VELUX Świetlik tunelowy sztywny - TWF 2010 - do pokryć profilowanych 35cm

VELUX Świetlik tunelowy sztywny - TWR 2010 - do pokryć profilowanych

1 653,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Świetlik tunelowy VELUX TWR 2010 sztywny – do skośnego dachu

Świetliki dachowe Velux do dachów skośnych to praktyczna konstrukcja, która umożliwia doprowadzenie naturalnych promieni słonecznych wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu okien dachowych czy pionowych. Idealnie sprawdzą się w korytarzach, garderobach, klatkach schodowych czy łazienkach, w których nie było dotąd naturalnego oświetlenia. Świetlik tunelowy Velux TWR 2010 w wariancie ze sztywnym tunelem światłonośnym o średnicy 35 cm przeznaczony jest do montażu w pokryciach falistych.
velux swietlik twr 2010 tunelowy sztywny

Świetlik tunelowy VELUX TWR 2010 – charakterystyka

Ze świetlikiem tunelowym TWR 2010 Velux zyskasz naturalne światło słoneczne w pomieszczeniach bez okien, co oznacza zdrowe oświetlenie oraz wysoką oszczędność energii elektrycznej. Świetlik może być dodatkowo doposażony w zestaw doświetlenia LED, z którym oświetli pomieszczenia także w nocy, bez konieczności montażu dodatkowych żyrandoli czy kinkietów. Świetlik dachowy TWR 2010 Velux zaprojektowany jest do takich układów, w których odległość od dachu do sufitu pomieszczenia, które ma zostać doświetlone, nie przekracza 6.0 m (minimalna odległość to 90 cm).
Sztywny tunel światłonośny fabrycznie ma długość 1,7 m oraz przewidziano dla niego możliwość przedłużenia do 6 m, z zastosowaniem elementu przedłużającego ZTR. Górna część świetlika dachowego TWR 2010 zaprojektowana została z myślą o pokryciach dachowych falistych. Produkt w zestawie zawiera dwa kolana, które są wyprofilowane pod kątem 45°, dzięki czemu miejsca montażu świetlika w dachu i wyjścia elementu sufitowego nie muszą znajdować się bezpośrednio pod sobą w linii prostej. Tunel światłonośny ma średnicę 35 cm i od wewnątrz wykończony jest lustrzaną powierzchnią, dzięki której refleksyjność świetlna osiąga do 98%, czyli zdecydowana większość promieni słonecznych dotrze do wnętrza doświetlanego pomieszczenia. Element sufitowy posiada w zestawie ramę izolacyjną wykonaną z poliwęglanu, co zapewnia ochronę przed utratą ciepła. Element zewnętrzny (dachowy) składa się z wyjmowanego skrzydła okiennego (szkło hartowane o grubości 4 mm), co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo w kontakcie z czynnikami pogodowymi, w tym gradem i porywistym wiatrem. Zewnętrzna szyba elementu dachowego pokryta jest dodatkowo powłoką łatwozmywalną, dzięki czemu nie wymaga on zbyt częstego mycia.
swietlik tunelowy sztywny TWR velux do dachó skosnych

Sprawdź dodatki do świetlika TWR 2010

Element przedłużający do świetlika szywnego

Dodatkowa lampka doświetlająca po zmroku

Świetlik velux na dach
swietlik tunelowy velux

Świetliki tunelowe Velux ze sztywnym tunelem światłonośnym będą odpowiednie w przypadku dachów skośnych, których kąt nachylenia mieści się w przedziale 15° – 60°. Z kolei w przypadku dachów o nachyleniu mniejszym niż 15° należy wybrać świetlik dachowy Velux z przeznaczeniem do dachów płaskich.

 

Świetlik tunelowy Velux TWR 2010 jest bardzo łatwy w montażu – instalacja nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu.

 

Montaż świetlików dachowych Velux TWR 2010 wraz z zastosowaniem dodatkowej izolacji przeciwwilgociowej zapewni najskuteczniejszą gwarancję szczelności.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX Świetlik tunelowy sztywny – TWR 2010 – do pokryć profilowanych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cart
Your cart is currently empty.