SRD H Fakro świetlik dachowy do pokryć wysokoprofilowych

SRD H Fakro – Świetlik dachowy do pokryć wysokoprofilowych

1 642,00 2 100,00 

Świetlik dachowy kopułowy
FAKRO SRD H do pokryć wysokoprofilowych

Z użyciem bardzo praktycznych świetlików dachowych Fakro SRD H, przeznaczonych dla domów ze skośnymi dachami, można w prosty sposób doprowadzić naturalne światło słoneczne do pomieszczeń, w których wcześniej nie było to możliwe – bez dostępu do dachu tudzież zewnętrznych ścian budynku. Bardzo prosta i skuteczna w działaniu konstrukcja świetlików rurowych Fakro daje możliwość przenoszenia promieni słonecznych do wnętrz – również poniżej poziomu poddasza. Rura światłonośna, która łączy doświetlane pomieszczenie z elementem montowanym w dachu, od wewnątrz pokryta jest powłoką wysokorefleksyjną, która odbijając skutecznie światło dostarcza je do środka domu. W taki sposób pomieszczenie wewnętrzne otrzymuje naturalne, zdrowe dla człowieka oświetlenie słoneczne o większej intensywności aniżeli sztuczne źródła światła.

świetlik dachowy fakro srd s

SPECYFIKACJA PRODUKTU:

 • Przeznaczenie dla pokryć wysokoprofilowych
 • Sztywna rura światłonośna o długości 210mm oraz 180mm
 • Zintegrowany kołnierz uszczelniający
 • Ułatwiony montaż w dachu
 • Dwie średnice do wyboru
 • Możliwość zamontowania dodatkowego sztucznego doświetlenia
 • Wykończenie części dachowej – kopuła poliwęglanowa 3,2 mm
 • Ościeżnica drewniana, impregnowana
 • Rura światłonośna sztywna – blacha aluminiowa o grubości 0,5 mm, powłoka superrefleksyjna Miro-Silver o refleksyjności 98%.
 • Element sufitowy zakończony akrylowym rozpraszaczem światła              + maskownica z tworzywa ABS
 • Kołnierz uszczelniający aluminiowy o grubości 0,6 mm, lakierowany (kolor RAL 7022) z fartuchem z taśmy aluminiowo-tworzywowej, zintegrowane z ościeżnicą
 • Montaż w dachach skośnych o nachyleniu w przedziale 15 – 60
 • Gwarancja – 7 lat na świetlik, 25 lat – rura światłonośna
 
świetlik kopułowy fakro srd
SRD H FAKRO świetlik kopułowy do pokryć wysokoprofilowych 2

Świetlik SRD Fakro ze sztywną rurą światłonośną ma konstrukcję, która umożliwia jego zastosowanie do oświetlenia pomieszczeń poniżej miejsca montażu elementu w dachu, również tych w głębi budynku. Doświetlenie jest intensywne oraz rozproszone po wnętrzu.

 

Świetlik dachowy SRD Fakro zbudowany jest z następujących elementów:

– Element dachowy z kopułą i zintegrowanym kołnierzem uszczelniającym

– Rura światłonośna sztywna, na którą składają się trzy segmenty po 61 cm

– Rama sufitowa

– Pryzmatyczny rozpraszacz światła

 

Dodatkowo każdy świetlik posiada dołączony zestaw montażowy. Kompletny             i złożony świetlik dachowy SRD ze sztywną rurą światłonośną osiąga długość:

– 2,1 m w przypadku świetlika o średnicy 350 mm

– 1,8 m dla świetlika o średnicy 550 mm

 

Sztywna rura światłonośna świetlika SRD zbudowana jest z aluminium pokrytego powłoką superrefleksyjną ze srebrem. Powierzchnia ta zapewnia odbijanie aż 98% promieni słonecznych. Dzięki tak wysokiej skuteczności, transport światła będzie tak samo wydajny nawet w przypadku przedłużenia rury światłonośnej nawet do 12 m. Rura światłonośna ma konstrukcję teleskopową, dlatego może być łączona według zapotrzebowania i nie trzeba jej docinać.

SRD H FAKRO świetlik kopułowy do pokryć wysokoprofilowych 2

Element dachowy tworzy drewniana, impregnowana próżniowo ościeżnica, którą zintegrowano z kołnierzem uszczelniającym (blacha 0,6 mm grubości, kolor RAL 7022), całość wykończona jest kopułą poliwęglanową o grubości 3 mm.

W elemencie sufitowym pojawia się rama sufitowa z tworzywa sztucznego oraz maskownica (biała). Całość wykończona jest pryzmatycznym rozpraszaczem światła wykonanym z akrylu. Element sufitowy może zostać uzupełniony o dodatkowe, sztuczne oświetlenie w postaci lampki SLO, którą można dokupić osobno.

Świetlik dachowy SRD ze sztywną rurą światłonośną można zamówić w kilku wariantach, dostosowanych do różnych typów pokrycia dachowego. W bieżącej ofercie prezentujemy:

SRD-H – dostosowany do pokryć wysokoprofilowych 120mm

Każdy z wariantów świetlika dachowego SRD ze sztywną rurą światłonośną można wybrać zarówno z rurą o średnicy 350 mm oraz 550 mm. W każdym z tych przypadków producent określa inne, maksymalne wartości dla długości rury światłonośnej.

fakro srd 5
fakor srd 4
fakro srd 3
fakro srd 2
fakor srd 6
fakro srd 1

Opcja przedłużenia rury światłonośnej – odpowiednio – przy średnicy 250 mm – przedłużenie do maksymalnie 600 cm, dla średnicy 350 mm oraz 550 mm do maksymalnej zalecanej długości 1200 cm, jednak przy długościach przekraczających 400 cm konieczne jest zastosowanie podciągów.

 

W przypadku świetlika dachowego SRD ze sztywną rurą światłonośną możliwe jest zastosowanie następujących akcesoriów dodatkowych:

 

Doświetlenie SLO – lampka do zamontowania wewnątrz elementu sufitowego, która umożliwia doświetlenie pomieszczenia sztucznym światłem po zachodzie słońca. Lampka SLO dostosowana jest do żarówek maksymalnie 40W, E27.

 

Element przedłużający do sztywnej rury światłonośnej SRM – aluminiowy odcinek o długości 61 cm, wykończony refleksyjną warstwą srebra. Z użyciem elementu SRM możliwe jest przedłużenie rury świetlika do długości 12 metrów. Poszczególne elementy przedłużające łączy się wciskając jeden w drugi.

 

Kolanko SRK – umożliwia zmianę ułożenia kształtu sztywnej rury światłonośnej świetlika, w zakresie 0 – 45. Umożliwia to ominięcie przeszkód, które mogą pojawić się na trasie przebiegu rury. Kolanko należy domówić osobno.

srd h fakro do pokryć wysokoprofilowych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SRD H Fakro – Świetlik dachowy do pokryć wysokoprofilowych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.