SFD S Fakro świetlik dachowy do pokryć płaskich

SFD S FAKRO – Świetlik dachowy z giętką rurą do pokryć płaskich

1 040,00 1 478,00 

Świetlik dachowy kopułowy
FAKRO SFD S do pokryć płaskich

Przy użyciu praktycznych świetlików dachowych Fakro SFD S, skierowanych dla domów ze skośnymi dachami, można w łatwy sposób dostarczyć naturalne światło dzienne do pomieszczeń, w których wcześniej nie było to możliwe – bez dostępu do dachu tudzież zewnętrznych ścian budynku. Prosta i skuteczna w działaniu konstrukcja świetlików rurowych Fakro daje możliwość transportowania promieni słonecznych do wnętrz – także poniżej poziomu poddasza. Rura światłonośna, która łączy doświetlane pomieszczenie z elementem montowanym w dachu, od wewnętrznej strony pokryta jest powłoką wysokorefleksyjną, która odbijając skutecznie światło dostarcza je do środka domu. W taki sposób pomieszczenie wewnętrzne otrzymuje naturalne, zdrowe dla człowieka oświetlenie dzienne o większej intensywności niż sztuczne źródła światła.

świetlik dachowy fakro sfd

SPECYFIKACJA PRODUKTU:

 • Przeznaczenie dla pokryć płaskich (np. papa lub gont)
 • Giętka rura światłonośna o długości 210mm
 • Zintegrowany kołnierz uszczelniający
 • Ułatwiony montaż w dachu
 • Dwie średnice do wyboru
 • Możliwość zamontowania dodatkowego sztucznego doświetlenia
 • Wykończenie części dachowej – kopuła poliwęglanowa 3,2 mm
 • Ościeżnica drewniana, impregnowana
 • Rura światłonośna elastyczna – metalizowana taśma poliestrowa na  stalowym drucie (1,2 mm)

 • Element sufitowy zakończony akrylowym rozpraszaczem światła              + maskownica z tworzywa ABS

 • Kołnierz uszczelniający aluminiowy o grubości 0,6 mm, lakierowany (kolor RAL 7022) z fartuchem z taśmy aluminiowo-tworzywowej, zintegrowane z ościeżnicą
 • Montaż w dachach skośnych o nachyleniu w przedziale 15 – 60
 • Gwarancja – 7 lat
 
świetlik kopułowy fakro sfd
SFD S FAKRO świetlik kopułowy do pokryć płaskich 2

Świetlik kopułowy do dachów skośnych z giętką rurą światłonośną SFD został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiał zastosowanie w pomieszczeniach, które znajdują się poniżej punktu montażu świetlika w dachu, również w niższej kondygnacji niż samo poddasze.

 

Świetlik SFD zbudowany jest z kilku elementów – części dachowej, elastycznej rury światłonośnej o długości 2,1 m oraz elementu sufitowego, na który składa się rama + pryzmatyczny rozpraszacz światła. Dodatkowo do zestawu dołączony jest także zestaw niezbędnych elementów montażowych.

 

Elastyczna rura światłonośna w świetlikach dachowych SFD Fakro zbudowana jest z poliestru metalizowanego, na szkielecie z metalowego drutu, zapewniającego zachowanie odpowiedniego kształtu i wytrzymałości. Budowa ta zapewnia giętkość, dzięki której świetlik sprawdzi się także w przypadku krótkich odcinków pomiędzy dachem a oświetlanym pomieszczeniem a także, gdy rura musi ominąć przeszkody. Maksymalna odległość pomiędzy elementem dachowym a elementem sufitowym, montowanym w oświetlanym pomieszczeniu może wynosić 4 m w przypadku rury ze średnicą 350 mm oraz nawet do 6 m dla świetlików z rurą o średnicy 550 mm.

 

Element dachowy świetlika rurowego SFD Fakro stanowi drewniana ościeżnica, wykonana z impregnowanego drewna oraz aluminiowy kołnierz (grubość 0,6 mm, kolor ciemnoszary). Powierzchnia części dachowej chroniona jest kopułą poliwęglanową, która osłania całość przed bezpośrednim wpływem czynników atmosferycznych (3 mm).

SFD S FAKRO świetlik kopułowy do pokryć płaskich

Element sufitowy, czyli rama sufitowa wraz z maskownicą, wykonane są z tworzywa sztucznego, a całość wykończona jest na kolor biały. Wokół elementu sufitowego znajduje się akrylowy, pryzmatyczny rozpraszacz promieni słonecznych, dzięki któremu światło dociera także do zakamarków pomieszczenia. W elemencie sufitowym można dodatkowo zamontować sztuczne oświetlenie LED, dzięki któremu dane wnętrze można doświetlić także w nocy, bez potrzeby instalacji dodatkowych elementów oświetlenia, jak żyrandol czy kinkiety.

 

Świetlik dachowy SFD z giętką rurą światłonośną można zamówić w kilku wariantach, dostosowanych do różnych typów pokrycia dachowego. W bieżącej ofercie prezentujemy:

 

SFD-S – pokrycia płaskie 2x5mm

 

Wszystkie warianty dostępne są także z dwiema średnicami rury światłonośnej do wyboru – 350 mm i 550 mm. Dla obu tych średnic dostępne są inne, maksymalne długości rury światłonośnej.

 

Sprawdź także pozostałe możliwości Fakro w zakresie świetlików dachowych z przeznaczeniem do dachów skośnych – świetliki dachowe ze sztywną rurą światłonośną TUTAJ.

 

fakro srd 5
fakor srd 4
fakro srd 3
fakro srd 2
fakor srd 6
fakro srd 1

Rura światłonośna może zostać przedłużona odpowiednio – dla średnicy 350 mm do maksymalnej zalecanej długości 400 cm; dla średnicy 550 mm do maksymalnej zalecanej długości 600 cm

 

Do świetlika rurowego SFD z giętką rurą światłonośną można zastosować akcesoria dodatkowe, takiej jak:

 

Zestaw SLM do przedłużania giętkiej rury światłonośnej – z zestawem SLM otrzymuje się pierścień łączący odcinek rury światłonośnej (dł. 120 cm) wraz z taśmą służącą do wykonania łączeń. Jeżeli istnieje taka potrzeba, możliwe jest zamówienie wymaganych długości rury, które będą wielokrotnością długości 30 cm, czyli np. 60, 90, 150 cm itd. Elementy te można połączyć na maksymalną długość 210 cm.

 

Dodatkowe doświetlenie SLO – lampka oświetleniowa przeznaczona jest do montażu wewnątrz elementu sufitowego świetlika i zapewnia dodatkowe doświetlenie, przydatne po zachodzie słońca. Zapewnia większą estetykę, bez konieczności montażu dodatkowych elementów oświetleniowych. W lampce SLO można zastosować żarówkę 40W, E27.

sfd s fakro do pokryć płaskich

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SFD S FAKRO – Świetlik dachowy z giętką rurą do pokryć płaskich”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.