SRM FAKRO zestaw przedłużający do świetlików dachowych

SRM Fakro – zestaw przedłużający do świetlika dachowego SRD

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

SRM Fakro - zestaw przedłużający do sztywnej rury światłonośnej świetlika dachowego

Akcesoria dodatkowe stworzone dla świetlików rurowych Fakro umożliwiają ich perfekcyjne dostosowanie do różnorodnych potrzeb, konstrukcji dachów i budynków. Dzięki temu możliwe jest oświetlenie światłem naturalnym wielu rodzajów pomieszczeń w głębi budynku, nawet gdy dystans potrzebny do przebycia przez rurę światłonośną jest bardzo długi. W takiej sytuacji pojawia się rozwiązanie, jakim jest zestaw przedłużający sztywną rurę światłonośną SRM, z którym można doprowadzić światło słoneczne wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne.

 

 

Element przedłużający SRM do sztywnej rury światłonośnej pozwala doprowadzić naturalne światło w jeszcze głębsze rejony budynku. Pojedynczy element SRM ma długość 61 cm oraz może być łączony zarówno z samą rurą światłonośną, jak i większą liczbą elementów SRM, w związku z czym konstrukcja światłonośna świetlika może zostać wydłużona łącznie aż do 12 metrów. Poszczególne elementy nie wymagają przy tym wykonywania żadnych złożonych łączeń – dzięki konstrukcji teleskopowej wystarczy wsunięcie jednego elementu w drugi. Dodatkowo, elementy rury światłonośnej oraz przedłużający nie wymagają dzięki temu docinania. Łączna długość, jaką można uzyskać, czyli 12 metrów, umożliwia dotarcie w głąb budynku, a właściwości światłonośne rury świetlika pozostają niezmienione.

 

zestaw przedłużający SRM FAKRO
FAKRO SRM zestaw przedłużający do giętkiej rury

CZYTAJ WIĘCEJ:

Sztywna rura światłonośna świetlików rurowych Fakro SRD zapewnia bardzo wysoka refleksyjność – wykonana jest z aluminium, które powleczone jest od wewnątrz superrefleksyjną powłoką na bazie srebra, dzięki czemu zapewnia odbijanie aż 98% promieni słonecznych i niezwykle skutecznie oświetla pomieszczenia, niezależnie od długości rury światłonośnej.

 

Sztywna rura światłonośna świetlika Fakro skonstruowana jest w taki sposób, aby można było dostosować jej kształt do warunków na odcinku, jaki ma do pokonania pomiędzy elementem w dachu, a sufitem oświetlanego pomieszczenia. Poza możliwością przedłużenia rury z zastosowaniem elementu SRM, przygotowane są także specjalne kolanka, z którymi można zmienić kąt ustawienia sztywnej rury światłonośnej i ominąć ewentualne, pojawiające się w przestrzeni przeszkody.

 

Element przedłużający SRK wytwarzany jest w wariantach dostosowanych do wszystkich rodzajów świetlików rurowych Fakro ze sztywną rurą światłonośną, niezależnie od ich średnicy – 350 mm oraz 550 mm.

 

Świetliki rurowe Fakro ze sztywną rurą światłonośną, czyli takie, w których zastosować można element przedłużający SRM, tworzy dodatkowo część dachowa oraz sufitowa. W części dachowej zastosowano wytrzymałą kopułę, która chroni konstrukcję przed wpływem czynników atmosferycznych, element ten posiada także aluminiowy kołnierz uszczelniający z fartuchem, który jest zintegrowany z ościeżnicą świetlika. W części sufitowej, znajdującej się w oświetlanym pomieszczeniu, zastosowano pryzmatyczny rozpraszacz światła, dzięki któremu oświetlenie będzie równomiernie rozprowadzone po wnętrzu. Całość estetycznie wykańcza maskownica w kolorze białym, pozwalająca zachować najwyższą estetykę sufitu.

 

Przedłużenie sztywnej rury światłonośnej z zastosowaniem elementu SRM Fakro nie pogarsza właściwości odbijania światła, pozostają one proporcjonalne do długości zastosowanej rury.

 

WAŻNE: Element przedłużający SRM Fakro będzie odpowiedni wyłącznie w przypadku sztywnej rury światłonośnej świetlika rurowego Fakro. W przypadku giętkiej rury światłonośnej należy wybrać odpowieni produkt – zestaw SLM. Podczas wybierania elementu przedłużającego SRM należy zwrócić uwagę na średnicę produktu i dopasować ją do średnicy rury światłonośnej w posiadanym świetliku Fakro.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SRM Fakro – zestaw przedłużający do świetlika dachowego SRD”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.