osobnego dokupienia można znaleźć ponadto listwy maskujące LXL w kolorze białym lub w wariancie Invisible, które tworzą estetyczne wykończenie łączeń skrzyni z sufitem. Dzięki tym rozwiązaniom montaż schodów w dowolnym pomieszczeniu użytkowym nie wpływa na jego wystrój czy estetykę.
schody strychowe fakro lms z metalową drabinką (2)

Schody strychowe Fakro LMS – możliwości i warianty produktu

Schody strychowe Fakro LMS zostały dopracowane pod kątem łatwego, bezproblemowego montażu, który może zostać przeprowadzony nawet przez dwie osoby, bez konieczności posiadania specjalistycznych narzędzi. Wymiary drabinki schodów LMS dostosowane są do pomieszczeń o maksymalnej wysokości 280 cm a w razie konieczności może ona zostać przycięta. Najniższe, zalecane pomieszczenia dla tego modelu schodów powinny mieć min. 220 cm. Dla zachowania komfortu użytkowania trzeba zwrócić także uwagę na wymaganą odległość zamachową, wynoszącą w przypadku tego modelu 157 cm a także na odległość po rozłożeniu drabinki, czyli 118,5 cm.
Wymiary skrzyni schodów Fakro LMS dostosowane są do otworów w stropie o wymiarach 60 cm x 120 cm lub 70 cm x 120 cm. Producent przygotował także wiele akcesoriów dodatkowych, które można dokupić osobno dla zwiększenia komfortu użytkowania schodów Fakro LMS, jak m.in.
 • Listwy LXL do estetycznego wykończenia montażu;
 • Kątowniki montażowe, umożliwiające precyzyjne osadzenie oraz wypoziomowanie skrzyni w stropie;
 • Zestaw izolacyjny LXD, który umożliwia uzyskanie efektu ciepłego montażu i zwiększenie termoizolacyjności konstrukcji;
 • Poręcz LXH, która ułatwia poruszanie się po drabince.

Metalowe schody Fakro LMS - informacje techniczne

 • Schody składane, trzysegmentowe z metalową drabinką
 • Drewniana skrzynia z klapą maskującą w kolorze beżowym
 • Do pomieszczeń o wysokości od 220 cm do 280 cm
 • Liczba stopni – 12
 • Termoizolacja skrzyni – 1,1 W/m2K
 • Stopnie antypoślizgowe
 • Maksymalne obciążenie – 200 kg
 • Stopki ochronne w dolnej części drabinki
 • Szerokość drabiny – 38 cm
 • Gwarancja – 3 lata

Rozmiary schodów LMS

Schody strychowe LMS występują w 2 najpopularniejszych rozmiarach

LMS 280 60×120 oraz 70×120

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO schody strychowe LMS – z metalową drabinką”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!