SRD S Fakro świetlik dachowy do pokryć płaskich

SRD S Fakro – Świetlik dachowy do pokryć płaskich

1 421,00 1 852,00 

Świetlik dachowy kopułowy
FAKRO SRD S do pokryć płaskich

Z zastosowaniem praktycznych świetlików rurowych Fakro SRD S, przeznaczonych do domów ze skośnymi dachami, można w łatwy sposób doprowadzić naturalne światło słoneczne do pomieszczeń, w których nie było to dotąd możliwe – bez dostępu do dachu ani zewnętrznych ścian budynku. Bardzo prosta i skuteczna w swoim działaniu konstrukcja świetlików rurowych Fakro umożliwia transport promieni słonecznych do wnętrz budynków, także poniżej poziomu poddasza. Rura światłonośna, która łączy doświetlane pomieszczenie z elementem montowanym w dachu, od wewnątrz pokryta jest powłoką wysokorefleksyjną, która odbijając skutecznie światło transportuje je w głąb domu. W ten sposób pomieszczenie zyskuje naturalne, zdrowe dla człowieka oświetlenie słoneczne, które ma większą intensywność niż sztuczne źródła światła oraz dodatkowo pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną.

świetlik dachowy fakro srd s

SPECYFIKACJA PRODUKTU:

 • Przeznaczenie dla pokryć płaskich (np. papa lub gont)
 • Sztywna rura światłonośna o długości 210mm oraz 180mm
 • Zintegrowany kołnierz uszczelniający
 • Ułatwiony montaż w dachu
 • Dwie średnice do wyboru
 • Możliwość zamontowania dodatkowego sztucznego doświetlenia
 • Wykończenie części dachowej – kopuła poliwęglanowa 3,2 mm
 • Ościeżnica drewniana, impregnowana
 • Rura światłonośna sztywna – blacha aluminiowa o grubości 0,5 mm, powłoka superrefleksyjna Miro-Silver o refleksyjności 98%.
 • Element sufitowy zakończony akrylowym rozpraszaczem światła              + maskownica z tworzywa ABS
 • Kołnierz uszczelniający aluminiowy o grubości 0,6 mm, lakierowany (kolor RAL 7022) z fartuchem z taśmy aluminiowo-tworzywowej, zintegrowane z ościeżnicą
 • Montaż w dachach skośnych o nachyleniu w przedziale 15 – 60
 • Gwarancja – 7 lat na świetlik, 25 lat – rura światłonośna
 
świetlik kopułowy fakro srd
SRD S FAKRO świetlik kopułowy do pokryć płaskich 2

Świetlik SRD Fakro ze sztywną rurą światłonośną ma konstrukcję, która umożliwia jego zastosowanie do oświetlenia pomieszczeń poniżej miejsca montażu elementu w dachu, również tych w głębi budynku. Doświetlenie jest intensywne oraz rozproszone po wnętrzu.

 

Świetlik dachowy SRD Fakro zbudowany jest z następujących elementów:

– Element dachowy z kopułą i zintegrowanym kołnierzem uszczelniającym

– Rura światłonośna sztywna, na którą składają się trzy segmenty po 61 cm

– Rama sufitowa

– Pryzmatyczny rozpraszacz światła

 

Dodatkowo każdy świetlik posiada dołączony zestaw montażowy. Kompletny             i złożony świetlik dachowy SRD ze sztywną rurą światłonośną osiąga długość:

– 2,1 m w przypadku świetlika o średnicy 350 mm

– 1,8 m dla świetlika o średnicy 550 mm

 

Sztywna rura światłonośna świetlika SRD zbudowana jest z aluminium pokrytego powłoką superrefleksyjną ze srebrem. Powierzchnia ta zapewnia odbijanie aż 98% promieni słonecznych. Dzięki tak wysokiej skuteczności, transport światła będzie tak samo wydajny nawet w przypadku przedłużenia rury światłonośnej nawet do 12 m. Rura światłonośna ma konstrukcję teleskopową, dlatego może być łączona według zapotrzebowania i nie trzeba jej docinać.

SRD S FAKRO świetlik kopułowy do pokryć płaskich

Element dachowy tworzy drewniana, impregnowana próżniowo ościeżnica, którą zintegrowano z kołnierzem uszczelniającym (blacha 0,6 mm grubości, kolor RAL 7022), całość wykończona jest kopułą poliwęglanową o grubości 3 mm.

W elemencie sufitowym pojawia się rama sufitowa z tworzywa sztucznego oraz maskownica (biała). Całość wykończona jest pryzmatycznym rozpraszaczem światła wykonanym z akrylu. Element sufitowy może zostać uzupełniony o dodatkowe, sztuczne oświetlenie w postaci lampki SLO, którą można dokupić osobno.

 

Świetlik dachowy SRD ze sztywną rurą światłonośną można zamówić w kilku wariantach, dostosowanych do różnych typów pokrycia dachowego. W bieżącej ofercie prezentujemy:

 

SRD-S – dostosowany do pokryć płaskich 2x5mm

 

Każdy z wariantów świetlika dachowego SRD ze sztywną rurą światłonośną można wybrać zarówno z rurą o średnicy 350 mm oraz 550 mm. W każdym z tych przypadków producent określa inne, maksymalne wartości dla długości rury światłonośnej.

fakro srd 5
fakor srd 4
fakro srd 3
fakro srd 2
fakor srd 6
fakro srd 1

Opcja przedłużenia rury światłonośnej – odpowiednio – przy średnicy 250 mm – przedłużenie do maksymalnie 600 cm, dla średnicy 350 mm oraz 550 mm do maksymalnej zalecanej długości 1200 cm, jednak przy długościach przekraczających 400 cm konieczne jest zastosowanie podciągów.

 

W przypadku świetlika dachowego SRD ze sztywną rurą światłonośną możliwe jest zastosowanie następujących akcesoriów dodatkowych:

 

Doświetlenie SLO – lampka do zamontowania wewnątrz elementu sufitowego, która umożliwia doświetlenie pomieszczenia sztucznym światłem po zachodzie słońca. Lampka SLO dostosowana jest do żarówek maksymalnie 40W, E27.

 

Element przedłużający do sztywnej rury światłonośnej SRM – aluminiowy odcinek o długości 61 cm, wykończony refleksyjną warstwą srebra. Z użyciem elementu SRM możliwe jest przedłużenie rury świetlika do długości 12 metrów. Poszczególne elementy przedłużające łączy się wciskając jeden w drugi.

 

Kolanko SRK – umożliwia zmianę ułożenia kształtu sztywnej rury światłonośnej świetlika, w zakresie 0 – 45. Umożliwia to ominięcie przeszkód, które mogą pojawić się na trasie przebiegu rury. Kolanko należy domówić osobno.

srd s fakro do pokryć płaskich

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SRD S Fakro – Świetlik dachowy do pokryć płaskich”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!