SRD Z Fakro świetlik dachowy do pokryć profilowanych

SRD Z Fakro – Świetlik dachowy do pokryć profilowanych

1 517,00 2 013,00 

Świetlik dachowy kopułowy
FAKRO SRD Z do pokryć profilowanych

Z wykorzystaniem praktycznych świetlików rurowych Fakro SRD Z, przeznaczonych dla domów ze skośnymi dachami, można w prosty sposób doprowadzić naturalne światło słoneczne do pomieszczeń, w których nie było to dotąd możliwe – bez dostępu do dachu ani zewnętrznych ścian budynku. Bardzo prosta i skuteczna w swoim działaniu konstrukcja świetlików rurowych Fakro umożliwia przenoszenie promieni słonecznych do wnętrz budynków, również poniżej poziomu poddasza. Rura światłonośna, która łączy doświetlane pomieszczenie z elementem montowanym w dachu, od wewnątrz pokryta jest powłoką wysokorefleksyjną, która odbijając skutecznie światło transportuje je do środka domu. W ten oto sposób pomieszczenie zyskuje naturalne, zdrowe dla człowieka oświetlenie słoneczne o większej intensywności niż sztuczne źródła światła.

świetlik dachowy fakro srd s

SPECYFIKACJA PRODUKTU:

 • Przeznaczenie dla pokryć profilowanych
 • Sztywna rura światłonośna o długości 210mm oraz 180mm
 • Zintegrowany kołnierz uszczelniający
 • Ułatwiony montaż w dachu
 • Dwie średnice do wyboru
 • Możliwość zamontowania dodatkowego sztucznego doświetlenia
 • Wykończenie części dachowej – kopuła poliwęglanowa 3,2 mm
 • Ościeżnica drewniana, impregnowana
 • Rura światłonośna sztywna – blacha aluminiowa o grubości 0,5 mm, powłoka superrefleksyjna Miro-Silver o refleksyjności 98%.
 • Element sufitowy zakończony akrylowym rozpraszaczem światła              + maskownica z tworzywa ABS
 • Kołnierz uszczelniający aluminiowy o grubości 0,6 mm, lakierowany (kolor RAL 7022) z fartuchem z taśmy aluminiowo-tworzywowej, zintegrowane z ościeżnicą
 • Montaż w dachach skośnych o nachyleniu w przedziale 15 – 60
 • Gwarancja – 7 lat na świetlik, 25 lat – rura światłonośna
 
świetlik kopułowy fakro srd
SRD Z FAKRO świetlik kopułowy do pokryć profilowanych 2

Świetlik SRD Fakro ze sztywną rurą światłonośną ma konstrukcję, która umożliwia jego zastosowanie do oświetlenia pomieszczeń poniżej miejsca montażu elementu w dachu, również tych w głębi budynku. Doświetlenie jest intensywne oraz rozproszone po wnętrzu.

 

Świetlik dachowy SRD Fakro zbudowany jest z następujących elementów:

– Element dachowy z kopułą i zintegrowanym kołnierzem uszczelniającym

– Rura światłonośna sztywna, na którą składają się trzy segmenty po 61 cm

– Rama sufitowa

– Pryzmatyczny rozpraszacz światła

 

Dodatkowo każdy świetlik posiada dołączony zestaw montażowy. Kompletny             i złożony świetlik dachowy SRD ze sztywną rurą światłonośną osiąga długość:

– 2,1 m w przypadku świetlika o średnicy 350 mm

– 1,8 m dla świetlika o średnicy 550 mm

 

Sztywna rura światłonośna świetlika SRD zbudowana jest z aluminium pokrytego powłoką superrefleksyjną ze srebrem. Powierzchnia ta zapewnia odbijanie aż 98% promieni słonecznych. Dzięki tak wysokiej skuteczności, transport światła będzie tak samo wydajny nawet w przypadku przedłużenia rury światłonośnej nawet do 12 m. Rura światłonośna ma konstrukcję teleskopową, dlatego może być łączona według zapotrzebowania i nie trzeba jej docinać.

SRD Z FAKRO świetlik kopułowy do pokryć profilowanych

Element dachowy tworzy drewniana, impregnowana próżniowo ościeżnica, którą zintegrowano z kołnierzem uszczelniającym (blacha 0,6 mm grubości, kolor RAL 7022), całość wykończona jest kopułą poliwęglanową o grubości 3 mm.

W elemencie sufitowym pojawia się rama sufitowa z tworzywa sztucznego oraz maskownica (biała). Całość wykończona jest pryzmatycznym rozpraszaczem światła wykonanym z akrylu. Element sufitowy może zostać uzupełniony o dodatkowe, sztuczne oświetlenie w postaci lampki SLO, którą można dokupić osobno.

 

Świetlik dachowy SRD ze sztywną rurą światłonośną można zamówić w kilku wariantach, dostosowanych do różnych typów pokrycia dachowego. W bieżącej ofercie prezentujemy:

 

SRD-Z – przeznaczony do pokryć profilowanych 45mm

 

Każdy z wariantów świetlika dachowego SRD ze sztywną rurą światłonośną można wybrać zarówno z rurą o średnicy 350 mm oraz 550 mm. W każdym z tych przypadków producent określa inne, maksymalne wartości dla długości rury światłonośnej.

fakro srd 5
fakor srd 4
fakro srd 3
fakro srd 2
fakor srd 6
fakro srd 1

Opcja przedłużenia rury światłonośnej – odpowiednio – przy średnicy 250 mm – przedłużenie do maksymalnie 600 cm, dla średnicy 350 mm oraz 550 mm do maksymalnej zalecanej długości 1200 cm, jednak przy długościach przekraczających 400 cm konieczne jest zastosowanie podciągów.

 

W przypadku świetlika dachowego SRD ze sztywną rurą światłonośną możliwe jest zastosowanie następujących akcesoriów dodatkowych:

 

Doświetlenie SLO – lampka do zamontowania wewnątrz elementu sufitowego, która umożliwia doświetlenie pomieszczenia sztucznym światłem po zachodzie słońca. Lampka SLO dostosowana jest do żarówek maksymalnie 40W, E27.

 

Element przedłużający do sztywnej rury światłonośnej SRM – aluminiowy odcinek o długości 61 cm, wykończony refleksyjną warstwą srebra. Z użyciem elementu SRM możliwe jest przedłużenie rury świetlika do długości 12 metrów. Poszczególne elementy przedłużające łączy się wciskając jeden w drugi.

 

Kolanko SRK – umożliwia zmianę ułożenia kształtu sztywnej rury światłonośnej świetlika, w zakresie 0 – 45. Umożliwia to ominięcie przeszkód, które mogą pojawić się na trasie przebiegu rury. Kolanko należy domówić osobno.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SRD Z Fakro – Świetlik dachowy do pokryć profilowanych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.